İş Fikirleri

5 Bin Lira Sermaye ile Ne Yapılır? Az Sermayeli İş Fikirleri Neler?

Girişimciler 5 bin sermaye ile ne iş yapılır sorusunun yanıtlarını merak etmektedir. 5 bin TL sermayeli iş fikirleri bu yazımızda...

5 bin sermaye ile ne iş yapılır sorusu çoğu zaman gündeme gelmektedir. Çünkü az sermayeli iş fikri arayanlar genelde 5.000 – 10.000 TL arasında yapabileceği işleri araştırır. Ülkemiz şartlarında bu sermaye ile yapılabilecek birçok iş fikrinin olduğu unutulmamalıdır. Aslında bir nevi karlı iş fikirleri olarak da sıralanabilecek olan bu seçenekleri şimdi sizler için paylaşıyoruz.

5000 TL Sermayeli İş Fikirleri

İnternetten para kazanma isteyenler için 5 bin sermaye ile ne iş yapılır sorusunun pek çok yanıtı vardır. İlk olarak Instagram üzerinden bir butik hesabı oluşturabilir ve sermayeniz ile satın aldığınız ürünleri kar koyarak satabilirsiniz. Takı tasarım başta olmak üzere bebek ürünleri gibi seçenekler bu süreçte mutlaka değerlendirilmelidir. Ayrıca kişiye özel saat ve hediyelik eşyalar da rağbet görmektedir.

5 bin lira ile yapılabilecek işler arasında ahşap oyuncak imalatı da bulunmaktadır. El becerinize güveniyorsanız imalat için gerekli olan ekipmanları alarak hemen üretime başlayabilirsiniz. Ahşap oyuncaklar çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilemediğinden aileler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Az sermayeli iş fikirleri arasında yer alan bisiklet kiralama, oldukça rağbet görmektedir. Başlangıç için 3-4 bisiklet satın alarak kiralamaya başlayabilirsiniz. Bisikletin kira ücretini ortalama 20-30 liradan hesapladığınızda aylık güzel kazanç elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

Az Sermayeli İş Fikirleri

5 bin sermaye ile ne iş yapılır sorusuna yanıt verirken çok sayıda iş fikri de gündeme gelmektedir. Bu işler arasında online danışmanlık işletmesi yerini almıştır. Girişimciler için iş kurma adımlarına yönelik olarak başlatacağınız bu çalışmalar zamanla büyüyecek ve kazancınızı da artıracaktır.

Kültür mantarı yetiştiriciliği fikri de az sermayeli işler arasındadır. İnternet üzerinden de satış yapabileceğiniz bu iş için en az 5.000 liranızın olması gerekiyor. İnternet üzerinden tedarik kanallarını araştırabilir ve aksiyon almaya başlayabilirsiniz.

Baskı tasarım işlerine de yönelebilen girişimciler tişört tasarımı yaparak güzel kazançlar elde edebilir. Aslında ciddi bir büyüme potansiyeline sahip olan bu iş fikrinde baskı yapabilmek için özel makinelere ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden 5.000 TL’ye yakın bir masraftan söz etmek mümkündür.

Son olarak çiğköfte bayiliğini önerebiliriz. Ancak bu iş için 10 bin liraya kadar sermayenin olması gerekiyor. Bayilikler son dönemlerde rağbet görürken aylık kazançları da artmaya devam ediyor. Üstelik küçük bir dükkanda başlayabilir ve zamanla işletmenizi büyütebilirsiniz. Çiğköftenin kaliteli olması her geçen gün müşteri kitlenizin artmasını da sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu