Ek İş İmkanları

Evde Ihlamur Paketleme İşi Yapmak

Bu yazıda sizlere yine ek kazanç olarak yapılabilecek bir işten bahsedeceğiz. O da evde ıhlamur paketleme işi. Daha öncesinden çok farklı tarzlarda paketleme işleri duymuş ama evde ıhlamur paketleme işini duymamış olabilirsiniz ama evet bu alanda da böyle bir hizmet alımına ıhlamur üreticileri gidebiliyor.

Hemen bu noktada bazı temel bilgileri vermek gerekir ise ıhlamur firmaları üreticileri dışarıya böyle bir hizmeti vermeyi tercih ediyor çünkü en basit tabir ile maliyetleri azaltmış oluyorlar. Bunun yanında bunun için işyerinde ek bir alan yaratmıyor, gereksiz ayrıntılar ile uğraşmıyor, kaynak planlamasını doğru yapmış oluyorlar. Bu da firmalar için son derece kazançlı olan bir diğer durum.

Siz de ister ek kazanç olarak boş vakitlerinizde, ister tam zamanlı olarak bu işi yaparak ekstra kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş yani ıhlamur paketleme işi, kadın, erkek, genç yaşlı emekli öğrenci herkesin rahatlıkla yapabileceği, üstelik son derecede keyifli olan bir iş. Televizyon izlerken, radyo dinlerken günün her saati bu işi yapabilirsiniz.

Bu İşe Nasıl Başlanır?

Şimdi biraz da evde ıhlamur paketleme işi nasıl yapılır konusunun detaylarına bakmak gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Siz eğer böyle bir işi yapmaya karar verdiyseniz öncelikle bu alanda çalışan firmalar hangileri bunları öğrenmeniz gerekir. Bu işi kenti kentinizde olan ıhlamur imalatçılardan alabileceğiniz gibi, başka kentlerde olan firmalardan da alabilirsiniz. Bu firmalar ile iletişime geçip, ıhlamur paketleme işine talip olduğunuzu ifade edebilirsiniz. Bunun akabinde görüşme yapıp, anlaşma yaptığınız firma ile bir sözleşme imzalar ve belirlenen koşullar ile işi yapmaya başlarsınız. Firma size kargo ile paketlenecek olan ıhlamur kolisini gönderir.

İlgili ıhlamur üreticisi firma size gerekli olan tüm malzemeleri gönderir. Bu malzemeler şunlardır:

  • Ihlamur
  • Makas
  • Ambalaj malzemesi
  • Ölçü kapı
  • Yapıştırıcı vb. olan şeyler.

Siz size gelen  ıhlamuru yardımcı ekipmanlar aracılığı ile paketleyip ilgili firmaya tekrar kargo ile yollarsanız. Firma yakın ise kendiniz de bırakabilir ya da kent içinde olan kuryeye verebilirsiniz. Böylesi bir işi yaparken mutlaka temizliğe son derece dikkat etmelisiniz. Ayrıca hangi gramajda konması isteniyorsa gram eksik olmadan o biçimde koymalısınız. Son olarak da firmanın diğer isteklerine sonuna kadar uymanız ve düzenli çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Kazanç Düzeyi Nasıldır?

Üstte verilen bu temel bilgilerden sonra gelelim en önemli olan konuya. Evde ıhlamur paketleme işi ne kadar kazandırır kısmına. Çünkü insanlar sonuçta emeklerinin karşılığını almak istiyorlar. Bu işin de doğal olarak kendince bir kazancı var. Ne kadar kazanılacağı ise işin özünde kişinin kendi kapasitesine ve yapılan karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak değişen bir konu.

Ne kadar çok paketleme yaparsanız o kadar çok doğru orantılı olarak para kazanacağınız kesin. Her bir paket başına para alındığı için aylık günde birkaç saat ayırarak minimum 1500 Türk Lirası gibi azımsanmayacak bir para kazanmak mümkün. Bu noktada şunu da anımsatmak gerekir. Burada firmalar koli başına, aylık ya da haftalık olarak karşılıklı anlaşmalara bağlı olarak ödeme yapabiliyor.

Mutlaka okuyun: Evde En Çok Yapılan Paketleme İşleri

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu