Ek İş İmkanları

Evde Ihlamur Paketleme İşi Yapmak

Genellikle ev hanımlarının tercih ettiği işlerden biri olan evde ıhlamur paketleme işi yapmak, en basit ve en keyifli ek işlerden biridir. Hayat şartlarının zorlaşması ve giderek artan ihtiyaçların karşılanması konusunda aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen birçok ev hanımı evlerinden çıkmadan kazanç sağlamak için bu tür işleri tercih ederler. Peki, ıhlamur paketleme işi nasıl yapılır? Evde ıhlamur paketleme işi yaparak kaç para kazanılır? İşte kolayca yapabileceğiniz ve ek gelir kazanacağınız işin tüm detayları…

Evde Ihlamur Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından en faydalı bitki çaylarından biri olan ıhlamur hiç şüphesiz ki tüm evlerde bulunur. Özellikle kış aylarında herkes tarafından sevilerek tüketilen ıhlamur bitkisi, kurutulmuş ve paketlenmiş olarak aktarlarda satılmaktadır. Ihlamurun satışa sunulmadan önce ayıklanması ve özenli bir şekilde paketlenmesi gerekir. Günümüzde birçok aktar, yoğun talebi karşılayabilmek için ıhlamur paketleme işini ev hanımlarına yaptırmakta ve onlara güzel bir kazanç kapısı açmaktadırlar. Siz de çok basit işlemler gerektiren ve size düzenli gelir getirecek olan evde ıhlamur paketleme işi yapmak için çevrenizdeki aktarlarla anlaşabilir, evinizin bütçesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu aşamada yapmanız gereken size çuvallarla teslim edilecek olan ıhlamurları eldiven kullanarak belirli gramajlarda şeffaf ambalajlara doldurmak. Ihlamur paketlerinin gramajlarını belirleyebilmeniz için size hassa elektronik bir tartıyı firma zaten verecektir. Bundan sonra size düşen evinizin bir köşesinde hijyenik bir ortam oluşturmak ve istenilen ölçülerde ıhlamur paketleri hazırlamaktır.

Mutlaka okuyun: Evde Pasta Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde Ihlamur Paketleme İşi Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Evde ıhlamur paketleme işi yapmak az öncede belirttiğimiz gibi çok basit işlemleri gerektirir. Evinizin konforunda ve hiç yorulmadan kolayca yapabileceğiniz bu iş sayesinde hem para kazanacak hem de ıhlamur bitkisinin o harika kokusu tüm evinize yayılacaktır. Ancak bu işten güzel paralar kazanmak istiyorsanız çalışacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan izinli olması gerekir. Çünkü bu tür firmalar, ıhlamur paketleme işi için oldukça yüksek ücret öderler. Şöyle ki, küçük çaplı bir aktardan alacağınız paketleme işinden haftada 100 lira kazanırken bu tür büyük firmalardan alacağınız işler sayesinde haftalık 400-500 lira kazanabilirsiniz.

Bunun için evinizde hijyenik bir ortam hazırlamak ve size destek olacak bir ekip kurmanız gerekebilir. Böylece hem siparişleri istenilen şekilde teslim eder hem de ekibinizle çok daha fazla ıhlamur paketi hazırlayabilirsiniz. Eğer Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış bu firmalara ulaşır ve düzenli olarak bu işi yaparsanız aylık kazancınız 2000-2500 lira gibi rakamlara ulaşacaktır. Hatta bazı firmalar düzenli bir şekilde iş teslimi yapan kişilerin SSK primlerini de ödemektedir.

Mutlaka okuyun: Akşamları Ek İş Yaparak Para Kazanmak İsteyene

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. paketleme ișine elim yatkındır ve bu ișdede çalıștım… virüsten dolayı șuan çalıșamıyorum bu ișe ihtiyacım var yakın zamanda dönüş yaparsanız sevinirim sizden haber bekliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu