Ek İş İmkanları

Konya’da Evlere Ek İş Veren Firmalar

Konya’da ek iş imkanı sağlayan firmaların sayısı bir hayli fazladır. Hiç şüphe yok ki ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesi Konya. En büyük yüz ölçümüne sahip olan kent aynı zamanda ülkemizin tahıl ambarı. Mevlana gibi bir çok özel insanın yaşadığı Konya ilimiz her yönüyle öne çıkan kentler arasında ilk sıralarda geliyor. Nitekim kentin genel yapısı itibarıyla öğrenciler, emekliler, ev hanımları boş kalmamak ve ekonomilerine katkı sağlamak için evlerinde yapabilecekleri ek iş olarak da tabir edilen ev eksenli işleri yapmak istiyorlar. Bu noktada da Konya’da ek iş yapmak noktasında ülkemizde en fazla seçeneğin olduğu kentler arasında yer alyor.

Konya Kentinde Evde Yapılabilecek İşler

Kim olursa olsun Konya’da ek iş noktasında herkesin kolaylıkla yapabileceği ve Konya kentine özel olan Mevlana Şekeri paketlemesi geliyor. Her yaşta, kadın erkek herkesin yapabileceği bir iş bu.

Akide şekeri, kaba şeker, Konya şekeri olarak da adlandırılan bu şekerin paketlenmesi işini Konya’da bu işin imalatını yapan firmalar evlere yolluyor. Zira böylece hem sadece imalat odaklı olarak çalışıyor hem de firmalarında paketleme birimi açmayarak kar marjını diğer firmalar gibi yükseltmeyi hedefliyorlar. Yapılacak olan paketleme işi için de gerekli olan tüm malzemeler evlere ücretsiz kargo ile yollanıyor. Yine paketlemesi yapılacak malzemeler de koliler ile yollanıyor. Nasıl paketleme yapacağı bilgisi de ilgili kişiye verildikten sonra zamanında teslim isteniyor. Bazı firmalarda ise doğrudan giderek şekeri almanız durumu da olabiliyor.

Bir diğer Konya’da ek iş olarak yapılacak paketleme işi kuru bamya paketleme işi. Konya denilince akla ilk gelen kavramlardan olan Bamya çorbasının paketlenmesi için de tıpkı Mevlana şekerinde olduğu gibi bir süreç ilerliyor. Kişiler dilerse kuru bamyayı paketleyerek ek kazanç elde edebiliyorlar.  Yarım kiloluk, bir kiloluk paketler olabiliyor.

Konya’da Evlere Ek İş Veren Firmalar

Konya kentinde bu iş alanı dışında bir de fason olarak çalışan firmalar var. Bunlara küçük ölçekli firmalar demek de mümkün. Bu firmalar da maliyetleri düşürmek için ve az bir sermaye ile çalıştıkları için evlere mandal paketleme, toka paketleme, Mevlana tarzı hediyelik eşya paketleme, iplik temizleme, oyuncak montajı, giysi ütüleme, katlama ve paketleme, hediyelik eşya montajı gibi işler yolluyorlar.

Bu işler Konya’nın en önemli merkez ilçelerinden olan Selçuklu ilçesinde de bu şekilde gerçekleşiyor. Bu da her kesimden insana az ya da çok bir kazanç getiriyor. Tüm bunların yanında evde magnet yaparak, makale yazarak, mum yaparak, sabun yaparak, anket doldurarak da para kazanmak mümkün.

Evlere İş Gönderen Firmalara Nasıl Ulaşılır?

Evlere ek iş veren firmalara Konya’da eşe dosta sorarak öğrenmek mümkün. Bunun yanında kariyer siteleri üzerinden, sosyal medya siteleri üzerinden, yerel medyada çıkan iş ilanlarını takip ederek ya da bizzat bu işi yapan firmalara başvurarak bilgi alabilmek mümkün. Firmalar öğrenildikten sonra onların belirlemiş olduğu kanallar ile başvuru yaparak işe başlanması mümkündür.

Evde Çalışma İmkanı

Doğal olarak insanlar bu işten ne kazanacağını merak ediyor. Bu noktada işin özünde tamamen kişinin ayıracağı zamana bağlı olarak alınan ücretler değişiyor. Hangi firma olursa olsun iş bazlı olarak hizmet alımı sağlandığı için ne kadar çok çalışılırsa o kadar çok kazanç elde ediliyor. Her firmanın ürüne ve şirket politikasına göre bir birim fiyatı oluyor ve ona göre ödemeler yapılan karşılıklı sözleşmeye bağlı olarak iş tesliminde, veya haftalık ya da aylık olarak ödenebiliyor.

Mutlaka okuyun: İnternetten Para Kazanma Yolları

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu