Ek İş İmkanları

Ek İş Veren Firmalar Sayesinde Evde Para Kazanmak

Evlere ek iş veren firmaları ile hemen evden para kazanmaya başlayın. Firmalar maliyetlerini düşürmek için evde ek iş arayanlara bir takım işler vermektedir.

Birçok kişi ekonomik zorluklar nedeniyle aile bütçesine katkıda bulunabilmek için ek iş veren firmaları araştırmaktadır. Ek iş veren firmalar sayesinde evde para kazanmak isteyen kişiler için birçok iş modeli bulunmaktadır. Aylık düzenli para kazanılabilen ek iş veren firmalar sayesinde özellikle ev hanımları kendi paralarını kazanabilmektedir. Ancak evden yapılan bu işlerin bir kısmı el becerisi ve tecrübe gerektirirken bir kısmı pratikten öğrenilmektedir. Bu nedenle kişilerin kendi becerileri doğrultusunda iş alması oldukça önemlidir.

Türkiye’de ek iş veren birçok firma bulunmaktadır. Özellikle insan gücünün gerektiği paketleme işleri evde para kazanmak isteyenler için ek iş fırsatıdır. Gıdadan tekstil sektörüne kadar birçok firma paketleme alanında ek iş vermektedir. Üreticilerin birçoğunun fabrikada yeterli işçi kapasitesine sahip olmaması paketleme işini ek iş olarak vermesine neden olmaktadır. Özellikle ev hanımlarına istihdam yaratan ek iş fırsatlarıyla para kazanmak mümkünken yeni hobilerde kazanabilirsiniz. Örneğin;  matbaaların yoğun bir şekilde çalıştığı yaz aylarında nişan, kına ve düğün gibi özel günler için basılan davetiyeleri süsleme ve katlama işleri verilmektedir.

Oldukça renkli ve detaylı olan davetiye katlama işiyle evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde hediyelik eşya, kına, pipet ve benzeri ürünlerin paketlenmesi işlemleri de oldukça hızlı ve verimli geçmektedir. Bunların yanı sıra kış aylarında birçok firma paketleme işi vermektedir. Özellikle tekstil sektörü en çok ek iş veren firmalar arasında yer almaktadır. Belirli bir düzende paketleme yapmanız istenen tekstil sektöründe firma size hem ürünleri hem de paketi verecektir. Böylece hiçbir şekilde maliyetiniz olmadan evinizde sadece insan gücüyle ek gelir elde edebilirsiniz.  Ayrıca birçok firma küçük çaplı gruplara ve evlere paketleme işi vermektedir.

Ek İş Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Evde çalışarak para kazanmak isteyen kişilerin ilk merak ettiği konulardan biri ne kadar ücret alacağıdır. Öncelikle ek iş veren firmaların size verdiği işe göre ücret belirlemektedir. Yaptığınız işin detayı ne kadar artarsa alacağınız ücrette aynı oranda artacaktır. Şöyle ki standart katlama ya da paketleme işinde 200 ürün için 50 TL talep ederken süsleme gibi biraz daha uğraş gerektiren işlerde fiyatı 2 ya da 3 katına çıkarabilirsiniz. Ödemesi nakit olan işlerden birisi olan evde ek iş sayesinde iş teslimi sonrası ödemenize hemen alabilirsiniz. Mesela kına ambalajı işi veren firmayla ürün başına 25 kuruştan anlaşırsanız, 150-200 kutu arasında paketlemeniz halinde günde 100 TL’ye kadar kazanabilirsiniz. Her gün düzenli olarak kına ambalajı yapmanız durumunda evden çalışarak kazanacağınız ücret 2500 ile 3000 TL arasında olacaktır.

Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Ek iş veren firmalar paketleme işinde size çuvallar halinde ürünleri getirir. Ortalama bir sayıda anlaşmanızın ardından firma işleri teslim almak için her 7 günde bir evinizi ziyaret edecektir. Bitmiş işler teslim edildiğinde firma yaptığınız kutuları kontrol ederek sayımını gerçekleştirir. Anlaştığınız fiyat üzerinden hesaplamalar yaparak ödemeyi gerçekleştirir. Ancak ek iş veren firmaların bazıları paket başına ödeme yaparken bazı firmalar haftalık olarak ödeme yapmaktadır. Örneğin; bazı firmalar 1000 paket için ödeme yaparken bazıları bir hafta süresince çıkan toplam pakete göre hesaplama yapmaktadır.

Mutlaka okuyun: Evlere Ek İş Veren Firmalar Evde Kutu Katlama İşi

Ek İş Veren Firmalara Nasıl Ulaşılır?

Hangi ek iş veren firmanın işini yaparsanız yapın, malzemeler size toplu bir şekilde gönderilecektir.  Davetiye katlama işinde sayılı davetiye gönderileceği gibi kına paketleme işinde de belirli kilolarda kına ve ambalajı verilecektir. Bunun yanı sıra evde yapacağınız işin detayına göre ek iş veren firma size gerekli olabilecek şeffaf poşet, koli bandı, karton kutu paketi, maket bıçağı, hassas tartı, zarf, ip ve hasır gibi tüm malzemeleri verecektir. İş bitiminde bazı firmalar kalan tüm ürünleri talep edebileceği gibi bazı firmalar kalan ürünleri iade istememektedir.

Ek iş veren firmaların sizinle iletişime geçmesini istiyorsanız, web sitemizin alt kısmında bulunan yorum bölümüne adı, soyadı, yaşadığınız il ve mail adresinizi yazmanız gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda firmaların size ulaşmasını sağlayabilir ve evinizde ek iş yapmaya başlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu