İş Fikirleri

Aktar Açarak Para Kazanmak İsteyenlere

Düşük sermayeli olarak yapılacak olan en ideal işlerden bir tanesi hiç şüphe yok ki  aktar açarak para kazanmak.  Çünkü son yıllarda yaşanın ekolojik değişim, insanların daha bilinçli hale gelmesi gibi faktörlerden ötürü insanlar tamamen doğal olan ürünlere, şifa bulacaklarını düşündükleri bitkilere yönelmiş durumdadır. Bu noktada özellikle herhangi bir durumda ilaç kullanmak istemeyenler hemen bir aktara gitmektedir.

Böbrek taşı olanlar, kansızlık sorunu yaşayanlar, bitmeyen grip ile mücadele edenler, kilo almak ya vermek isteyenler, daha lezzetli doğal yemek yapmak isteyenler, daha genç güzel görünmek isteyenler aktarlarda satılan muhtelif türden ürünü almak için aktarlara hangi yaşta olursa olsun koşarak gitmektedir. Üstelik iyi bir aktar ki burada iyiden kast edilen işini bilinçli doğru dürüst biçimde yapan aktar son derece iyi paralar kazanabilmektedir. Ama görüntüde bitkileri, kimi besin maddelerin, değişik türden sabun gibi ürünleri satmak gibi görünse de işin içine girildiğinde de görüleceği üzere çok ciddi detayları olan bir iştir.

Aktar Açarak Para Kazanmak

Üstte yapılan bu ana giriş bilgisinden sonra izlenecek yöntemler hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Aktar açarak para kazanmak içinde ister bir yatırım danışmanı aracılığı ile ister kendi deneyimleriniz doğrultusunda ciddi bir fizibilite çalışması yapmak gerekir. Bu tarz bir işyeri açmak için hangi belgelere gerek var, temel şartları nelerdir, aktarı açabilmek için uygulanacak yasal prosedürler hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Sonrasında açılacak olan şirket türüne de karar verilmeli ve şirket açılması için adımlar atılmalıdır

Bu aşamadan sonra artık rahatlıkla ikinci aşamaya geçebilirsiniz. İkinci aşama aslında sizin kaderinizi belirleyecek en temel husustur. Zira bu noktada işyerinizi nereye açacağınız konusu gündeme gelmektedir. Burada yapacağınız seçim sizin bu alanda ilerlemeniz için son derece belirleyici olacaktır. Eğer yaşadığınız kentte ya da civarında termal kaplıcalar, SPA merkezleri var ise bunlara yakın ya da bunların yakın güzergahında olan dolmuş duraklarına yakın olan yerlerde bu tür bir işyeri aça yoluna gitmelisiniz. Yine hastane gibi yerlere yakın olan adresler de doğru bir tercih olacaktır.

Dükkan mutlaka işlek bir noktada görünen bir noktada olmalıdır. Bu aşamada geçildikten sona hazırlanacak olan tabela da renkler ve kullanılan tabela biçimi algı yönetimi açısından son derece önemli olduğundan akılda kalıcı, çağrışım yapan tabela tasarımları olmalıdır. Bunların akabinde aktar dekorasyonu diğer aktarlara benzememeli ve bir biçimde fark yaratabilmeniz. Sonrasında ise iş reklam kısmına gelmektedir ki bunun içinde yerel medya organlarını kullanabilirsiniz. Radyo televizyon gazeteler. Elbette bir açılış yapmanız son derece faydalı olacaktır. Ulusal ölçekte düşünüldüğünde ise Instagram gibi sosyal medya kanalları üzerinden tanıtım ve dilerseniz satışlara başlayabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış durumdadır. Sattığınız ürünlerin üzerine Latince isimlerinin yazılması gerektiğini de unutmadan işyerinizi açmalısınız.

Mutlaka okuyun: Temizlik Şirketi Açarak Para Kazanmak

Kimler Aktar Açarak Para Kazanabilir?

Herkesin ne yazık ki aktar açabilme şansı yeni yasal mevzuatlar uyarınca mevcut değildir. Kişinin böyle bir işyeri açabilmesi için önünde iki adet yöntem vardır. Bunlardan ilgi Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bitkisel drog satış belgesi adlı belgeye kişinin sahip olabilmesi veya üniversitelerin tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü mezunu olup bu alanda diplomanız olabilmesidir. Bu iki yöntem dışında böyle bir iş yeri aça şu an ki yasal mevzuatlara göre mümkün değildir.

Eğer bu iki belgeden birisine sahipseniz ve böylesi bir işi yapmak istiyor iseniz o zaman rahatlıkla kadın, erkek, emekli, genç yaşlı fark etmeksizin rahatlıkla bu alanda bir işyeri açabilirsiniz. Elbette olay iş yeri açmayacakla bitmeyecektir. Aktar içinde yer alan ürünlerin temizlik ve korunma şartlarına da dikkat etmek ve gereken özeni göstermek gerekir. Her ne kadar elinizde bu alanda bir belge olsa da mutlaka gelişmeleri yakından takip etmeli ve mevzuatlara hakim olmalısınız.

Aktar Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Güler yüzlü, müşteri odaklı çalışan, temiz, pozitif düşünebilen insanların yapabileceği bir işti. Bitkileri sevmeniz ve sadece bir kazanç kapısı olarak da görmemek gerekir. Tüm bunların yanı sıra kesinlikle müşteriye yalan, eksik, daha çok kazanç elde etmek için hatalı bilgiler verilmemelidir. Mutlak müşteri memnuniyeti ile yapılması gereken bir iş olduğunu unutmayan insanların yapabileceği bir iş alanıdır. Ürünlerin adını doğru telaffuz edebilmek için Latince olmasa da İngilizce dilini doğru kullanabilmek son derece önemli ve artı değer katan bir olgudur.  Aktar açarak para kazanmak işinin bir tür sosyal sorumluluk  projesi gibi olduğunu ve sizin de bir misyonunuz olduğunu unutmayın.

Aktar açıp ne kadar para kazanabileceğinize dair ne yazık ki net bir rakam vermek söz konusu değildir. Bu tamamen sizin potansiyelinize bağlıdır. Dönem dönem daha çok, dönem dönem daha az para kazanabilirsiniz. Bu noktada net bir rakam vermek olası değildir.

Mutlaka okuyun: Seracılık Yaparak Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu