İş Fikirleri

Girişimci Kadınlar İçin İş İmkanları

Bu yazıda son derece önemli olan bir konuya değineceğiz. Kadınlar için iş imkanları Üstelik bu konuya çok farklı parametrelerden, çok farklı insanlar için daha doğrusu farklı yetkinlikleri olan insanlar için değişik önerileri toplam olarak, ana hatları ile sizlere aktaracağız. Yani konuya biraz daha genel olarak bakarak kadınların kafasında soru işaretleri yaratarak kendi başlarına para kazanmaları noktasında yönlendirmeye çalışacağız.

Aşağıda ifade edilen işlerden bir tanesi yapılabileceği gibi birden fazlası da aynı anda yapılabilir. Burada hemen baştan söylemek gerekir ki en önemli olan husus, kişinin kendi yetkinlikleri doğrultusunda yaptığı işi aceleye getirmeden titiz ve özenli olarak çalışma yapması. Kişi eğer bunu başarabilir ve kaliteden ödün vermeden aşağıda belirtilen işleri yapar ise kısa bir süre sonra bir marka haline dönüşmesi kaçınılmazdır.

Evden İş Yapmak İsteyen Kadınlara Öneriler

Üstte yapılan bu temel girişten sonra şimdi konuyu biraz daha detaylandırmak gerekir ise
Kadınlar için iş imkanları
noktasında evden iş yapmak isteyen emekli ya da ev hanımları için her şart altında yapılabilecek olan işlerden bazıları şunlardır:

Terzilik: Eğer dikiş yeteneğiniz var ise o zaman siz de evde dikiş dikerek çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Giyimin en temel gereksinimlerden bir tanesi olduğunu unutmamak gerekir.

Filografi: Bu sözcüğü duyunca ben bu işi nasıl yapayım diye düşünebilirsiniz ama aslında bu işi birçok kadının yaptığı işlerden bir tanesidir. Zira konuyu açmak gerekir ise ahşap bir zemin üzerine önce çivilerin çakılması, akabinde bu çivilerin arasından teller geçirilerek yapılan bir sanat dalıdır. El becerisi olan herkes eğitimini de aldıktan sonra rahatlıkla böyle bir iş yapabilir

Rölyef: Son derece kolay, maliyeti düşük, kazancı yüksek olan işler arasındadır. Burada bilmeyenler açısından bilgi vermek gerekir ise aynı fotoğrafların, resimlerin üst üste silikon ile yapıştırılarak konulması ile elde edilen bir çalışmadır.

Örgü İşi: İster motif motif bir yelek, isterseniz bebek patiği uyarınıza hangisi gelirse. Kaşkol, bere gibi şeyler de rahatlıkla yapabilirsiniz. Tercih size kalmış

Evde reçel marmelat yapımı: Bu alanda da son derece iyi kazançlar elde etmek mümkün. Kişiler eğer bu alanda yeteneğine güveniyor ise rahatlıkla böyle bir işe girebilirler.

Kadınlar İçin Doğal Girişimcilik Önerileri:

Şimdi belki biraz daha uç gibi görünebilecek ama son yıllarda son derece  popüler olan mesleklerden bahsedeceğiz. Üstelik iyi bir reklam ile çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bir de bölgenizde ilk olursanız o zaman bakın elde edilecek olan kazanca.

  • Solucan gübresi işi ki son yıllarda en az maliyetli evin balkonunda bile yapılacak işler arasında. Kısa sürede bu işte ilerleyerek zengin olma hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
  • Portakal kabuğu kurutmak işi ki eğer portakal üretimi fazla olan bir yerde iseniz portakalın kabuğunu soyup kurutup, akabinde bu alanda alım yapan kozmetik firmalarına, ilaç firmalarına, aktarlara satabilirsiniz
  • Tatlı patates işi de kadın girişimci olarak yapılabilecek en önemli işler arasındadır. Tatlı patates diğer patateslerden daha pahalı satıldığı için böylesi bir önerimiz var. Üstelik son derece de zahmetsiz.

Kadınlar için dijital iş fikirleri alanında iki farklı önerimiz var bunlar pazaryeri ve e-ticaret tir.

Mutlaka okuyun: Günlük 200 Lira Kazanabileceğiniz Basit İş Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu