Ek İş İmkanları

Evlere Paketleme İşleri Veren Firmalar

Evlere paketleme işleri veren çok fazla firma vardır. Türkiye koşullarında para kazanmanın ve kazanılan para ile geçinmenin ne kadar zor olduğunu bilmeyen yoktur. Elektrik, doğal gaz, su, gıda ve okul masraflarının yanı sıra gündelik olarak bir evin ihtiyacı olan temel giderleri karşılamak gerçekten çok zor. Üstelik bu kadar gider varken tek bir maaşla geçinmek başlı başına büyük bir sorun. Geçinemeyen yada geçim sıkıntısı ile mücadele eden bir çok insan para kazanmak için farklı yöntemler aramakta. Kamu kurumlarında çalışanlardan, öğrencilere, emeklilere ve ev hanımlarına kadar herkes günümüz ekonomik koşullarında geçinmek, ailesi ile birlikte daha iyi bir yaşam sürmek için ek iş yaparak daha fazla para kazanmanın yollarını araştırıyor.

Ek iş arayışında olan insanların tercih ettiği işlerden başında evde paketleme işi geliyor. Paketleme işinin her hangi bir sermayesi olmaması çok fazla zahmete girmeden yapılabiliyor olması da bu işin tercih edilmesine neden oluyor. Gelelim asıl konumuza, evlere paketleme işleri veren firmalar yaşadığınız şehirde, ilçenizde yada mahallenizde var mı? Evlere paketleme işleri veren firmalar neredeyse Türkiye’nin tüm şehirlerinde bulunmaktadır. Ek iş veren firmalar, faaliyetlerine devam ettiği bölgelerdeki kişilere ek iş vererek hem maliyetlerini düşürmek hemde iş yüklerini azaltmak için anlaştıkları kişilere ek iş yaptırmaktadır.

Ek işler için taşeron olan kişilerde ayrıca evde çalışmak isteyenler ile iletişim kurmaktadır. Firmalardan ve fabrikalardan aldıkları işleri, evde çalışmayı isteyen kişilere götürerek kısa sürede aldıkları işi yaptırmaktır. Bu yazımda size evlere paketleme işleri veren firmaların, hangi tür işleri yaptırdığından, bu işleri nasıl yapmanız gerektiğine, bu işlerden aylık ne kadar para kazanabileceğinize kadar bahsedeceğim.

Evde Kağıt Bardak Paketleme İşi

Evlere paketleme işleri ile ilgilenen insanların yapabileceği iş modellerinden ilki kağıt bardak paketleme işidir. Tek kullanımlık kağıt bardaklar oldukça fazla kullanılır. Başta kurumsal firmalar, düğün, nişan, nikah salonları ve oteller tarafından oldukça fazla kağıt bardak kullanılır. Tek kullanımlık bu bardakların tüketimi çok fazla olduğu için milyonlarca adet sipariş alırlar. Son teknoloji makineler yardımıyla günlük üretimini yaptıkları ürünleri paketleyerek müşterilerin taleplerine yetişmeye çalışırlar. Genellikle üretim yapan firmalar paketleme işini anlaştıkları firmalara verirler.

Paketleme işlerini alan firmalar genellikle bu işleri anlaştıkları kişilere göndererek yaparlar. Firmalar aldıkları işin fazla olmasından dolayı siparişleri yetiştirmek için evlere gönderirler. Evde tek kullanımlık bardakları paketleyip ayda ortalama 2.000 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

Evde Çorap Paketleme İşi

Ülkemiz en güçlü olduğu sektörlerin başında tekstil firmaları gelmektedir. Farklı ürünlerin üretimini yapan firmaların büyük bir bölümü ise çorap üretimi yapmaktadır. Türkiye’de farklı şehirlerde imalat yapan firmalar günlük yüzbinlerce adet çorap üretimi yapıyor. Üretimi yapılan her bir çorap ütüleme işleminden sonra çiftlerine göre paketlenmesi gerekmektedir. Çorap üreticisi fabrikalar evlere paketleme işi veren firmalar ile anlaşarak, paketleme işini yaptırırlar. Evde çorap paketlemesi yapmak isteyenlere iş veren firmalar internetten ek iş yapmayı isteyen kişilere ulaşarak iş verirler. Evde çorap paketlemesi yapan insanlar aldıkları işin büyüklüğüne göre ayda 1.500  ile 2.500 TL arasında kazanç elde etmektedirler.

Tükenmez Kalem Paketleme İşi

Evde paketleme yapabileceğiniz bir diğer iş modeli ise evde tükenmez kalem paketleme işidir. Günlük hayatta oldukça fazla kullanılan bu kalemlerin üretimi sonrasında montaj ve paketlemesini yapabilecek insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle yeni firmaların açılışında yada firmanısının reklamını yapmak isteyen şirketler tarafından dağıtımı yapılan kalemlerden her gün milyonlarca adet üretilmektedir. Firmaların ürettiği tükenmez kalemlerin hazırlanarak müşterilere gönderilmesi için ek iş yapan firmalara gönderilir. Evden çalışmak isteyen insanlar aracılığı ile tükenmez kalem paketleme işi yapıp ayda ortalama 1.900 TL kazanç elde etmeniz mümkündür.

Mutlaka okuyun: Evde Ihlamur Paketleme İşi Yapmak

Evde Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır

Sizde içerisinde bulunduğunuz ekonomik şartları iyileştirmek istiyorsanız evde paketleme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Evlere paketleme işleri veren firmalar sürekli olarak çalışabilecekleri insanlara ihtiyaç duyuyor. Eğer evde para kazanmak istiyorsanız yazımızın hemen altındaki yorum alanına firmaların size ulaşabilmesi için telefon numaranızı paylaşmadan mesaj bırakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu