eDevlet

Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan İnşaat Firmaları

Günümüzde yurt dışı iş başvuruları, en az yurt içi iş başvuruları kadar ilgi görmeye başladı. Her ne kadar eskiye nazaran yurt dışı işçi alımlarında daha seçici davranılsa da bu ilgide değişen bir şey yok. İnsanların yurt dışındaki iş olanaklarına ilgi göstermelerinin oldukça makul gerekçeleri bulunuyor. Sizler de sevdiğiniz ülkelerde bulunmanın ayrıcalığını yaşamak ve aynı zamanda buralarda çalışmak istiyorsanız belli platformlar üzerinden iş başvurularınızı yapabilirsiniz. Yurt dışı iş ilanlarının çok önemli bir bölümünü inşaat ilanları kapsıyor.

Bunun e önemli nedeni Türk inşaat firmalarının yurt dışında göstermiş olduğu olağanüstü başarı. Türkiye’de yapılan inşaat yatırımları son dönemde sonuç vermemeye başladı ve firmalar ekonomik krizle beraber gözünü yurt dışına çevirdi. Yurtdışı inşaat işçisi alımı yapan inşaat firmaları özellikle Arap ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda ülkeyle kontak halinde. Bu konuda başarılı olmaları da önemli referansların oluşmasına neden oldu diyebiliriz.

Arap Ülkeleri Ön Planda

Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Katar, Libya, Irak, Arabistan ve Azerbaycan gibi ülkeler başta olmak üzere pek çok ülkede yatırımlar yapan Türk inşaat firmalarının ünü, tüm dünyaya yayılmıştır. Türk inşaat firmaları da doğal olarak gittikleri ülkede işçi arayışlarına girmektense doğrudan Türkiye’den personel götürmeyi tercih ediyorlar. Bu durumun ülke ekonomisine dolaylı yoldan ciddi bir katkısı bulunuyor. Çünkü bu tip firmalar yurt dışında genelde çok büyük ölçekli projeler alıyor. Büyük stadyum inşaatları, dev plaza inşaatları bunlara birkaç örnek olarak sunulabilir. Bu tip projeler aylar boyunca sürüyor ve akla gelebilecek pek çok pozisyonda vasıflı ve vasıfsız personellere ihtiyaç duyulabiliyor. Deneyiminiz olmasa dahi yurt dışında yer alan herhangi bir inşaat projesinde kendinize yer bulabilirsiniz. Bu konuda şansınızı denemekten çekinmemelisiniz.

Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan Firmalar

Yukarıda da değindiğimiz üzere Türk inşaat firmalarının dünya çapında bir tanınırlığı bulunuyor. Daimi olarak yeni projeler alan ve gittikçe daha da büyüyen bazı popüler Türk inşaat firmalarına göz atalım.

  • ENKA İnşaat
  • Rönesans İnşaat
  • GAMA İnşaat
  • Yüksel İnşaat
  • Tekfen İnşaat
  • Cengiz İnşaat
  • GAP Çalık Grubu
  • Kolin İnşaat
  • Doğuş İnşaat

Bu inşaat firmalarını daha da çoğaltmak mümkün. Gerek İŞKUR üzerinden gerekse de bu firmaların web siteleri üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Senenin belli dönemlerinde bu firmalar iş alımlarını detaylı olarak yayınlıyorlar. Başvuru koşullarını dikkatlice inceleyip başvurunuzu online ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı inşaat işçisi alımı yapan firmalar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki haberimizi de inceleyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında İş Yapan İnşaat Firmaları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu