Ek İş İmkanları

Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler

Ev hanımlarının yapabileceği ek işler arasında nikah şekeri paketleme, dikiş ve nakış işleri, kına paketleme, evde davetiye katlama işleri ek işler arasında en fazla tercih edilenler arasındadır.

Zorlaşan hayat şartları nedeniyle geçim sıkıntısı çeken kişiler evde yapabilecekleri ek işlere yöneliyor. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen ek işler, özellikle dışarıda çalışma imkânı bulamayan ev hanımları tarafından değerlendiriliyor. Hem çocuklarının bakımını aksatmadan para kazanmak hem de aile bütçesine bir nebzede olsun katkı sağlamak için tercih edilen evde ek iş fırsatları, birçok ailenin ekonomisine katkı sunuyor. Peki, ev hanımlarının yapabileceği ek işler nelerdir? Evde ek iş yaparak kaç para kazanılır? Bugünkü sizlere ev hanımlarının sıklıkla araştırdıkları evde ek iş imkanları hakkındaki detaylara yer vermek istedik.

Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler Nelerdir?

Gerek çocuklarının okul masraflarını çıkarmak gerekse aile bütçesine katkı sağlamak için ev hanımlarının yapabileceği ek işler arasında kına paketleme, nikah şekeri, bebek şekeri ve mevlit şekeri süsleme, evde hamur işi yapımı ve diki-nakış gibi ek işler bulunuyor. Hem eğlenceli hem yapımı kolay olan evde ek işler arasında paketleme ve süsleme işleri ise birçok kadının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Anlaştığınız firmalar yapacağınız malzemeleri evinize kadar teslim ediyor ve yine tamamladığınız ürünleri evinizden teslim alıyor. Ödemeler ise iş sonunda nakit olarak ya da banka hesabınıza yatırılıyor.

Bunların yanı sıra internet üzerinde de ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları için farklı ek iş seçenekleri yer alıyor. İnternet üzerinden yapılabilecek ek işler arasında ise anket doldurma, editörlük yapma, makale yazarak para kazanma ve blog yazarak para kazanma gibi işler öne çıkıyor. Kendi yeteneklerinize ve bilginize göre bu işlerden birini tercih edebilir, düzenli bir kazanca sahip olabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Eğer bilgisayar başında vakit harcamaya zamanınız varsa evinizin konforunda ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle makale yazarlığı yaparak para kazanan birçok ev hanımı aylık düzenli olarak gelir elde edebiliyor. Tabii her işin olduğu gibi yazı yazarak para kazanmanın da bazı incelikleri bulunuyor. Öncelikle dil bilgisi kurallarına hâkim olmanız, araştırma yapmayı sevmeniz ve en önemlisi de özgün içerikler oluşturmanız bu işten para kazanabilmenizin en önemli kriterleri arasında yer alıyor. Ancak bu kurallara uyduğunuz takdirde kendinize müşteri bulabilir ve bu işi düzenli olarak yapabilirsiniz. Ev hanımlarının internetten para kazanma yolları arasında en garanti yöntemlerden biri olan makale yazarak para kazanmak için r10, wmaracı ve sadeceon gibi portallara üye olarak kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz. Ya da özgün yazıya ihtiyacı olan web sitesi sahipleri ile iletişime geçerek editörlük de yapabilirsiniz.

Evde Ek İş Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Evde ek iş yaparak kaç para kazanabileceğiniz hakkında size net bir rakam vermek oldukça güç. Çünkü, kazanacağınız para, yaptığınız iş koluna, çalıştığınız firmaya ve bir gün içerisindeki üretiminize göre değişiklik gösteriyor. Örneğin, süsleme ve paketler gibi işlerde eğer eliniz hızlıysa ve sürekli iş alabiliyorsanız ayda 500-1500 lira arası bir gelir elde edebilirsiniz. Makale yazarak ya da editörlük yaparak ise ayda 500-3000 lira arası bir kazanca sahip olmanız mümkün. Dolayısıyla tercih ettiğiniz iş ve bu konudaki azminiz aylık gelirinizi belirleyen en önemli faktördür.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu