eDevlet

Yurtdışı İşçi Götüren İnşaat Firmaları

Yurtdışı işçi götüren inşaat firmaları altyapı üstyapı projelerinde çalışacak vasıflı vasıfsız personel alımı yapıyor. Yurtdışına gitmek isteyen adaylar yayında olan ilanlara başvuru yapabilirler.

Türkiye’de aradığı işi bulamayan ya da farklı bir coğrafyada da yaşamını sürdürmek isteyen birçok kişi yurtdışı iş olanaklarını araştırıyor. Yurtdışı iş olanaklarının başında ise çeşitli ülkelerde proje yürüten inşaat şirketleri geliyor. Yurtdışı işçi götüren inşaat firmaları aracılığıyla daha yüksek gelir elde etmeyi hedefleyen vatandaşlarımız yayımlanan yurtdışı işçi alımı iş ilanlarına ulaşmaya çalışıyor. Peki, yurtdışı işçi alımı yapan firmalar hangileri ve yurtdışı inşaat işçi alımı ilanları nerede yayımlanıyor? Bu soruların cevabı ve daha fazlası yazımızın devamında…

Yurtdışı İnşaat İşçisi İlanları

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik sayıları artarken ve iş arayanların umudunu tüketirken, yeni iş olanakları arayışını da arttırıyor. Bu yüzden her geçen gün yurtdışında daha iyi olanaklarla çalışmanın yollarını arayan genç işsizler, araştırmalarını Yurtdışı işçi götüren inşaat firmaları üzerine yoğunlaştırıyor.  Hem ülkemizde hem de yurtdışında faaliyetlerini sürdüren inşaat firmaları yılın belirli dönemlerinde kendi resmi web siteleri üzerinden inşaat işçisi alımı için ilan yayımlıyor. Bu firmaların ilanlarına çeşitli kariyer sitelerini takip ederek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda İŞKUR aracılığıyla da yurtdışı inşaat işçisi alımı yapılıyor. Herhangi bir sorun yaşamamak için yurtdışına işçi götüren inşaat firmaları hakkında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra iş başvurunuzu yapmalısınız.

Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan Türk Firmalar Hangileri?

Yurtdışı inşaat işçi alımı yapan çok sayıda Türk firması bulunuyor. Bu firmalardan en büyük ve en güvenir olanlarını sizler için şöyle derledik:

Enka İnşaat: Daha çok Rusya’daki AVM ve alışveriş merkezi projeleri yönetiliyor.

Gama İnşaat: Özbekistan, Libya ve Malezya ağırlıklı olarak çalışıyor.

Rönesans İnşaat: Kazakistan, Rusya ve Ukrayna

Summa İnşaat: Türkmenistan, Rusya gibi ülkelerde inşaat projeleri yürütüyor.

Tekfen İnşaat: Azerbaycan doğalgaz boru hattı inşaatını yürütüyor.

Yüksek İnşaat: Romanya, Arabistan ve Özbekistan’da

Alarko İnşaat: Türkmenistan, Kazakistan, İran ve Özbekistan’daki havalimanı vb. inşaat faaliyetlerini yürütüyor.

Yine benzer ülklerde inşaat projeleri yürütüne Türk inşaat şirketlerinin bazıları ise şunlardır:

  • Mak-Yol İnşaat
  • Baytur İnşaat
  • Nurol İnşaat
  • Cengiz İnşaat
  • Eser İnşaat
  • Kayı İnşaat
  • Esta İnşaat
  • AS-KA İnşaat
  • Çalık Holding İnşaat

Saydığımız tüm bu inşaat şirketlerinin web sayfalarındaki insan kaynakları bölümünde iş başvurusunda bulunabilir, ya da İŞKUR üzerinden işçi alım ilanı yapan Türk inşaat firmalarının ilan detaylarını inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı İnşaat İşçisi Maaşları Ne Kadar?

İşçilerin yurtdışını tercih etmelerinin başında maaş olgusu gelse de kısa dönem için “Bu zorluk çekilir mi?” diye düşünenler daha yüksek maaşların peşinde koşuyor. Yurtdışındaki çalışma standartları her ne kadar çok ağır olsa da ödenen yüksek maaşlar, yurtdışında çalışmanın zorluklarını unutturuyor. Yurtdışında çalışmak üzere işçi götüren firmalar genellikle ülkeye göre maaş belirlemeyi tercih ediyor. Örnek olarak savaş riski altında olan Libya gibi ülkelerde bir inşaat işçisinin maaşı 5.000 dolara kadar çıkabilirken, Suudi Arabistan’da inşaat işçilerinin maaşları 3.000 dolar gibi rakamlarda seyrediyor.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Götüren Firmaların İş İlanları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu