eDevlet

Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar

Ülkemizde mesleğini yapıp istediği imkanlara sahip olmadığını düşünerek çalışma hayatını yurt dışında devam ettirmek isteyen yüz binlerce insan var. Yurtdışına işçi götüren firmalar yayımladıkları yurt dışı iş ilanları ile yurt dışında çalışmak isteyenlere iş imkanları vermektedir. Yurt dışına işçi alımı yapan firmaların çoğu hiç şüphesiz inşaat, turizm ve hizmet sektöründe yatırımı olan firmalardır. Arap ülkelerinde yaptıkları projeler ile gücüne güç katan Türk inşaat firmaları tamamladıkları her proje büyümeye devam ediyor.

Yurtdışına işçi götüren firmalar Katar, Dubai, Küveyt, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn gibi Arap ülkelerinde faaliyet gösteriyor. Türk inşaat firmaları bu ülkelerde stadyum, otoyol, havalimanı, hastane, okul ve metro gibi projeleri almaktadır. Durum böyle olunca her firma projesinde çalışmak isteyen vasıflı vasıfsız personeller aramaktadır. Eğer sizde yurt dışında iş arıyorsanız firmalar tarafından yayımlanan ilanları inceleyerek iş başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz sektörlere göre iş dağılımını birlikte inceleyelim.

İnşaat Sektörü Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışında en fazla ihale alan inşaat firmaları aldıkları projeleri sözleşme tarihinde tamamlamak için vardiyalı olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. İhale alınan ülkelerde genellikle vasıflı işçi bulamadıklarını söyleyen firma yetkilileri proje tarihlerinde sorun yaşamamak için Türk işçi alımı yapmayı tercih ettiklerini söylüyorlar. Dolayısıyla yurt dışında bağlantısı olan her firma inşaat sezonuna bağlı olarak işçi alımı için yeni ilanlar yayımlıyor.

Eğer inşaat sektörü çalışanıysanız ve yurt dışında çalışmak istiyorsanız yurtdışına işçi götüren firmalar tarafından internetten yayımlanan ilanları inceleyerek iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Firmalar yurt dışı iş ilanlarını kendi internet sitesinde yada popüler olan kariyer sitelerinde de yayınlamaktadır. Ancak işçi alım ilanlarının fazla olmasa da İşkur üzerinden de yayımlandığını söyleyebiliriz.

Tekstil Sektörü Yurtdışı İş İlanları

Dünyanın en büyük markalarına üretim yapan Tekstil firmaları yurtdışında açtığı tekstil fabrikalarına nitelikle personel alımı yapmaktadır. İşçiliğin ucuz olduğu Mısır, Bangledesh, Sırbistan, Cezayir, Azerbaycan ve Ermenistan gibi ülkelere fabrika açan firmaları üretimini yaptıkları ürünleri dünyanın en büyük markalarına satıyor. Firmaların büyük bölümü denim üretimi yaparak talebi karşılamaya çalışıyor. Yurt dışında çalışmak isteyen fabrika müdürü, üretim müdürü, makine bakım şefi, bant ustası, kesimci, modelist ve kalıpçı alımı yapan firmalar yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapıyor.

Yurtdışı İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Yurtdışında çalışmak için öncelikle hangi firmanın nerede yatırımı var araştırmanız gerekir. Sonrasında firma tarafından yayımlanan iş ilanlarını inceleyerek size uygun bir ilan var mı inceleyip başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce ilanın detaylarını inceleyerek aranan pozisyon için istenen şartlara bakarak başvuru yapmanız gerekiyor. Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp firma firma isimlere ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışına Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu