eDevlet

Dünyanın En Zengin İş Adamı Olan Elon Musk

Dünyanın En Zengin İş Adamı kimdir tabiki Elon Musk'ın Zenginlik Hikayesi - Bu adam nasıl dünyanın en zengini oldu

Dünyanın En Zengin İş Adamı Olan Elon Musk kimdir

Dünyanın En Zengin İş Adamı Olan Elon Musk kimdir Zenginlik Hikayesi – Elan Musk Kimdir nasıl dünyanın en zengini oldu. Elan Musk Kimdir İnsanlık için yepyeni bir devir başladı

Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles Duell, bir zamanlar “Artık icat edilecek bir şey kalmadı” demişti.   Elan Musk kimdir Bugün fakat insansız makinelerden, uzaya hareket eden araçlardan fakat söz ediyoruz.

Bazı insanlar dünyayı değiştirir. Bu insanların fikirleri, hayatlarımızın birer parçası olurlar. Dolasıyla İşte Elon Musk da bu insanlardan biri. Kurgusal karakter Demir Adam’a benzettiğimiz fakat Elon Musk’ın başarı hikâyesi, herkese ilham veriyor.  fakat Gelin onun ilham veren başarı hikâyesine bir göz atalım…

 

Güney Afrikalı bir girişimci olan Elon Musk, Tesla Motors ve ticari uzay aracı üreten fakat bununla birlikte:  SpaceX’in kurucusudur. Bunun dışında Elon Musk, 1971 yılında doğdu. 12 yaşındayken Blastar adlı uzay oyununu yaklaşık 500 dolara satarak ilk satışını gerçekleştirmişti.

 

 

 İlham Veren Başarı Hikâyesi

 

 

CEO, Tesla Motors
 

Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles Duell, bir zamanlar “Artık icat edilecek bir şey kalmadı” demişti.  İnsanlık için yepyeni bir devir başladı. Bugün insansız makinelerden, fakat uzaya hareket eden araçlardan söz ediyoruz.

Bazı insanlar dünyayı değiştirir. Bu insanların fikirleri, hayatlarımızın birer parçası olurlar. İşte Elon Musk da bu insanlardan biri. Kurgusal fakat karakter Demir Adam’a benzettiğimiz Elon Musk’ın fakat başarı hikâyesi, herkese ilham veriyor.  Gelin onun ilham veren fakat başarı fakat hikâyesine bir göz atalım…


Kimdir?

Elon Musk Kimdir?

Güney Afrikalı bir girişimci olan Elon Musk, Tesla Motors ve ticari uzay aracı üreten SpaceX’in kurucusudur. Elon Musk, 1971 yılında doğdu. Daha fakat çocuk yaşta yazılım programlayıp fakat kodlama öğrenen Musk, 12 yaşındayken Blastar adlı uzay oyununu yaklaşık 500 dolara satarak ilk satışını gerçekleştirmişti.

Eğitim Süreci

Elon Musk Eğitim Süreci

Elon Musk, Bryanston High School’da okula başladı, Pretoria Boys High School’a geçip buradan diplomasını aldı. 1988 yılında Güney Afrikadan ABD’ye taşınmak istiyordu. Henüz 17 yaşına basan Elon Musk, ABD için şunu söylüyordu: “Orası muhteşem şeylerin mümkün olduğu yer.”

The Wharton School of the University of Pennsylvania’da Ekonomi alanında lisans diploması aldı. . Thomas Edison, Nikola Tesla, Walt Disney, Bill Gates ve Steve Jobs fakat gibi isimlerden aldığı ilhamla “insanlığın geleceğini en çok etkileyecek sorunlardan oluşan” üç alan tespit etti. Bu alanlar internet, temiz fakat enerji ve uzaydı.

Kariyeri

Elon Musk Kariyeri

Elon Musk, kardeşi Kimbal Musk ile birlikte yeni organizasyonlar için çevrimiçi içerik yayımlama yazılımı olan Zip2 projesine başladı. 1999 yılında Compaq’ın AltaVista birimi olan Zip2’yu 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolarlık hisse senedi ile satın aldı.

Her şey çok hızlı gelişiyordu. Musk, 1999 yılının Mart ayında çevrimiçi finans yani ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı. Ertesi yıl da bir açık arttırma sistemi olan Confinity’yi bünyesine katarak PayPal’ı oluşturdu. 

Elon Musk, hâlâ CEO’su ve CTO’su olduğu Space Exploration Technologies’i (SpaceX), 2002’nin Haziran ayında kurdu.

Musk’a göre uzayın keşfi insanlığın bilincini genişletmek için önemli bir adımdır.

Tesla Motors

Elon Musk ve Tesla Motors

Elektrikli araçlar üreten, Silikon Vadisi merkezli otomotiv firması Tesla Motors, 2003.  Martin Eberhard ve Marc Tarpenning adlı mühendislerin oluşturduğu bir ekiple San Carlos’da faaliyete geçti. İlerleyen yıllarda da bilişim, elektronik ve otomotiv sektöründen mühendislerle birlikte ekip gitgide büyüdü.

SolarCity

Elon Musk ve SolarCity

SolarCity, 2006’da Peter ve Lyndon Rive kardeşler tarafından kuruldu.  Şirketin yönetim kurulu başkanlığına geçti. SolarCity, bugün güneş panelinden şarj istasyonuna kadar çeşitli amaçlar için kullanılan sistemleri tasarlamaya devam ediyor.

Serveti

Elon Musk Serveti

Tesla Motors hissesi de 800 milyon dolar artış gösterdi. Elon Musk’ın son durumda servetinin 20 milyar doların üzerine çıktığı biliniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu