Ek İş İmkanları

Evde El İşi Ürünler Yaparak Para Kazanmak

Evde el işi ürünler yaparak para kazanmak çok uzun zamandır ev hanımları tarafından yapılmaktadır. El işi yaparak para kazanmak birçok ev hanımının yaptığı ek işlerden biridir. Özellikle gençler için ilgi çeken ürünler bebekler için süveter, patik, bere, atkı, kazak ve yelek örgüsü ev hanımları tarafından para karşılığında yaptırılmaktadır. Bu işi yapanlar sadece el emeğini kullanarak istenen ürünleri yaparak oldukça güzel para kazanmaktadırlar. Çünkü el örgü işlerinin maliyeti oldukça düşüktür.

Evde Yapılabilecek El İşleri Nelerdir?

Ev hanımlarına evde ek iş imkânı olarak yüzlerce seçenek vardır. El örgüsü ile yapılan dantelden, aksesuardan çantaya, örgüden takıya yapılabilecek onlarca farklı şey vardır. Ev hanımları tarafından el emeği ve zaman harcanarak yapılan el örgü işleri şöyle sıralanabilir;

  • Ahşap ev eşyalarına örgü ile süsleme yapmak,
  • Takı ve aksesuar yapma,
  • Salon ve mutfak takımları yapmak,
  • Örgüden çanta ve kıyafet işlemesi yapmak.

Evde el işi ürünler yaparak para kazanmak, isteyen hanımlar bu işi yapmaya karar verdiyseniz gerekli olan malzemeleri işin başında kendiniz alabilirsiniz. Yaptığınız örgüleri el örgüsü ürünler satan tuhafiye ve çeyiz mağazalarına kolaylıkla satabilirsiniz. El örgüsü ürünlerin malzeme hariç parça başı fiyatları oldukça iyi kazandırır. Bir bebek yeleği örgüsünden 40 TL ek gelir sağlarken bir lif örerek 20 TL kazanç sağlamaktadır.

Evde El İşi Ürünler Yaparak Para Kazanmak

Eğer örgü işlerini sipariş üzerine yaparsanız kazancınız biraz daha yüksek olacaktır. Örgü için alınan malzemeler işçiliğim üzerine eklenerek hesaplama yapılır. Yetişkin erkek ya da kadınlar için örgü bir yeleği 100 TL ye örebilirsiniz. Yeleğin veya hırkanın size malzeme maliyeti 10 TL civarında olacaktır. Örgü örmek gibi bir yeteneğiniz varsa internet ve sosyal medyayı kullanarak sipariş alabilirsiniz. Günümüzde el örgüsü yapan kadın sayısı çok az olduğundan Tuhafiye dükkanları sizden hazır örgüler isteyebilmektedir.

Örgü işinde fiyatlar yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. İstenen dantel büyüklüğüne yada örgü yapılması istenen aksesuara göre fiyat değişmektedir. Özellikle evlilik tarihi yaklaşan genç kız anneleri çeyiz için yapılan yatak odasından mutfak takımlarına kadar dantel takımı satın almaktadır. Dantel takımının büyüklüğüne göre dantel işlemeleri 600 TL ile 1200 TL arasında yapılmaktadır. El örgüsü ürünler yaparak para kazanmak isteyenler dantel mutfak perdesi, dantel masa örtüsü ve salon için dantel takımı yaparak ayda 1200 TL kadar kazanabilirsiniz.

Evlere işveren firmalar ile ufak bir anlaşma yaparak toplu siparişler alabilirsiniz. Aldığınız işleri örgü bilen yakın arkadaşlarınıza da yaptırarak ikinci bir gelire sahip olabilirsiniz. Örgü yeteneğiniz ile küpeden yüzüğe, kolyeden, bilekliklere kadar pek çok aksesuar yapılabilmektedir. Size gerekli olan malzemeleri temin ederek, seri üretim yapıp sosyal medya üzerinden satabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Bayanların Evden Yapabileceği Ek İşler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu