eDevlet

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz para kazandıran mobil uygulamalar olduğunu biliyor muydunuz? Kulağa harika bir fikir olarak geliyor ve gerçekten de böyle uygulamalar mevcuttur. Ancak para kazandıran mobil uygulamaları kullanarak zengin olmak gibi bir hayaliniz varsa pek mümkün değildir. Ama yine de bu programlar üzerinden para kazanmak ve ek gelir elde etmek mümkündür. Para kazandıran mobil uygulamalar kısa vade de az para kazandırsa da tercih edilebilir bir gelir modeli diyebiliriz. Sektör araştırmalarında anket doldurma uygulamalarına değin farklı pek çok konuda olan bu uygulamalar sayesinde boş zamanınızı değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

Burada asıl dikkat etmeniz gereken konu; bu programlar sizden üyelik için ücret talep ediyor mu? Genellikle pek çok telefon uygulaması üyelik ücreti alarak para kazandırmaktan uzaktır. Bu yüzün sizin için en güvenilir uygulamaları araştırdık. Genellikle bu tarz telefon uygulamalara üye olmadan önce kullanıcı yorumları okumaya dikkat edin. Sizin için incelediğimiz bu programlar hem Android hem de İOS tabanlı uygulamalardır. Bu uygulamadan sadece birini kullanarak çok paralar kullanamayabilirsiniz. Fakat bir kaç tanesini birden kullanarak bir miktar para toplayabilir ve bunu ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Genel olarak bu uygulamaların bazılarının kazandırdığı miktarlar ufak görülebilir ama toplamda ve uzun vadede kazandıklarınızın görünce bu işlere daha fazla merak duyacaksınız.

1- Fluid Market

Fluid market özelde paylaşım ağı ekonomisi üzerine kurulu bir uygulamadır. Herkes araba sahibi değişir. Çoğunlukla bir araba sahibi aracını hafta 1 veya 2 gün kullanabiliyor. Fluid Market insanlara arabaları, jipleri, kamyonetleri, motosikletleri aylık, haftalık, günlük hatta saatlik kiralayan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden aracınızı kiraya vererek ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulamada yapılan yeni güncellemeler ile bir adım öne çıkmaktadır. Bu uygulama üzerinden son zamanlarda çim biçme makinası, bisiklet, tekne, yat hatta spor ayakkabı bile kiralayanlar olmuş. Sizde aklınıza gelen herhangi bir şeyi kiralayarak para kazanmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama hem kiralayan hem de kiraya veren için oldukça basit bir sistem oluşturmuştur. Örneğin; aracınızı her kiralama sırasında geri almak zorunda kalmıyorsunuz. Kiralık bir kasada anahtarınızı sizin için yeni kullanıcıya ulaştırabiliyorlar.

2- Slidejoy

Sadece Google Play Store’da yer alan Slidejoy kullanıcılara ekran kilidi kullanmaları için para ödüyor. Ekran kilidi aktif olan kullanıcılara, çeşitli bildirim ve haberler geliyor. Bildirimi kaydırarak detayları görebilir veya bildirimi kapatabilirsiniz. İşin en güzel tarafı gelen reklamlara tıklarsanız da tıklamazsanız da para kazanabiliyorsunuz. Gün içinde ekran kilidinizi kaç defa aktif ediyorsunuz siz bir hesap yapın. Bunun yanı sıra uygulama üzerinden farklı anketlere de katılarak para kazanabiliyorsunuz. Bu uygulama için il üyelik yaptıktan sonra para alabilmek için 3 ay beklemeniz gerekmektedir. İlk 3 aydan sonra ödemeler düzenli olarak aylık yapılmaktadır. Ayrıca kazandığınız miktar üzerinden yüzde 20’lik bir komisyon kesintisi yapılıyor. Bu uygulama Play Store üzerinden 4.3 kullanıcı puanına sahiptir.

3- Money App

Android ve İOS tabanlı olan Money App, bir pazar araştırması uygulamasıdır. Fikir beyan etme, oynama, mağaza mahsullerini tahlil, hizmetleri test etmek ve sınama versiyonlarını deneme gibi vazifeler karşılığında Money App üzerinden para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk olarak Money App uygulamasını indirmektir. Ardından kendi isminize ait bir hesap oluşturmak ve sunulan vazifeleri yerine getirmek. Yaptığınız görevle karşılığındaki paralar PayPal hesabınıza yükleniyor. Bu uygulamanın en iyi yanı paraların 3-4 gün içinde hesabınıza geliyor olmasıdır. Bu tarz uygulamalarda genellikle hakkettiğiniz paralar aylık olarak yatırılır veya para yerine hediye çekleri verilir. Ayrıca bu uygulama Android ve İOS üzerinde 5 tam puan üzerinde 4.8 puan almış güvenilir bir uygulamadır.

4- Swoup

Para kazandıran mobil uygulamalar arasında yer alan Swoup bilinenin aksine klasik indirim çeki veren bir uygulama değildir. Banka hesabınızı uygulama üzerine entegre ettikten sonra çeşitli ürünler ile ilgili sunulan hediye çeklerini otomatik olarak banka hesabınızla ilişkilendiriyor. Daha sonra yaptığınız bir internet alışverişi için bu indirim çeklerini kullanabiliyorsunuz. Örneğin internet üzerinde fiyatı 13 dolar olan bir ürünü 10 dolara satın alabilirsiniz. Fakat aslında sistem bu şekilde tanımlanamıyor. Yani elde ettiğiniz indirim miktarları banka hesaplarınıza iade ediliyor. Bu indirim iade paraları biriktirerek bir gelir elde edebiliyorsunuz. Yani temelde Swoup uygulaması indirim çeki kazanma ve bu çekleri yönetme uygulamasıdır. Şu an için Swoup İOS tabanlı cihazlarda kullanılmaktadır. Fakat Android uygulaması ile ilgili gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz.

5- Field Agent

Bu uygulama ile çeşitli mağaza ve işletmelere müşteri gibi giderek gözlem yapıyorsunuz. Bu yaptığınız ziyaretlerden para kazanıyorsunuz. Bu yüzden uygulamayı dilimize mağaza ajanı olarak geçirebiliriz. Mağazada ürün fiyatlarını kontrol etmek, mağaza şeklini tarif eden fotoğraf ve video ekmek, ürünlerin yerleştirilmeleri hakkında bilgi vermek gibi görevlerden para kazanabilirsiniz.

Kazandığınız bu paralar Dwolle hesabı üzerinden EFT şeklinde hesabınıza geçmektedir. Özellikle kurumsal mağazalar bu işi kendi denetçilerine yaptırmak yerine müşterilere yaptırmayı tercih etmektedir. Sizin hesabınıza düşen görevi 2 saat için yaparak dönüş gerçekleştirdiğiniz takdirde işinizi tamamlamış sayılıyorsunuz. Bu uygulama hem İOS tabanlı hem de Android tabanlı çalışan bir uygulamadır. Field Agent’i para kazandıran mobil uygulamalar arasından tercih ederek indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu