Güncel

Gezip Görülen Bir Yeri Tanıtan Konuşma Örneği

Gezip Görülen Bir Yeri Tanıtan Konuşma Örneği, Gördüğümüz ve gezdiğimiz yeri nasıl tanıtırız? Gezdiğimiz yerleri tanıtan konuşmalar.

Sevgili Arkadaşlar,

Sizlere geçen yaz ailecek gezi için gittiğim Ağva’yı anlatacağım. Ağva, İstanbul’un Anadolu yakasında, Karadeniz kıyısına yakın Kuzey bölgede bulunan, Şile ilçesinin bir beldesidir.

İki nehrin arasında bulunan Ağva’nın uzun bir plajı var. Doğası çok güzel. Yürüyüş parkurlarına, piknik alanlarına, koy ve şelalelere sahip.

İnsanlar genellikle burayı deniz tatili için tercih ediyorlar. Günübirlik piknik için de tercih edenler çok. Nehir kenarında birçok restoran, kafe ve otel bulunuyor. İnsanlar Ağva’da denize giriyor, doğa yürüyüşü yapıyor, piknik alanlarında piknik yapıyor, kafe ve restoranlarda yiyip içebiliyor, hediyelik eşya alış verişi yapabiliyor, kamp alanlarında piknik yapabiliyorlar. Tekne turu ve balık tutma da burada yapılabilecek diğer aktivitelerden.

Ağva, Karadeniz’e kıyısı olduğu için yazları, şehre göre daha serin. Biz sıcaklardan bunaldığımız için gitmiştik. Ağva’da bulunan Göksü Nehri üzerinde deniz bisikletleriyle turladık. Daha sonra bisiklet kiralayıp sahil boyunu ve doğayı gezdik. Güzel bir restoranda yemek yiyip biraz da alış veriş yaparak döndük.

Ağva, tatil ve piknik için çok uygun bir belde. Günübirlik gezi ve piknik için ben size burayı önerebilirim.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Gezip Görülen Bir Yeri Tanıtan Konuşma Örneği yukarıdaki gibidir. Siz de kendiniz için hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu