eDevlet

Blog Yazarak Para Kazanmak İstiyoum

Blog yazarak para kazanmak için bazı adımları atmanız gerekiyor. Öncelikle kendinize ait bir web sitesi oluşturmalı ve bol içerik girişi yapmanız önemlidir. Bol içerik girişinden ziyade kullanıcıları bilgilendiren içeriklerin hazırlanması gerekmektedir. Belirli bir süre sonra ziyaretçileriniz artarken ayrıca Google Adsense üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak tanıtım yazısı satabilir ve yine kazançlı bir sürece dahil olabilirsiniz.

Blog Konusu Ne Olmalı?

Blog yazmaya başlamadan önce blog konusu belirlenmelidir. Günümüzde en çok sağlık, kadın içerikli web siteleri ve finans blogları ziyaret ediliyor. Bu blogları açtıktan sonra günlük ve düzenli olarak içerik girişi yapmanız şarttır. Aksi durumda ihtiyacınız olan ziyaretçi sayısına ulaşamaz ve reklamlardan kazanç elde edemezsiniz. Elbette blog yazarak para kazanmak her şeyden önce sabır gerektiren bir işlemdir. Google reklamları almak ve yayınlamak için Google’ın talep ettiği kriterleri de sağlamanız gerekiyor. İnternetten para kazanma yolları arasında olan blog yazma sürecinde çeşitli anahtar kelimelere de ihtiyacınız olacaktır. Yani vermek istediğiniz mesaj ya da bilgiyi kullanıcıların ne şekilde aratacağını tahmin ederek aksiyon alabilirsiniz. Unutmayın, Google üzerinden anahtar kelime planlayıcı gibi pek çok araç bulunmaktadır. Bu araçlar sayesinde hangi anahtar kelimenin ne kadar arandığını görüntüleyebilirsiniz.

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak isteyenler blog konusunu belirledikten sonra domain ve hosting almalıdır. Domain web sitenizin adı, hosting de bilgilerin paylaşılacağı alandır. Bu süreçten sonra artık günlük düzenli içerikler girerek ziyaretçilerinizin siteye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu sürecin sabır gerektirdiğini bir kez daha aktarmakta yarar var.

Ortalama 7-9 ay içinde sitenizin ziyaretçileri artmaya başlar. Google Adsense başvurusu yaparak Google’dan reklam alabilir ve tıklama başına kazanç elde edebilirsiniz. Bununla beraber tanıtım yazıları yayınlayarak aylık kazancınızı artırabilirsiniz. Tanıtım yazıları, farklı firma veya sitelerin yazılarını kendi web sitenizde ücret karşılığı paylaştığınız içeriklerdir. O halde blog konusu belirleyerek domain ve hosting aldıktan sonra içeriklerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz. Domain adresiniz mutlaka blog konunuza uygun olmalıdır. İçerikleriniz ise tamamen özgün ve kullanıcı odaklı paylaşılmalıdır. Bunun dışında forum sitelerinden bir blog sitesinde olması gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu