eDevlet

İnternetten Para Kazanma Yolları

Günümüzde genç yaşlı, erkek kadın demeden herkesin kullandığı hizmetlerden biri olan internet artık dış dünyadaki pek çok ihtiyacımızı birkaç tıkla karşılamamızı sağlıyor. Hal böyle olunca bir tıkla yapılabilen işlere olan rağbette artıyor. Bu nedenle internet üzerinden para kazanma yollarının da binlerce çeşidi de bizlere sunulabiliyor. Sizde internetten para kazanma konusunda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız gelin birlikte görelim…

Dışarıda yapılabilecek olan işleri bir kenara bırakarak evde çalışmak istiyorsunuz ve bunun için ne yapacağınızı bilmiyorsanız ilk olarak evinize bir internet bağlantısı çektirin ve bilgisayarınız olsun. Daha sonra internet üzerinden hem de evde para kazanma imkânı veren işler listesini denemeye başlayın…

Evde İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

 1. Blog Açın

Evde yapabileceğiniz en kolay internet odaklı işlerin başında blog yazarlığı var. Yaşamınızı, deneyimlerinizi, düşüncelerinizi kısacası pek çok şeyinizi blog açarak anlatabilirsiniz. Günümüzde blog açarak para kazanmak oldukça gözde bir meslek.

 1. Makale Yazarlığı Yapın

Evde sıkıldıkça bilgi edinmenizi sağlayacak olan işlerden biri de makale yazarlığı yapmak. Bunun için pek çok yardımcı site bulunuyor. Bu siteler üzerinden makale siparişleri alarak yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz.

 1. Pazarlama Yapın

İnternet üzerinden yapılabilecek işler arasında yer alan pazarlama için evde yapabileceğiniz bir hizmeti ya da ürünü tanıtmanız gerekir. Mesela ev hanımları tarafından yapılan nevresim dikmek, ahşap boyamak gibi hobiler kolaylıkla internete dökülebilir. Yapılan ürünler buradan pazarlanabilir. Bununla birlikte toptancılardan alınacak olan ürünlerde internet üzerinden pazarlanabilir.

 1. E-Ticaret Sitesi Açın

Pazarlama ile benzer gibi görünse de pazarlama da bir ya da birkaç ürünü internet üzerinden tüketicilere sunabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitesi kurmak istediğinizde geniş bir ürün yelpazenizin olması gerekir. Örneğin günlük hayatta iç çamaşırı dükkânı açmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun için yeterli desteği bulamayabilirsiniz. Bunun yerine elinizdeki ürünleri bir dükkânmış gibi sunabileceğiniz bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

 1. Videolar Çekin!

Evde oturduğunuz yerde internetten para kazanmak istiyorsanız kendinizi yemek yerken ve ya yemek yaparken çekebilirsiniz. Evde kendi kendinize komik videolar çekebilir ve internete koyarak tıklanma maliyetleri üzerinden kazanmaya başlayabilirsiniz.

Size Kısa Sürede Para Kazandıracak İşler!

 1. Yatırım Yapmak

İnternet üzerinden para kazanma işinde biraz daha ileri gitmek ve bir anda büyük karlar elde etmek istiyorsanız mutlaka yatırım işlerine yönelmeniz gerekir. Adını sıkça duyduğunuz Forex, Opsiyon türü işler ile büyük kazançlar elde edebileceğiniz gibi gününüzün büyük bir kısmını da bu işlere ayırmak zorunda kalmazsınız.

 1. Sosyal Medyayı Kullanmak

Sosyal medya üzerinde etkinseniz ve internet üzerinden kazanç elde etmek istiyorsanız hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Günümüzde Facebook, Linkedin, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan reklamların önemi giderek artıyor. Sizin de sosyal medyanız etkise ve paylaşım yapmayı planlıyorsanız mutlaka reklam alımı yapabilirisiniz.

Ayrıca kendi kendinize hazırladığınız ürünler varsa ve ya uygun fiyatlara ürün alıp satmayı düşünüyorsanız sosyal medya hesaplarınızı kullanarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden yapılan satışlarda kulaktan kulağa reklam yöntemi ile kısa sürede duyulabilirsiniz.

 1. Online Ders Vermek

İnternet üzerinden yapabileceğiniz işler arasında bulunan online ders vermek oldukça kolay diyebileceğimiz işlerden. Tek yapmanız gereken iyi olduğunuz bir alanı belirleyerek bu alan üzerinden ders anlatmak olacak. Online ders sisteminde ne kadar çok ders anlatırsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız.

 1. Asistanlık Yapmak

İnternet üzerinden para kazanmak istediğinizde tercih edebileceğiniz alanlardan olan asistanlık için çeşitli yerlere ilan vermeniz gerekiyor. Bildiğiniz gibi internet üzerinden yapılan işler artık kurumsal bir hal alıyor ve insanların bu kurumsal yapıları yönetirken yanlarında onlara yardımcı olacak bir asistan bulunması önemli bir hal alıyor.

Mutlaka okuyun: Hızlı Para Kazanma Yolları

İnternetten Uzun Vadeli İş İmkânları

İnternet üzerinden çalışmak istediğinizde eğer çok kısa sürede büyük kazançlar elde etmeyi hedefleyenlerden değilseniz uzun vadede size para getirecek olan işlere yönelebilirsiniz.

 1. Anket Doldurmak

İnsanlar artık bilgileri öğrenmek yerine insanların bu bilgilere bakış açılarının ne durumda olduğunu merak ediyorlar. Bu nedenle de anket araştırmaları yapan şirketlerin sayısı ve başarısı artıyor. Eskiden olduğu gibi sokakta insanlara sorular soran anketçiler yerine bugün internet üzerinden anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bir anda çok kazanç sağlayamasanız bile bir süre sonra birikiminiz olacaktır.

 1. Uygulama İndirmek

Akıllı telefonlar, tabletler hatta phabletler derken teknolojinin alanı oldukça genişledi. Bu alana yönelik olarak geliştirilen programlar ise önemli bir kazanç kapısı oluyor. Ancak kişiler bu uygulamaları kullanmadıklarında büyük yazılımcılar para kazanamıyor. Yazılımcıların başvurduğu yollardan biri olan uygulama indir kazanç sağla fikri ise bizler gibi internet tutkunlarına hatırı sayılır bir kazanç kapısı oluyor.

 1. Müzik Dinlemek

İnternet üzerinde bazı müzik firmaları hazırlanan parçaları değerlendirerek para kazanmak isteyenlere imkân tanıyorlar. Eğer sizde müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız bu tür sitelere girerek gün içerisinde müzik dinleyebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

 1. Yorum Yapmak

Bazı forum sayfaları sorulan sorulara uygun cevaplar verildiğinde ya da ilginç alanlarda forum konuları açıldığında kişilere ödeme yapıyor. Ülkemizde henüz yeni yeni tanınan bu alan aslında Google gibi tarayıcıların gözünde değerli olmanın yollarından biri.

İnternetten Para Kazanmanın İlginç Yolları

 1. Fotoğraf Çekimi Yapmak

İnternetten nasıl para kazanılır diye düşünen kişilerin başvurduğu yollar o kadar farklı ki bunlardan biri olan fotoğraf çekimi tamamen yüksek kazanç getiren işler arasında. Amatör çekimlerinizin değerli olduğunu düşünüyorsanız sizde fotoğraflarınızı çekerek satış yapabileceğiniz sitelere ekleyebilirsiniz.

 1. İkinci El Eşya Satmak

İnternet para kazanma yöntemleri arasında oldukça dikkat çekici olan bu yöntemde çevrenizde buluna ikinci el eşyaları değerlendirmeniz gerekiyor. Bunun için ikinci el eşya alım ve satımı yapan sitelere üye olarak eşyaların resmini çekip eklemeniz yeterli.

 1. Danışmanlık Yapmak

İnternet üzerinde sorunları ile boğuşan ya da bazı konularda kararsız kalan onlarca insan görebilirsiniz. Eğer yeterli bilgiye ve donanıma sahipseniz insanlara danışmanlık yapabilir ve karar vermelerini sağlayabilirsiniz. Eğer bunu yapamam diyorsanız en iyi olduğunuz alanda sizden bilgi isteyen kişilere de danışmanlık yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Oyun Oynamak

Bazı kişiler için oyun oynamak hayatın vazgeçilmez parçalarından biridir. Bu nedenle de oyun oynamak hem zevk hem de iş haline gelebilir. İnternetten para kazanma 2015 fikirleri arasında yer alan bu fikir ile belirli sitelere girerek burada henüz yeni çıkmış bir oyunu denemeniz karşılığında para alabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak İçin Neler Yapmalıyım?

İnternetten para kazanmak istediğinizde ilk etapta size yardımcı olacak birkaç siteyi aramakla vakit geçirebilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan her site güvenilir internetten para kazanma siteleri olmayabilir. Bu yüzden dikkatli bir araştırma yapmanız ve internet üzerinden bu işlerle ilgilenen kişilere danışmanız lazım.

Kendinize internet üzerinden çalışabileceğiniz çalışma saatleri belirlemenizde gerekir. Çünkü bu iş için zaman ayıramadığınızda kazanç sağlayamazsınız ya da çok fazla zaman ayırdığınızda da özel hayatınız başta olmak üzere bütün yaşantınız olumsuz etkilenebilir.

İşinizi kaliteli yapmaya çalıştığınızda ve internet dünyasına adapte olduğunuzda ise kısa sürede büyük bir kazanç elde edebilir ve asgari ücret getirecek bir işe sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu