eDevlet

Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar

Dubai, 3 milyon gibi küçük bir nüfusa sahip olsa da ülkenin ekonomik zenginliği, refah düzeyi, eğlence hayatı ve sosyal imkanları gibi nedenlerden dolayı yurtdışında çalışmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. 2020 yılında yapılacak olan Expo 2020’ye de ev sahip yapacak olan ülke, hızlı bir şekilde yatırımlarını artırmaya başlamış ve buna mukabelen Dubai işçi alımı yapan firmalar aracılığıyla çok sayıda yurtdışı işçi alımı yapılmaya başlanmıştır.

Birçok farklı sektörde yurtdışı işçi alımı yapan firmalar, zaman zaman yayımladıkları Dubai iş ilanları ile projelerinde görevlendirmek üzere vasıflı ve vasıfsız personel   alımı gerçekleştiriyor. Peki Dubai’ye işçi olarak nasıl gidilir? Dubai’de maaşlar ne kadar? Bizde bugünkü yazımızda en çok merak edilen bu iki sorunun cevabını sizler için araştırdık. İşte tüm detaylar…

Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar

Dubai’ye işçi alımı yapan firmalar, genellikle inşaat sektöründe deneyimli usta ve inşaat işçilerine ihtiyaç duymaktadır. Eğer Arapçanız veya İngilizceniz varsa, Dubai iş ilanları yayımlayan firmalar açısından daha hızlı bir şekilde değerlendirilecek ve bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ancak hemen belirtelim ki, Dubai’de çalışmak için yabancı dil bilmeniz şart değildir. Sadece mesleğinizde deneyimin ve tecrübeniz varsa yayımlanan tüm Dubai iş ilanlarına başvuru yapabilir ve birçok kişi tarafından fırsatlar ülkesi olarak kabul edilen Dubai’de çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Dubai işçi götüren firmalar genellikle kendi web sitelerinde veya çeşitli kariyer sitelerinde yayımladıkları yurtdışı iş ilanları ile yeni projelerinde çalıştırılmak üzere işçi alımı yapmaktadır. Bunun yanı sıra son yılarda İŞKUR tarafından da çok sayıda vatandaşımız yurtdışı iş ilanları ile birçok ülkede çalışma şansına sahip olmuştur. Sizde Dubai iş ilanlarını takip ederek hayallerinize kavuşabilir ve yüksek gelirler elde ederek hayat şartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Dubai’de Maaşlar Ne Kadar?

Dünyanın birçok ülkesinden gelen göçmen işçilerin yanı sıra yaklaşık olarak 10 bin Türk işçisinin de bulunduğu Dubai’de maaşlar meslek gruplarına göre farklı belirlenmektedir. Genel bir ortalamaya baktığımızda Dubai işçi maaşları şöyledir:

  • İnşaat İşçisi: 1500-2500 dolar
  • Elektrik ve Su Tesisatçısı: 2700 dolar
  • İnşaat Proje Yöneticisi: 5000 dolar
  • Marangoz: 1500-3000 dolar
  • İnşaat Mühendisi: 9000-20.000 dolar
  • Elektrik Mühendisi: 4.355 dolar
  • Şantiye Şefi: 3000 dolar
  • Güvenlik Görevlisi: 1500 dolar
  • Şoför: 1500 dolardır.

Mutlaka okuyun: Dubai İş İmkanları Çalışma Koşulları! Dubai İşçi Alımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu