eDevlet

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar sayesinde yurtdışında çalışmak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konuların başında Yurt dışında personel alımı yapan firmalar hangileri? Detaylar haberimizin devamında.

Gerek ekonomik geçim sıkıntısı gerekse farklı coğrafyaları keşfetmek ya da kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu nedenle yurtdışına işçi alımı yapan firmalar hakkında yoğun araştırmalar yapan kişiler hedeflerine en kısa yoldan nasıl ulaşacakları hakkında bilgilere ulaşmaya çalışmaktadır. Tabi bunun önemli nedenlerinden biri olarak yurtdışında yatırımlarını artıran çok sayıda Türk şirketinin yaptığı faaliyetler gösterilebilir.

Bu duruma doğru orantılı olarak yurt dışı işçi alımı yapan firmalar zaman zaman eksik personel açıklarını kapatmak için yurtdışı iş ilanı yayımlamakta ve kriterlerine uygun olan kişilere yurtdışı iş imkanları sunmaktadır. Peki işçi alan firmalar ile nasıl bağlantı kurulabilir? Yurtdışında iş imkanları nelerdir? Bu sorularınızı cevaplarını bulabileceğiniz tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar Hangileri?

Yurt dışına işçi alımı yapan firmaların büyük bir çoğunluğu inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu firmalar genellikle yurtdışına götürecekleri işçilerle 1 yıl sözleme yapmakta ve 6 aylık dönemlerde 15 günlük yıllık izin hakkı tanımaktadır. Eğer karşılıklı olarak anlaşılırsa bir yılın sonunda sözleşmenizi tekrar uzatma şansına da sahip olabilirsiniz.

En fazla yurtdışına işçi alımı yapan firmalar şunlardır:

  • Aytaç İnşaat
  • Tülip İnşaat
  • IC Holding
  • 77 İnşaat
  • Yüksel İnşaat
  • Cevahir Holding
  • Dedeman Holding
  • Grup Vanucci
  • Rixos, bu firmalardan sadece bir kaçıdır. Bu firmalar gibi daha pek çok firma yurtdışı işçi alımı yapmakta ve yüksek maaşlar ödeyerek çalışanlarına iyi bir yaşam sağlamaktadır.

Yurtdışı İş İmkanları Nelerdir?

Yurtdışında iş bulup çalışmak elbette birçok insan için maddi anlamda cazip fırsatlardan biri olarak görülür. Böylece ailesine ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlama şansına da sahip olabiliyor. Yurtdışı iş imkanları arasında ise yazımızın başında da belirttiğimizi gibi inşaat sektörü başta geliyor. Bunun yanı sıra turizm, gıda, sağlık, telekomünikasyon ve hizmet sektörü de her yıl binlerce yurtdışı işçi alımı yapıyor.

Yurtdışında faaliyet gösteren Türk inşaat şirketleri daha çok, mimar, mühendis, şoför, madenci, inşaat işçisi, tesisatçı, elektrik teknisyeni, fayans ustası, mermer ustası ve aşçı gibi pozisyonlara işçi alımı gerçekleştiriyor. Eğer sizde yurtdışı iş imkânlarından yararlanmak istiyor ve pasaport alımınızda herhangi bir sorun yoksa yurtdışı işçi alımı yapan firmalarla irtibata geçebilir ve yepyeni bir hayata başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu