Ek İş İmkanları

Şanlıurfa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar

Şanlıurfa’da evlere ek iş veren firmalardan alacağınız işler sayesinde para kazanabilirsiniz. Şanlıurfa nam-ı diğer ‘Peygamberler Şehri’, güneydoğu bölgesinin en sevilen ve en çok ziyaret edilen şehri olma özelliğini taşır. Bu şehirde yaşayan insanların sıcak kanlılığı ve misafirperverliği dolayısıyla her yıl binlerce yerli turist buraya akın etmektedir. Bütün turistik yerler gibi bu şehirde de el işçiliğine önem verilmektedir. Çünkü bu şehirden ayrılan insanlar, yanlarında bu şehri simgeleyen hediyeler ile dönmeyi tercih etmektedirler.  Bu da, hediyelerin daha fazla üretilmesi ihtiyacını doğurmuştur. İsot gibi özel baharatlar başta olmak üzere yöresel tatlara olan rağbet üreticilerinin yüzünü güldürmektedir.

Ancak yaz aylarında gelen fazla turist sayısı nedeniyle üreticiler, tüketicilerinin ihtiyaçlarına yetişemiyor ve hızlıca üretim işlemi tamamlandıktan sonra, kendileriyle çalışacak insanlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu işlerin çok yorucu olmaması ve iş yerinde uzun süre geçirmeyi gerektirmemesi üzerine evden ek iş arayan insanları istihdam etme yoluna başvurmuşlardır. Şanlıurfa’da evlere ek iş veren yerlerin sayısı oldukça fazladır. İş veren firmaların çoğunluğu çalışanlarına günlük ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler çalışanların elini oldukça rahatlatmaktadır. Şanlıurfa’da evlere ek iş veren firmaları ve hangi işleri çalışanlarından talep ettiklerini bu yazımızda sizin için bir araya getirdik.

İsot Paketleme İşi

Şanlıurfa, isot üretimi açısından Türkiye’nin en başarılı şehridir. Bu şehre gelen insanların çoğunluğu, şehre özel olan bu baharatla birlikte dönmeyi tercih etmektedirler. Bu işte çalışacak olan insanların ellerinin hızlılığı firma sahipleri için önem arz etmektedir. Bu işe başvurmayı düşünüyorsanız eliniz hızlı olmalı ve yetenekli olmalısınız. İsot paketleme işinde çalışmak için Urfa’da yaşıyor olmalısınız veya Urfa’nın ilçelerinden birinde ikamet ediyor olmalısınız. İsot üretimi yapan firmalara başvurduktan sonra süreç şöyle ilerliyor:

İlk olarak; gün içinde yetiştirebileceğiniz iş miktarını firma çalışanlarına bildiriyorsunuz, onlar da size ihtiyacınız olan bütün malzemeleri yolluyorlar. Firmaya belirtmiş olduğunuz siparişleri tamamladıktan sonra siparişleri kargo yoluyla ulaştırıyorsunuz. Belirtilen ölçülerde paketleme işini yapmaya dikkat ederseniz, firma size düzenli olan size sipariş verecektir. Böylece firmanın düzenli çalışanı olabilir ve yaklaşık olarak haftada 400 TL gibi bir ücret kazanarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Kıyafet Paketleme İşi

Şanlıurfa, yöresel kıyafetleri ile ünlü olan bir ilimizdir. Özellikle bu şehirde yaşayan çoğu kadın hala yöresel kıyafetleri tercih etmektedirler. Bu kıyafetlerin üretildiği firmalar, iş yükünü azaltmak amacıyla evden çalışan insanlar ile çalışmayı tercih ediyorlar. Zaman zaman kıyafetlerin ütülenmesi veya işlenmesi için de elemana ihtiyaç duyuyor olsalar da genel olarak kıyafetlerin paketlenme aşamasında evde ek iş arayan insanlar ile çalışmayı tercih ediyorlar. Özellikle, Siverek ilçesinde yaşayan kadınlarla çalışmayı tercih eden firmalar ile iletişime geçerek onlarla çalışmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Bu işi yaparak aylık 1000 TL ve üzerinde bir ücret kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar

Nikah Şekeri Hazırlama İşi

Her şehirde bulabileceğiniz bu iş, evden çalışmak isteyenler için en karlı olanıdır. Özellikle yaz aylarında artan düğünler ile nikah şekeri hazırlayan insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işte çalışmayı tercih eden insanlar el hızlarına göre bir ücret almaktadırlar. Eğer el hızına güvenen bir insansanız aylık 2000 TL’ye yakın bir ücret alabilirsiniz. Bu iş için ihtiyacınız olan bütün malzemeler firma tarafından size temin edilecektir.

Mutlaka okuyun: Evde Nikah Şekeri Hazırlayarak Para Kazanmak

Eşarp Paketleme İşi

Bu şehirde yaşan insanların çoğu mor eşarp kullanmaktadırlar. Bu şehirden ayrılan turistler de yakınlarına mor eşarp hediye etmektedirler. Haliliye ilçesinde yaşayan insanlar buradaki firmalara müracaat ederek evden ek iş yapma fırsatına sahip olabilirler.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba üniversite öğrencisiyim boş zamanım çok ek gelire ihtiyacım var el becerim iyidir . memnun kalacağımızı eminim .Benimle çalışmayı isterseniz iletişime gecebiliriz .İsot paketleme işi vs olabilir yapabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu