eDevlet

Azerbaycan İşçi Alımı, Yurtdışı İş Başvurusu

Güney Kafkasya’nın en büyük yüzölçümüne sahip olan Azerbaycan, Türkiye’ye dost ve kardeş bir ülke olarak her yıl yüzlerce Türk vatandaşına iş olanağı sunmaktadır. Bu nedenle özellikle Türk inşaat şirketlerinin ağırlıklı olarak yatırım yapmasıdır. Azerbaycan iş ilanları da oldukça yakında takip edilmekte ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isten Türk işçilerin ilk tercihleri arasında Azerbaycan yer almaktadır.

Eğer sizde Azerbaycan’da çalışmak istiyor ve yepyeni bir hayata başlamayı düşüyorsanız yurtdışı iş ilanlarını takip ederek mesleki deneyiminize uygun işlere hemen başvuru yapabilirsiniz. Peki Azerbaycan işçi alımı yapan firmalar hangileridir? Azerbaycan iş imkanları nelerdir? İşte tüm bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Azerbaycan İşçi Alımı

Azerbaycan iş ilanları arasında en fazla personel ihtiyacı olan sektörlerin başında inşaat sektörü gelir. Azerbaycan’a yatırım yapan pek çok Türk İnşaat şirketinin çok sayıda projesi bulunmaktadır. Bu firmalar projelerinde çalıştırmak üzere her yıl yüzlerce personel alımı yapmakta ve aldıkları personelleri de genellikle Türk işçilerden tercih etmektedir. Azerbaycan işçi alımı yapan firmalara kendi internet sitelerinden. Yada kariyer sitlerinden veya İŞKUR yurt dışı iş ilanları sayfasından ulaşabilir ve başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak diğer yurt dışı iş ilanlarında olduğu gibi ülkedeki iş ilanlarına da başvuru yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Bu hususa gelecek olursak; başvuru yaptığınız hiçbir firma, “sizi yurtdışına götüreceğiz ancak vize, çalışma izni gibi masrafları karşılamanız gerekir” gibi taleplerde bulunmaz. Çünkü yurtdışı işçi alımı yapan firmalar vize ve çalışma izni gibi tüm resmi prosedürleri kendileri yapmakta ve sizden sadece pasaport talep etmektedir. Bu ayrıntıya dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmaz ve mağdur olmazsınız.

Mutlaka okuyun: Azerbaycan İş İmkanları, İşçi Maaşları

Ülkedeki İş Fırsatları Nelerdir?

Azerbaycan iş fırsatları arasında en büyük payı başta da söylediğimiz gibi inşaat sektörü almaktadır. İnşat sektöründe yapılan işçi alımları ise daha çok; fayans ustası, alçı dekorasyon ustası, kule ve vinç operatörü, kalıp ustaları, doğalgaz ve elektrik tesisatçısı gibi meslek gruplarından oluşur. Bu sektör dışında gıda, sağlık ve turizm sektöründe de faaliyet gösteren firmalar zaman zaman yurtdışı işçi alımı yapmakla birlikte bu sektörlerde her zaman kendinize uygun bir iş bulmak oldukça zordur.

Mutlaka okuyun: Azerbaycan’da Çalışmak İsteyenlere

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu