eDevlet

Azerbaycan’da inşaat yapan Türk firmaları

Türkiye'nin dost ve kardeş ülkesi olan Azerbaycan'da inşaat yapan Türk firmaları hangileridir? Azerbaycan'da çalışmak isteyenler ilanlara nasıl başvuru yapabilir? Detaylar haberimizde..

Yurtdışında çalışma denildiğinde gerek dil gerekse kültür olarak bize yakınlığı ile bilinen Azerbaycan ön plana çıkıyor. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik belirsizlikten dolayı yurtdışında iş arayanların ilk araştırdıkları ülkelerin başında Azerbaycan geliyor. Azerbaycan’da inşaat yapan Türk firmaları ile belli başlı sektörlerde projeler üreten birçok firma Türk vatandaşları için iş imkanları ve iş olanakları sunuyorlar. Azerbaycan eleman alımı, Azerbaycan işçi alımı, Azerbaycan’da inşaat yapan Türk firmaları ve işçi maaşları hakkında bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan’a İşçi Arayan İnşaat Firmaları

Gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi yapısal dönüşüm sürecinde olan Azerbaycan’da çok sayıda Türk şirketi faaliyet gösteriyor. Bunlar arasında sanayi ve inşaat şirketlerini önemli bir yere sahip. Dolayısıyla Azerbaycan’da çalışmak isteyenler kişiler için sanayi ve inşaat şirketleri iş imkanları sunuyor. Azerbaycan’da inşaat yapan Türk firmaları deneyimli işçi alımı kapsamında bünyesinde çalıştırmak üzere, teknisyen, loder operatörü, vinç operatörü, ekskavatör operatörü, iş makinesi operatörü, duvar ustası, depo şefi, tekniker, operatör, şoför, şantiye şefi, tesisatçı, elektrikçi, kalıp ustası, fayansçı, duvar kâğıdı ustası, demir ustası, sıvacı, boyacı, şantiye çalışanı ve alımı yapıyorlar.

Azerbaycan’da İş Yapan İşçi Arayan Türk Şirketleri

Petrol, sanayi ve inşaat alanında Türk Azeri ortaklığı ile ülkede faaliyeti olan önemli şirketler var. Bu şirketlerin başında Beta Çay, Makro Eğitim Teknolojileri, Mr. Fix markalı yapı kimyasalları, Kartaş Ltd. Çağ Öğretim, Veyseloğlu- Yaycılı Kardeşler, Azerbaycan, Türk Yapı Sanayi, Cenay Azerbaycan, Kissan Parke, Dizayn, Dimes Gafkaz MMC, Azeri Gıda, Azersun Holding Azercell Telekom gibi kuruluşlar ve Türk perakende markalarının farklı yatırımları da bulunuyor.

Azerbaycan’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Azerbaycan’da çalışan Türk vatandaşlarının maaşları çalıştıkları sektöre ve mesleğe göre farklılık gösteriyor. Azerbaycan haber ajansı tarafından her yıl açıklanan verilere göre 2020 yılı için inşaat sektöründe çalışanlara aylık ortalama ödenen ücret 3.500 manat civarında. Ülkeye çalışmak için gidenlere aylık ücretlerin bir bölümü manat bir bölümü ise Türkiye’deki banka hesabınıza dolar olarak ödenmektedir. Eğer yurtdışında çalışma hayaliniz varsa yukarıdaki arama bölümünü kullanarak yurtdışı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Azerbaycan’da İş İmkanları Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu