Ek İş İmkanları

Evde Mandal Süsleme İşi ve Ek Gelir Kazanmak

Evde mandal süsleme işi ve ek gelir kazanmak, daha çok ev hanımlarının tercih ettiği gelir yollarından biridir. Küçük çocuğu olan ve dışarıdaki işlerde çalışamayan kadınların evlerinden çıkmadan kolayca yapabilecekleri bu iş ile düzenli bir gelire sahip olmak mümkün. Daha çok mandal paketleme işi olarak yapılan ancak özel tasarımlar elde etmek için özel süslemelerle zenginleştirilen mandalların taliplileri oldukça fazla. Bu nedenle hem mandal paketleme işi hem de mandal süsleme işini aynı anda yapabilir ya da sadece özel tasarım mandalların süslemelerini yaparak aylık bir kazanca sahip olabilirsiniz. Peki, bu iş nasıl yapılır?

Evde Mandal Süsleme İşi Nasıl Yapılır?

Eğer evde mandal süsleme işi ve ek gelir kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken pazardan, marketten ya da diğer mağazalardan uygun fiyatlara ahşap veya plastik mandal satın almaktır. Bundan sonra yapmanız gereken iş biraz zahmetli gibi görünse de eliniz alıştığında keyifle yapmaya devam edeceksiniz. Evde mandal süsleme işi için öncelikle satın aldığınız mandalları renklendirmeniziz gerekiyor. Özellikle ahşap mandalları çok farklı renklere boyayabilir ve daha sonra üzerlerine çeşitli desenler yapabilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız mandallar hem çok şık hem de çok şirin bir görünüme kavuşacaktır. Boyadığınız mandalların üzerine dilerseniz küçük hayvan figürleri de ekleyebilir ve mandallarınızın albenisini artırabilirsiniz. Bu sayede hem çok fazla çeşitte mandal süsleyebilir hem de çok ilgi çekici mandal tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz.

Evde Mandal İşi Para Kazandırır mı?

Yukarıda anlattığımız şekilde mandallarınızı süslediniz ancak nasıl satış yapacağını bilmiyor olabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz rengarenk mandallarınızı düzgün bir şekilde paketleyin ve deforme olmalarını engelleyin. Her paketin içerisine 10 adet mandal koymanız yeterli olacaktır. Böylece hem daha ekonomik hem de daha hızlı bir şekilde satış gerçekleştirebilirsiniz. Özenle süslediğiniz mandalları öncelikle çevrenizdeki hediyelik eşya satan dükkanlara götürmelisiniz. Bu tür butik ürünler her zaman mağaza sahiplerinin dikkatini çeker ve mağazalarında farklı ürünlere yer vermek isterler. Eğer bu şekilde bir satış bağlantısı kuramadıysanız internet üzerinden de mandallarınızı satmaya çalışmalısınız.

Mandal Süsleme İşi ile Ne Kadar Para Kazanırım?

Diğer tüm işlerde olduğu gibi evde mandal süsleme işi ve ek gelir kazanmak için de bir süre sabretmeniz gerekir. İlk başlarda satışlarınız düşük olsa bile ümidinizi yitirmeyin. Çünkü bu işler hemen sonuç vermeyebilir. Zamanla satışlarınızın sayısını arttığını siz de göreceksiniz. Gelelim ne kadar para kazanacağınız konusuna. Satın aldığınız ahşap mandalların maliyeti oldukça düşüktür. Süsleme işleminden sonra bile çok fazla bir maliyet artışı olmayacağı için sadece emeğiniz kalacaktır. Örneğin 10’lu şekillerde paketlediğiniz süslü mandallarınızu 25 lira gibi bir rakama satarak oldukça iyi bir kar sağlayabilirsiniz. Aylık kazancınız ise o ay içerinde sattığınız mandal paket sayısına göre değişecektir.

Mutlaka okuyun: Ek İş Veren Firmalar Sayesinde Evde Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu