Teknoloji

Instagram ile İnfluncer olmak Trendyol infuluncer nasıl olunur?

Bu programa üye olup İnstagram’da Trendyol linki paylaşarak sizin sayenizde yapılan alışverişlerden komisyon alabilirsiniz. Instagram ile İnfluncer olmak için önce bir bedavaya sahip olmanız gerekir. Bu, çok sayıda takipçi kazanmanıza ve gönderilerinizi daha viral hale getirmenize yardımcı olacaktır. Bu bedava, takipçilerinizin e-posta adresine gönderebileceğiniz bir indirme şeklinde gelecek. Bunu insanlara vermenin en iyi yolu markaya özel hashtag kullanmaktır. İndirmeyi aldıklarında, ürünü satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Instagram ile İnfluncer olmak  Bir Instagram fenomeni olarak ideal hedef kitlenize ulaşabileceksiniz. Özgünlüğünüz nedeniyle onları ürününüz veya hizmetiniz konusunda ikna edebileceksiniz. Ve içeriğinizden para kazanmakla ilgileniyorsanız, gönderilerinde öne çıkmak için markalarla bile çalışabilirsiniz! Instagram gönderilerinizi takipçileriniz için daha ilgi çekici ve çekici hale getirmenin birçok yolu vardır. Etkileyici kullanmak, hedef pazarınıza maruz kalmanın harika bir yoludur.

Takipçilerinizi oluşturduktan sonraki adım, hedef kitlenizle etkileşim kurmaya başlamaktır. Bu, Instagram fenomeni olmanın en önemli faktörlerinden biridir. Yorumlara yanıt verin ve diğer kullanıcıların gönderilerini beğenin. Ayrıca Keşfet özelliğini kullanarak diğer kişilerin içeriklerini keşfedebilir ve hashtag’leri takip edebilirsiniz. Instagram’da yeniyseniz, ilginç içeriğin miktarına şaşıracaksınız! Ayrıca #instagram hashtagini kullanarak başkalarının içeriklerini bulmayı deneyebilirsiniz.

instagram ile İnfluncer olmak

Ayrıca, büyük, gerçek bir takipçi kitlesine ve onlara güvenen bir topluluğa sahip bir Instagram etkileyicisi kiralamayı da düşünebilirsiniz. İşe aldığınız etkileyicinin, etkileyici kampanyalarla ilgili deneyimi olduğundan ve markaları ve ürünleri tanıtma geçmişine sahip olduğundan emin olun. Influencer profilinin etkileşim oranı ve yorum bölümünü kontrol etmeyi unutmayın – bunlar kampanyanızın başarısını ölçmek için en önemli metriklerdir. Çoğu işletme sponsorlu gönderilerini katılımla ölçer ve hedef kitlelerinin kalitesi pazarlamanın ne kadar etkili olduğunu belirleyecektir.

Etkileyici bir platform kurduktan sonraki adım bir niş seçmektir. Kitlenizle alakalı ve çok fazla değer sağlayabilecek bir niş bulmak istiyorsunuz. Nişinize sahip olduğunuzda, düzenli ve tutarlı bir şekilde yayınlamaya başlayın. Bu, takipçilerinizin markadan haberdar olmalarını ve marka ile kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Doğru içerik, kitlenizin sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır. Bu, gönderilerinizin marka ve takipçileriyle alakalı olmasını sağlayacaktır.

Bir Instagram etkileyicisi kullanmak, markanızın Instagram’daki görünürlüğünü artırmanın mükemmel bir yoludur. Markanızın yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olmanın yanı sıra sektör elitlerinin de dikkatini çekebilirsiniz. Bir Instagram Influencer olarak, markanızı büyütmek için bu topluluktan yararlanabilirsiniz. Topluluğunuz, hedef kitlenizin en büyük savunucusu olacak ve işletmenizin başarısı üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Şirketinizin daha fazla müşteri çekmesine yardımcı olabilir.

Instagram Influencer olmanın anahtarı, nişinizle ilgilenen bir kitle oluşturmaktır. Gerçek insanlarla bir topluluk oluşturmaya odaklanın. İzleyicileriniz özgünlüğünüzü takdir edecek. Benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla özgün ilişkiler kurarak markanızın görünürlüğünü artırabilirsiniz. Markanızın hesabınız üzerinden daha fazla kişiye ulaşması da daha kolay olacaktır. Instagram topluluğunuz aracılığıyla ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapmak da mümkündür. Bu, markanızın daha fazla kişiye ulaşmasına ve daha büyük bir kitle oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Instagram ile İnfluncer olmak bir başka yolu da profesyonel görünümlü bir hesap oluşturmaktır. Bir Instagram Influencer, kullanıcı tarafından oluşturulan güzel içerikler oluşturabilmelidir. Ayrıca bir Instagram profili hem marka hem de hedef kitle için çekici olmalıdır. Bir Instagram etkileyicisinin en az bir milyon kişilik bir kitlesi olmalıdır. Kitlesi, markanın yatırımına değecek kadar büyük olmalıdır. Instagram’daki varlığı, markanızın görünürlüğünü artırmaya yardımcı olacaktır.

instagram ile İnfluncer olmak Trendyol infuluncer nasıl olunur
instagram ile İnfluncer olmak Trendyol infuluncer nasıl olunur

Instagram, sosyal medya hesabınızdan para kazanmanın çok çeşitli yollarına sahiptir. Markaların hedef kitlelerine ulaşmaları için önemli bir platformdur. İyi bir profiliniz varsa, ürün veya hizmetlerinizi reklamlar aracılığıyla tanıtarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca Instagram etkileyicileri aracılığıyla sponsorlu gönderiler oluşturabilirsiniz. Bu gönderiler, takipçilerinize nişinizde uzman olduğunuzu gösterecektir. Ayrıca takipçileriniz ücretsiz reklam için size teşekkür edecek.

Trendyol infuluncer nasıl olunur?

Trendyol Affiliate Sistemi’nin bir üyesi olmak için karşılamanız gereken şartlar ise şöyle:

Başvuru için en az 10.000 takipçiye sahip olmanız lazım.
Başvurunun sonuçlanması ortalama 10 gün sürüyor.
Trendyol’da bulunan ürünlerden istediklerinizi seçip bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Dilerseniz tekil ürünler için de bir link oluşturabiliyorsunuz. Story’de paylaşacağınız link de bu esasında.
Satışlardan %15 komisyon alıyorsunuz.
Elektronik ürünlerde komisyon %2.
Özel kampanya dönemlerinde komisyon oranları artabiliyor. Bununla beraber markaların kendilerine özgü komisyon oranları olabiliyor. Yani piyasaya yeni giren bir marka influencer’lara %20 satış komisyonu teklif edebiliyor.

Trendyol’da influencer olarak kendi ürün koleksiyonunuzu yaptığınızda ve hesabınız onaylandığında komisyon oranlarında bonus’lar olabiliyor.

Ve en güzeli… Örneğin siz story’nizde bir adet bluetooth hoparlör linki paylaştınız. Bu linke tıklayan kişi Trendyol’da söz konusu hoparlörü değil de örneğin bir adet saç kurutma makinesi alsa bile siz de bu alışverişten %3 komisyon alıyorsunuz. Satış ortaklığının mantığı da biraz bu aslında. Siz bir takipçiyi ya da ziyaretçiyi bir alışveriş sitesine yönlendiriyor ve onu alışveriş moduna sokuyorsunuz…

Önemli İpucu: Daha çok kazanabilmek için paylaştığınız linkleri güzel görsellerle olduğu kadar eyleme davetle de pazarlamanız gerekiyor. İnsanları linke tıklayıp ürünü incelemeleri konusunda teşvik etmelisiniz. Ancak bunu yaparken ılımlı ve sade bir dil kullanmanız çok iyi olur. Kimse kendisine zorla bir şey pazarlanmasını istemez. Ürünün özelliklerinden en önemli birkaçını kısaca sıralayıp takipçileri linke tıklamaları konusunda yönlendirmeniz en doğrusu olur.

Trendyol’da İnfluencerlar Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol kazançları takipçi kitlesine ve ne takipçilerin etkileşim oranına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin takipçilerin çoğu 18 yaş altıysa ve erkekse satış yapma oranı oldukça düşük olacaktır. Ancak 18 yaş üstü sadık bir bayan kitlesine sahipseniz, daha çok satış oranı ve bu sayede de daha çok kazanç elde etmektedirler. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında 10.000 takipçiye sahip bir hesap ayda 500 – 2.000 TL arasında, 100.000 takipçili bir hesap da 5.000 – 20.000 TL arasında kazanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu