eDevlet

Yurtdışına Hediye Gönderimi Yapan Alışveriş Siteleri

Türkiye'den kendinize hediye almak mı istiyorsunuz ya da Yurtdışına hediye göndermek mi istiyorsunuz? Bu hizmeti veren alışveriş sitelerini araştırdık. Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Yurtdışında yaşayan bir akrabanıza, arkadaşınıza ya da sevdiğiniz birine hediye göndermek istediğinizde işle beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Yurtdışına göndereceğiniz hediye paketinin kargo masrafının çok olması ve gönderme alternatiflerinin az olması da bu sürecin biraz sancılı geçmesine neden olabilir. Bugünkü yazımızda yurtdışına hediye göndermek için alışveriş siteleri hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Vereceğimiz bu bilgilerin rehberliğinde en azında yurtdışı hediye gönderim işlerinizin biraz hafifleyeceğini düşünüyoruz. İşte, konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

Türkiye’den Alışveriş Yaparak Yurtdışına Hediye Göndermek

İster kendiniz için isterseniz de sevdiğiniz birine alışveriş yaparak hediye paketi göndermek için karar verdiğinizde karşınıza ilk çıkan sorun yurtdışına gönderim yapan alışveriş sitelerini bulmaktır. Bu konuda sorunlar eskiye oranla azalsa da alışverişinizde olası problemlerle karşılaşmamak için ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Gerçi günümüzde bu sorunların oldukça azaldığı görülse de yine de aradığınızı bulmak ve hediye paketinizi güvenle yurtdışına göndermek bazen kafa karışıklığına neden olabiliyor. Ancak son yıllarda oldukça popüler olan yeni nesil farklı yöntemlerde bulunuyor. Bu yöntemlerden biri de Yollando’dur. Peki, nedir bu Yollando? Hemen açıklayalım…

Yollando: Yurtdışına Türkiye’den alışveriş yapmak için tercih edilen yöntemlerden biri olan “Yollando” aslında bir Türk girişimci tarafından kurulmuştur. Yurtdışında yaşayan kişilerin Türkiye’den alışveriş yaparken karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırmak için kurulan Yollando yaygın olarak kullanılıyor. Türkiye’deki herhangi bir alışveriş sitesinden aldığınız ürünü yurtdışında ister kendi adresinize isterseniz de farklı bir adrese gönderimi sağlanıyor.

Yurtdışına ürün gönderilirken ortaya çıkan 2 sorunu birden hedef alan Yollando hem kargo maliyetlerini bir tık düşürmenize hem de Türkiye’den alışveriş yapmak için spesifik web sitelerini bulmanızı kolaylaştırıyor. Böylece istediğiniz e-ticaret sitesinden alışverişinizi yapıp yurtdışı gönderiminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Üstelik bu yöntem sadece Türk kullanıcıları hedef almıyor aynı zamanda yurtdışında yaşayan ve kur farkı nedeniyle aradığı ürünleri Türkiye’den almak isteyen tüketicileri de hedefliyor. Bu nedenle bu uygulamanın web sitesinde İngilizce dil desteği de bulunuyor. Eğer yurtdışında Türkiye’den alışveriş yapmak isteyen tanıdıklarınız varsa bu sitemi onlara da önerebilirsiniz.

Bu yöntemi sizler inceledik ve bizim edindiğimiz bilgiler şu şekildedir: Yollando ile herhangi bir aracıya gerek kalmadan doğrudan hediye gönderimi yapabilirsiniz. Ancak diyelim ki Türkiye’den İngiltere ya da Almanya’ya kitap ya da farklı bir ürün siparişi verdiğinizde bu yöntemle kolayca gönderim yapabileceğiniz gibi bazı durumlarda aksaklıkların yaşanabileceğini de unutmayın. Ayrıca bu gibi sitelerde yaptığınız alışverişlere çıkan kargo ücretleri de sizi biraz üzebilir.

 Yurtdışına Hangi Siteler Satış Yapıyor?

Türkiye’den alışveriş yapıp yurtdışına gönderim yapan en güvenilir siteler şunlardır:

Hepsiburada: Ülkemizde en yaygın kullanılan e-ticaretlerin başında Hepsiburada geliyor. Ancak bu uygulama sadece Türkiye içine değil aynı zamanda yurtdışına da gönderim yapabiliyor. Hepsiglobal çatısı altında yurtdışında pek çok ülkeye ürün gönderimi yapan firma makul sayılabilecek kargo ücretleri nedeniyle de tercih ediliyor. Örneğin; Türkiye’den Avrupa’ya yapılan satışlarda 1 kiloya kadar kargo gönderim bedeli 3.90 Euro olarak belirlenmiş. Bu miktara eklenen her 1 kilo için ise 3 Euro ek bir ücretlendirme yapılıyor. Dolayısıyla göndereceğiniz paketin ebadına ve ağırlığına göre ödeyeceğiniz kargo ücreti de artmaktadır.

Hepsiglobal ile yapılan alıverişlerde kargo teslim süresi ise 2-5 gün arasında tamamlanacağı garantisini veren Hepsiburada, yurtdışından da alışveriş yapılabilecek sitelerin başında geliyor. Ayrıca Hepsiburada uygulaması ülke içi olduğu gibi yurtdışından yapılan alışverişler için de en güvenilir web sitelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Lidyana: Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir diğer alışveriş sitesi de Lidyana’dır. Lidyana web sitesindeki tüm ürünler, isteğiniz doğrultusunda yurtdışına da gönderilebiliyor. Ancak diğer yöntemlerde olduğu gibi burada da kargo ücreti karşınıza çıkıyor. Gönderim yapılacak ülkeye göre farklı kargo ücretleri belirlendiği için uygulamaya giderek ülke ülke belirlenmiş kargo ücretlerini inceleyebilirsiniz. Tabi belirlenen bu ücretler yurtdışına hediye göndermek için alışveriş siteleri arasında da zaman zaman farklılık gösterebilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz web sitesine karar vermeden önce yurtdışı kargo bedellerini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Lidyana üzerinden yaptığınız alışverişte aldığınız ürünün gramajı düşükse bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Ödenecek olan kargo ücretine şöyle bir örnek verecek olursak Almanya’yı baz alabiliriz. 1 kilogramlık bir paketin Almanya gönderimi için belirtilen kargo ücreti 13.99 Euro’dur. Son olarak, Lidyana’da diğer uygulamalar gibi yurtdışına yıllardır satış yapan sitelerin en popülerlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yurtdışına Hediye Çiçek Gönderimi Yapan Siteler Hangileri?

Hediye dışında yurtdışına çiçek göndermek de tercih edilen alışveriş seçenekleri arasında yer alıyor. Özel günler, doğum günleri ve çeşitli kutlamaların vazgeçilmez hediyesi olan çiçekler, sadece yurtiçine değil aynı zamanda yurtdışına da gönderilebiliyor. Yurtdışına hediye göndermek için alışveriş siteleri arasında sadece çiçek gönderimi için açılmış olan web siteleri de bulunuyor. Üstelik bu sitelerin diğer web sitelerine göre ortak bir özelliği de kargo ücretleri ile ilgili sorunların yaşanmaması. Çünkü bu siteler yurtdışında farklı çiçekçilerle anlaşma sağladığı için talebinizi o ülkedeki çiçeklerden karşılıyor. Dolayısıyla bu durumda ekstra bir kargo ücreti ödemenize de gerek kalmıyor. Yurtdışına çiçek gönderimi yapacağınız siteler şunlardır:

Flora Çiçek: Türkiye dışında dünyanın birçok ülkesine çiçek siparişi verebileceğiniz sitelerden bir olan Flora Çiçek, talep edilen ülkeye göre farklı hizmet politikaları yürütüyor. Hem ürün çeşitliliği hem de fiyat politikaları ülkeden ülkeye değiştiğini söyleyebiliriz. Flora Çiçek aracılığıyla yurtdışına çiçek göndermek istediğinizde yurtdışı çiçek kategorisine giriş yapın ve dilediğiniz ülkeyi belirleyin. Eğer fiyatları kabul ederseniz siparişinizi kolayca verebilirsiniz.

Turkflowers: Dünya çapında geniş bir yelpazede hizmet sunan Turkfolwers, özellikle acil çiçek siparişleriniz için imdadınıza yetişiyor. Ayı gün teslimatlı çiçek siparişlerinizi yerel çiçekçiler aracılığıyla ulaştıran firma en taze ve en gözde ürünleriyle sizlere kaliteli bir hizmet sunuyor. Üstelik siparişiniz teslimatı ile ilgili tüm aktarma ve nakliyeler de firma tarafından karşılanıyor. Yurtdışına çiçek gönderimi yapmayı düşünüyorsanız en güvenilir firmalardan biri olan Turkflowers’ı tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu