eDevlet

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bugüne kadar kitap yazma gibi bir hayali olan ancak gerçekleştiremeyenler artık e-kitap yazarak para kazanmak konusunu araştırabilir. Önemli olan durum hangi tür kitap yazmaya karar verecek olmanızdır. E-kitap yazmayı aslında ek iş olarak düşünebilirsiniz. Kitabınızı online platformlarda yayınlayabilir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere akıllı telefonlarla tabletler artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Durum böyle olunca e-kitaplara olan ilgi de artmaya başlamıştır.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde e-kitap yazarak para kazanmak isteyenlerin sayısı artmaktadır. Asıl sorun, yazarların kitaplarının çok iyi olduğunu düşünmesidir. Buna karar verecek olan okuyucular sevdiği kitaplar için rahatlıkla ödeme gerçekleştirir. İnsanların rağbet gösterdiği konularda kitap yazarsanız çok daha güzel sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu süreçte tavsiyelere ve referanslara da ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir editör bularak kitabınızdaki tüm hataların giderilmesi gerekiyor.

E-kitap yazmaya başlamadan önce doğru fiyatlandırma yapmanızı öneriyoruz. Genelde 10 TL’den 100 TL’ye kadar fiyatlandırma politikası olan e-kitapların doğru formatlandırılması da şarttır. MS WORD ve HTML programlarını iyi bilenler kişisel olarak bu süreci yönetebilir. Unutmayın, kötü bir şekilde düzenlenen e-kitaplar ciddi eleştiriler alır ve satılma konusunda zorluk yaşayabilir. Bunlara ek olarak iyi bir ürün açıklaması yazmanız ve kitap kapağını özenle hazırlatmanız gerekiyor.

Kitap türüne karar verdikten sonra kelime sayısı, yazar biyografisi ve diğer alanları hazırlamanız gerekir. Bazı sitelere çok uygun fiyatlarla üye olarak satış gerçekleştirebileceğinizi de unutmayın. Üyelik dışında belirlenen komisyon oranlarıyla kitabınız artık satışa çıkacaktır.

E-Kitap Reklam Süreci

Herkes e-kitap yazarak para kazanmak ister. Ancak kitabın içeriği, kapak resmi ve buna benzer süreçlerden sonra iyi bir reklam stratejisiyle yönetilmesi gerekecektir. Reklamlarınızı Facebook, İnstagram ve Twitter üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca blog sitesi açarak buradan da paylaşabilirsiniz. Reklam sürecinin diğer yöntemleri;

  • E-posta imzanıza kitap linkini koymak
  • Blog yorumlarına kitabınızı eklemek
  • Forumlarda kitap tanıtımınızı yapmak
  • Farklı e-kitap gruplarına katılmak olarak sıralanabilir.

Görüldüğü üzere e-kitap yazmak kadar e-kitabın reklam ve satışı da ciddi emek ister. Bu yüzden önce stratejinizi oluşturmalı ve daha sonra kitabı hazırlayarak satışa çıkarmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu