Ek İş İmkanları

Evde Çamaşır Yıkayarak Para Kazanmak

Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak sanıldığından çok daha kolay bir ek iş imkanıdır. Evde çamaşır yıkama işinden para kazanmak isteyenler için tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ev hanımı mısınız, ek gelire mi ihtiyacınız var, o zaman evde çamaşır yıkayarak para kazanmaktan da size göre. Evde çamaşır yıkayarak para kazanabileceğiniz gibi evinde çamaşır makinesi olmayan kişilerinde işlerini kolaylaştıran bir hizmet vermiş olacaksınız. Evde ek iş olarak tercih edilebilen çamaşır yıkayarak para kazanma sanıldığından çok daha kolay bir iştir. Özellikle parça başı kazanç elde etmenin mümkün olduğu evde çamaşır yıkama işinde tek yapmanız gereken kendi çamaşırlarınızı yıkıyor muşçasına titiz ve özenli olmaktır.

Özellikle öğrencilerin ve yalnız yaşayan kişilerin ihtiyaç duyduğu çamaşır yıkatma hizmetine günümüzde birçok çalışan kişi de tercih etmektedir. Bu nedenle evde çamaşır yıkayarak para kazanmak istiyorsanız, bu işi yapan firmalar ile iletişime geçebileceğiniz gibi tamamen kendi potansiyel müşterilerinize ulaşarak da doğrudan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Çamaşır Yıkamanın Maliyeti

Evde ek iş olarak çamaşır yıkamayı tercih ettiyseniz, bir miktar maliyeti de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak için ihtiyacınız olan ilk şey elbette ki çamaşır makinesidir.  Sonrasında ise çamaşır deterjanı ve çamaşırların yumuşak olması için kullanılan yumuşatıcının maliyeti size aittir. Ancak bazı durumlarda müşterileriniz size kendi deterjanlarını ve yumuşatıcılarını getirmektedir. Bunların haricinde çamaşır makinasının harcayacağı elektrik ve suyunda hesaplamasını yaparak parça başı fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Bu harcamaları hesaba katmadan evde çamaşır yıkama işini yapmaya kalkıştığınızda ise para kazanmak yerine eksiye düşmeniz an meselesidir. Bu nedenle tüm maliyeti göz önünde bulundurarak müşterilerinize bir fiyat hissesi hazırlamanız önerilir.

Evde Çamaşır Yıkayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak istiyorsanız, ya çamaşır başına ücretli yıkama ya da çık makine başına ücretle yıkama yapabilirsiniz. Örneğin; çamaşır başına ücretle çamaşır yıkamayı tercih eden kişiler, her parça başına 1 TL şeklinde ücretlendirme yapmaktadır. Böylece bir makinede kaç parça çamaşır yıkarsa o kadar fazla kazanç elde edebilirsiniz.  makinanızın kilogramağırlığını da göz önünde bulundurduğunuzda bir tek seferde ne kadar fazla Çamaşır yıka Ya biliyorsanız, o kadar çok kazanabilirsiniz.

Makine başına ücretle çamaşır yıkamayı tercih ediyorsanız ise bunda ücret tamamen sabittir. Çamaşır makinenizin kilogram kapasitesine göre bir ücret belirleyerek o ücret doğrultusunda kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin; 10 kilogramlık bir çamaşır makinesine toplamda 20 parça kıyafet uyuyorsa,  parça başına 1 TL ücretlendirme yapıldığında tek seferde 20 TL kazanabilirsiniz. Ancak aynı makineyi sabit ücretle çalıştırdığınızda kazanacağını tutar belirlediğiniz net fiyat olacaktır. Bu nedenle ne kadar kazanmak istediğiniz tamamen size kalmıştır.

Evde Çamaşır Yıkama İşi Nasıl Bulunur?

Evde ek iş olarak yapılabilen çamaşır yıkama işi çeşitli ilanlarla kolayca bulunmaktadır. İnternet üzerinden vereceğiniz iş ilanı ile kendinize kolayca müşteri bulabileceğiniz gibi evde çamaşır yıkama işi veren firmaları araştırarak da adım atabilirsiniz. Ayrıca kendi küçük broşürlerinizi hazırlayarak çevrenizdeki çeşitli restoranlara,  yurtlara ve benzeri yerlere dağıtarak kendi potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Para Kazanmak Aylık 2000 TL Ek Gelir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu