eDevlet

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere 2021 Önerileri

İş kurmak istiyorum diyenlere 2021 önerileri konusunda birbirinden farklı bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz. 200 bin lira sermayeniz varsa bu yazımız tam da size göre...

İş kurmak istiyorum diyenlere 2021 önerileri konusunda paylaşacağımız bilgilere göre aksiyon alabilirsiniz. Ancak tüm iş fikirlerinde elbette sermaye konusu önemlidir. Yani yapabileceğiniz işler, sermayeniz ile sınırlıdır. 2021 yılında kendi işini kurmak isteyenlerin yapması gerekenler de yazımızın devamında paylaşılmıştır.

2021 yılında kendi işimi kurmak istiyorum diyenler sırasıyla;

  • Planlı davranmalı
  • Sermayesine göre iş seçmeli
  • Sabırlı olmalı
  • Problemleri çözmeye meyilli olmalı
  • Yeniliklere açık olmalı
  • Finansal konularda bilgi sahibi olmalı
  • Çalışanları motive edici faaliyetler uygulamalı
  • Özgüvenli olmalı
  • Zamanı yönetebilmeli
  • İşletmesini kuvvetlendirebilmelidir.

Sıraladığımız bu faktörlere dikkat ederek kendi işinizi kurmak için ilk adımları atmaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak KOSGEB desteklerinden faydalanabilir ve süreci başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. Eğer 200 bin TL gibi bir sermayeniz varsa kendini işinizi rahatlıkla kurabileceğinizi unutmayın.

200 Bin TL Sermaye ile İş Kurmak

İş kurmak istiyorum diyenlere 2021 önerileri arasında 200 bin TL sermayeli iş fikirleri; dönerci dükkanı açmak, çiğköfte dükkanı açmak, araba yıkama dükkanı, aksesuar-giyim-ayakkabı mağazası, telefon aksesuar dükkanı, tavukçuluk veya mantar üretimi gibi iş alanlarını önerebiliriz.

Sermayenizin 200 bin lira olması durumunda önerebileceğimiz bir diğer iş fikri, e-ticarettir. E-ticaret artık online satış konusunda giyim, aksesuar, elektronik ve diğer sektörleri ele almayı başarmıştır. Ürünlerin pazar gücünü araştırdıktan sonra dilediğiniz sektöre giriş yapabilir ve hizmet sunabilirsiniz. Ancak bu aşamada hedef kitlenizi belirlemeniz de önemlidir.

E-ticarete alternatif olarak giyim mağazaları da en iyi iş fikirleri arasındadır. 200 bin liradan başlayan sermayenizi bu sektöre yatırabilirsiniz. Fakat giyim sektöründe başarısızlık durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Kalitesiz ürünlerin satışını yapmak, mağazanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Cafe, Kahve Dükkanı, Aksesuar Dükkanı Açmak

İş kurmak istiyorum diyenlere 2021 önerileri arasında cafe sektörü de yerini almıştır. Ülkemizde cafelerin ciddi rağbet gördüğü biliniyor. Ayrıca nostaljik kafelere olan ilgi de artmaya başlamıştır. Bu yüzden kafe sektörünün güzel kazanç kapısı olduğunu ancak kaliteli bir hizmet sunarak işletmenin büyüyebileceğini söylemek doğru olacaktır.

Cafe sektörüne alternatif olan kahve dükkanları da ülkemizde çokça tercih ediliyor. Kaliteli dünya kahvelerinden oluşan işletmelerin aylık kazancı yüksektir. Ülke olarak da kahveye önem verdiğimizden Türk kahvesi başta olmak üzere pek çok kahve türünün satışını yapabilirsiniz.

Kafe ve kahve dükkanının dışında akseusar, çanta ve ayakkabı dükkanının da getirisi yüksektir. Bay bayan ayakkabıların yanı sıra bebek aksesuarları, çantalar ve benzeri ürünleri satabilir ve yine kazancınızı artırabilirsiniz. Bu fikirler arasında seçim tamamen size aittir ve sermayenize göre hareket etmeniz önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu