Ek İş İmkanları

Evde Düğün Kurabiyesi Hazırlayarak Para Kazanmak

Bu yazıda sizlere Evde düğün kurabiyesi hazırlama işi konusunda temel bilgiler vereceğiz. İnsanın kimi zaman aklına gelen bir iş olamayabilir ama aslında bu son derece ciddi bir sektör ve bu alandan çok ciddi paralar kazanmak mümkün. Böylesi bir işi, ister ek kazanç olarak ya da tamamen bu alanda butik pastane ile çalışarak yapmak mümkündür. Sonuçta ülkemizde düğün organizasyonları başlı başına özel bir ritüel ve kimi yerlerde günlerce bile sürebiliyor. Bu noktada da insanlar eskisi gibi bu işler ile kendileri uğraşmak yerine dışarıdan hizmet alımına gidiyor. Böylece olunca da başlı başına özel bir sektör doğuyor.

Emekli olanlar, aşçılık bölümü öğrencileri, ev hanımları bu alanda rahatlıkla günde yalnızca iki saatlerini ayırarak böyle bir iş yaparak çok ciddi kazançlar elde edebilirler. Elbette kendi yeteneğinize bu alanda güveniyor ve kurabiye yapmayı seviyorsanız. Zira pasta yapmak bir tutku ve aşk işidir. Sadece bilgi ve yetenek yetmez. Ayrıca işin hijyen, sanitasyon kurallarına uymak, kaliteden ödün vermemek gerekir. Burada kaliteli ve taze malzeme kullanmak, temiz yapmak son derece önemlidir.

Nasıl Nereden Başlamalı?

Eğer siz de evde düğün kurabiyesi hazırlama işi yapmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız böylesi bir alanda PR konusunun ne kadar önemli olduğunu unutmamalısınız. Öncelikli olarak çevrenize, eşinize, dostunuza bu alanda çalışmaya başladığınızı söyleyebilirsiniz. İnstagram gibi sosyal medya platformlarında bu alanda sayfalar açıp, kendinizi ve yaptığınız işi farkını ortaya koyan yaptığınız kurabiyelerden örnekler koyabilirsiniz. Bunun yanında bu alanda hizmet veren butik pastaneler ile de görüşerek onlara bu alanda hizmet vermeniz mümkündür.

Bu bilinirlik ve tanıtım aşaması geçildikten sonra sırada artık siparişi alıp düğün kurabiyesi yapmak kalıyor. İşte bu noktada size gerekli olan şeyler ise şunlar:

 • Ölçü kapları
 • Un
 • Tereyağı
 • Kurabiye kalıbı
 • Şeker özellikle pudra şekeri
 • Süsleme yapacaksanız bunun için gerekli olan diğer malzemeler
 • Elbette oklava ve merdane.

Tüm bunlar bir araya gelip, sizler hem yaratıcılığınızı kullanıp, hem bu alanda yapılan örnekleri inceleyip, sınırlarınızı da zorlayarak son derece özel düğün kurabiyeleri yapabilir ve bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Düğün Kurabiyesi Dışında Yapılabilecek Olan Diğer Kurabiye Çeşitler

Evde düğün kurabiyesi hazırlama işi benim için yeterli değil, ben farklı türlerden de kurabiye yapar, satarım diyorsanız o zaman yapıp, rahatlıkla satış olanağı bulabileceğiniz kurabiye türleri şunlardır:

 • Doğum günü kurabiyesi ki bu konu hakkında da biraz bilgi vermek gerekir doğum günleri için özel olarak yapılan kurabiye türlerdir. Özel bir ambiyansı vardır
 • Bekarlığa veda partisi kurabiyesi, ise çok daha tematik olan bir kurabiye türüdür ve yine çok özel tasarımlar günün anlam ve önemine uygun olarak yapılır.
 • Parti ve organizasyonlara özel kurabiyeler, bu kurabiyeler tamamen yapılan partinin ya da organizasyonun konseptine uygun olarak yapılır.
 • Bebek şeker kurabiyesi de yapılabilecek olan diğer kurabiye çeşitleridir ve bu kurabiyeler de sipariş bazlı olarak yapılarak çok iyi kazançlar elde etmek mümkündür.

Mutlaka okuyun: Evde Konserve, Turşu, Salça Yaparak Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu