eDevlet

Ek Gelir Getiren İşler İle Ayda 1500 Lira Kazanabilirsiniz

Ek gelir getiren işler yaparak evinizden oturduğunuz yerden ayda 1500 lira kazanç elde edebilirsiniz. Evde para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki iş modellerini incelemenizi öneriyoruz.

Tam zamanlı işler bazı durumlarda; ev kirası, faturalar, masraflar, alışveriş ve olur olmaz zamanda makinelerde çıkan arızalara yetişmekte zorlanabiliyor. Öyle ki ayın sonu gelmeden sosyal hayat için para kalmayabiliyor. Bu nedenle insanlar hem aile bütçelerini rahatlatmak hem de daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmek adına ek gelir getiren işler yarı zamanlı iş arayışına giriyorlar. Eskiye nazaran internet aracılığı ile artık ek gelir elde etmek çok daha kolay. Teknolojinin zaman geçtikçe gelişmesi yarı zamanlı işlerin çeşitliliğini de arttırıyor ve birçok alanda çalışma imkânı sunuyor.

Tam zamanlı işinize ek olarak, fazla zaman almayacak basit işlerin yanında; emek, zaman, disiplinli çalışma ve yetenek gerektiren işlerde bulunmaktadır. Bu işler kişinin performansına bağlı olarak kazanç imkânı sağlar. Bütçenize ek gelir getiren işler için alternatif 11 yolunu sizler için araştırdık.

1- Kendi İşinizin Patronu Olun

Kendi İşinizin Patronu Olun

Bir satış fikriniz var ya da satmak için çeşitli eşyalara sahipsiniz. O halde bir e – ticaret sitesi açarak elinizdekileri en doğru şekilde değerlendirip ek gelir getiren işler den kazanma yoluna girebilirsiniz. Eğer site açma konusunda bilginiz yok ise bir profesyonelden para karşılığı hizmet alabilirsiniz. Fakat sıfırdan bir iş kuruyorsanız ilk etapta sesinizi duyurabilmek için blog ya da wordpress hesabı da açmayı deneyebilirsiniz.

Aynı zamanda Letgo, Gittigidiyor, Aliexpress, Hepsiburada ve eBay gibi platformlarda da kendi hesabınızı oluşturup satış yapmaya başlayarak hem ikinci el eşyalarınızı değerlendirebilir hem de çok yorulmadan oturduğunuz yerden satış yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evli ve Çocuklu Ev Hanımlarına Para Kazanabilecek Ek İşler

2- Blog Açarak Reklamlardan Para Kazanmak

Blog Açarak Reklamlardan Para Kazanmak

Herkesin yapabileceği bir iş olan blog yazarlığı, yalnızca bu sektörde kaliteli içerik üretebilen kişiler için daha büyük getiriler sağlar diyebiliriz. Çünkü internet ortamında ki her bir içerik potansiyel en az 1 okuyucu demektir.

İyi bir blog yazarı olmak için birtakım kurallar dahilinde ilerlemek gerekir. SEO ve anahtar kelimelere dikkat edilmelidir. Pazara yönelik içerikler hazırlanmalıdır. Yazıların okur oranları yükseldikçe Adsense reklamlarından para kazanmaya başlarsınız. Daha sonra bloğunuza domain alarak siteye çevirebilir kullanıcılar için daha efektif bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede işinizi hem büyütmüş olursunuz hem de daha fazla kişinin size ulaşmasını sağlayarak gelirinizi ikiye katlarsınız.

3- Komisyonculuk Yapmak

Komisyonculuk Yapmak

Günümüzde birçok satış işlemi aracılar vasıtasıyla gerçekleşiyor. Komisyonculuk diğer adı ile danışmanlık hizmeti veren kişiler, herhangi bir ürün ya da iş için ara buluculuk yaparak satılan mal üzerinden komisyon alıyorlar.

4- Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Kazandığınız paranın bir kısmını döviz ya da forex gibi sitelere yatırıp paranızın durduğu yerde değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem size tam zamanlı işiniz dışında ekstra zaman harcamadan kolay yoldan ek gelir imkânı sağlayacaktır.

5- Yazarlık Yaparak Gelir Elde Edin

Yazarlık Yaparak Gelir Elde Edin

Listemizin en çok emek ve zaman gerektiren ek işi yazarlık yapmaktır. İnternet sektörünün gelişmesi ile beraber kullanıcılar açtıkları yeni siteler için kaliteli içerik üreten yazar arayışına girerler. Bu aşamada yazmaya yeteneği olan, dil kurallarına ve içerikler hakkında araştırma yaparak, bu araştırmaları özgün bir şekilde kısa metinler halinde sunabilecek olan kişiler de potansiyel müşterilerini kazanmış olurlar. Zaman yönetimi, öz disiplin ve çalışkanlık isteyen yazarlık işi ile kurumsal hayatınız dışında evden çalışarak da ek gelir elde edebilirsiniz.

6- Özel Ders Verin

Özel Ders Verin

Özel ders vermek tam zamanlı çalışan öğretmenlerin ek gelir sağlamak için kullandıkları bir yöntem olsa da akademik anlamda eğitim vermek şart değildir. Yetenek doğuştan gelse bile, hayatımız boyunca birçok alanda da yetenek sahibi olabiliriz. Örneğin, müzik enstrümanlarından en az birini bile çalabiliyorsanız, bu konuda özel ders verebilirsiniz. Spor eğitmeni olabilir, ya da bildiğiniz herhangi bir konuda online ders verebilirsiniz.

7- Fotoğraf Çekerek Yeteneğinizi Paraya Dönüştürün

Fotoğraf Çekerek Yeteneğinizi Paraya Dönüştürün

İnternet ortamında gördüğümüz fotoğrafların birçoğu bilgisayar ortamında tasarlanmış olsa da bir kısmı makinelerle çekilip yüklenen resimlerden oluşur. Tarzınızı belirleyip kendinize sosyal medya hesaplarından güçlü bir satıcı profili oluşturabilirseniz çektiğiniz resimlerden ek gelir sağlayabilirsiniz. Sadece fotoğraf satıcıları için açılmış siteler vardır. Çektiğiniz fotoğrafları yükleyin ve müşteriler ile konuşarak satışları takip edin.

8- Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Gizli Müşteri Olarak Ek Gelir Elde Etmek

Ek gelir elde etmenin diğer bir yolu ise gizli müşteri olmaktır. Tam zamanlı işinizden vakit buldukça bazı özel firmalar için gizli müşteri vasfında çalışabilirsiniz. Firmalar sizden sahibi olduğu bayiliklere gitmenizi ve birtakım konularda araştırma yaparak notlarınızı rapor haline getirip sunmanızı isterler. Örneğin, Ortam temiz miydi? Personellerin müşterilere karşı davranışı nasıldı? Soru sorduğunuzda nasıl cevap verildi? ya da Personellerin giyimi iş ortamı için uygun muydu? gibi soruların cevaplarını rapor haline getirerek firmalara sunarak ek gelir elde edebilirsiniz.

9- Sukulent Yetiştiriciliği

Sukulent Yetiştiriciliği

Tam zamanlı işinizin sizi stres küpü haline getirdiği durumlar vardır ve kimi zaman bu durumlardan oldukça uzaklaşmak istersiniz. Tam da bu noktada hem sizi eğlendirip mutlu edecek hem de ek gelir elde etmenize yardımcı olacak bir yöntem sunuyoruz. Sukulent yetiştiriciliği.

Sukulentler kaktüs ailesinden gelirler ama dikenleri yoktur. Ayrıca fazla bakıma da ihtiyaç duymazlar. İki haftada bir sulamanız yeterli olacaktır. Yaprakları etlidir ve su depolama özelliğine sahiptir. Bu nedenle her bir yaprağı yeni bir bitki üretme potansiyeline sahiptir. Yaprağı ucundan kesip yara yerini toprağa batırırsanız 5 hafta içinde köklenir ve gelişmeye başlar. Gelişen bitkiyi internette ya da çiçekçilere satarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

10- Kıyafetleri Geri Dönüştürün

Kıyafetleri Geri Dönüştürün

Kadınlar için en zevkli girişimcilik örneklerinden biridir ve oldukça yüksek fiyatlarda satış imkânı sunar. Kullanmadığınız, eskiyen, dar gelen ya da yırtılmış birkaç parça eşyayı küçük dokunuşlar ile yeniden yapılandırıp şahane tasarımlar elde edebilirisiniz.

11- Video Çekerek Ek Gelir Elde Etmek

Video Çekerek Ek Gelir Elde Etmek

İnternet ortamının en gözde ek gelir sağlayan işlerinden biri de video çekmektir. Bilgi sahibi olduğunuz bir konuda, örneğin yemek yapmak, grafik tasarım eğitimi vermek ya da moda hakkında tavsiyeler vermek için video çekebilir ve ek gelir ele edebilirsiniz. İzlenme oranları ve abone olan kişilerin sayısı ne kadar yüksek olursa geliriniz de paralel olarak artacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu