Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaEkonomiADANA ŞEHİR HASTANESİ GREV VAR

ADANA ŞEHİR HASTANESİ GREV VAR

ADANA ŞEHİR HASTANESİ GREV VAR

 

adana şehir hastanesinde grev var

Sağlık çalışanları, maaş düzenlemesi ve ek göstergenin bütün  sağlık çalışanlarına uygulanması amacı ile  ülke genelinde iş bıraktılar.

SAĞLIK PERSONELİ GREV YAPIYOR

adana doktorlar grev

Sağlık Bakanlığı tarafından Meclis’e sunulan akabinde daha sonra geri iadesi istenen kanun teklifine karşı Türkiye  genelinde sağlıkçılar iş bıraktı ve grev yaptı.

Kanunda maaş düzeltmesi ve ek göstergelerin yalnızca hekim ve doktorlara verilecek olmasından dolayı iş düzenini bozduğunu, eşitsizlik ve ayrımcılık sorununu yarattığını savunan sağlık personelleei, hekimlere ve doktorlara yönelik maaş artışının ve ek göstergenin de 3600’den başlayarak adım adım yükselerek 7200’e kadar tüm sağlık personellerine uygulanması talep ediliyor.

Sağlık personelleri isteklerinin yerine getirilmesi için, acil servisler ve onkoloji gibi bölümler dışında greve çıktı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES) yapılan çağrısıyla başlayan iş bırakma eylemine diğer sağlık sendikaları da destek vermeye başladı.

Adana Şehir Hastanesi iş bırakma eylemi

Adana ilinde sağlık personelleri Şehir Hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Balcalı Hastanesi’nde iş bırakma eylemi yaptı.

 

 

Adana iş bırakma eylemi

 

 

 

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img