eDevlet

Udemy’de Ders Vererek Para Kazanmak Mümkün mü?

Udemy’de ders vererek para kazanmak isteyenlerin bazı süreçlere dikkat etmesi gerekir. Öncelikle internetten para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Önemli olan ilgi alanınızı keşfetmek ve gerekli aksiyonları almaktır. Bu noktada Udemy Türkiye’nin en büyük online eğitim platformu olarak tanımlanmıştır. Dijital çağda ihtiyacınız olan tüm derslere bu platformdan ulaşabiilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretler dersin içeriğine göre değiştiği için yapmanız gereken tek şey kategorileri incelemek ve derslere ulaşmaktır. Şimdi Udemy’de ders vermeniz için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Udemy’de Eğitmenlik Yaparak Para Kazanmak

 Udemy’de ders vererek para kazanmak isteyenler ilk olarak siteye giriş yaparak ‘Udemy’nin sunduğu diğer hizmetler’ kategorisine ulaşmalıdır. Burada ‘Udemy’de eğitim verin’ kısmına tıkladıktan sonra artık 3 aşamalı sürece geçebilirsiniz. 3 aşamalı süreçte derslerin planlanması, videonun çekilmesi ve kendi kitlenizin oluşturulması gibi aşamalar yer almaktadır. Bu platform kolay yoldan para kazanma yöntemi değildir. Uzmanlık gerektiren bu platformda materyaller hazırlamak sabır ister. Ancak uzun vadede para kazanmak istiyorum diyorsanız bu platformu tercih etmeniz yeterlidir.

Udemy’de Eğitmen Olmanın Şartları

Udemy’de ders vererek para kazanmak için bazı ön şartları yerine getirmeniz gerekir. Yani sadece 4-5 saatlik bir video çekerek süreç bitmemektedir. İçeriklerinizi düzenli olarak güncellemeli, faydalı içerikler sunabilmeli ve sorulan sorulara kısa sürede yanıt vermelisiniz. Ayrıca derslerinizi farklı platformlarda tanıtmanız da gerekir.

Udemy’de Para Kazanmak için Yapılması Gerekenler

Bu konuda ilk olarak dersinizi oluşturmalı ve ilk derslerinizi de ücretsiz olarak sunmalısınız. Dersi takip edenlerin olumlu yorumları, dersten gördüğü faydalar ve benzeri faktörler ilerleyen süreçte para kazanmanızı sağlayacaktır. Öte yandan hedef kitlenizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Bu kitle Youtube, Facebook, Twitter, Instagram ya da E-kitap kullananlar olabilir. Ya da başlangıçta online soru-cevap yaparak tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Son olarak başarılı eğitmenlerle iletişim kurmanızı öneriyoruz. Çünkü başlangıç aşamasında izleyeceğiz yöntemlerle ilgili tavsiyeleri ancak bu şekilde alabilirsiniz. Platform üzerinde en çok tercih edilen eğitmenler sıralanmaktadır. Sosyal medya hesapları ya da mail adresleri üzerinden öneri talep edebilir ve ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu