eDevlet

Boncuk İşlemesi Yaparak Para kazanmak

Evde yapılabilecek ek iş fikirlerinden biri olan boncuk işlemesi yaparak para kazanmak son yıllarda en çok tercih edilen ek işler arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedeni hayat şartlarının her geçen gün zorlaşması ve adeta ekmeğin aslanın ağzında olma durumunun yaşanmasıdır. Hal böyle olunca özellikle küçük çocuğu olan kadınlar, evlerinde yapabilecekleri işlere yoğun ilgi göstermektedir. Evde boncuk işlemesi nasıl yapılır, bu işten ne kadar para kazanılır ve hangi firmalar evlere boncuk işlemesi verir? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Evde Boncuk İşlemesi Nasıl Yapılır?

Ev hanımları her konuda marifetli olmaları bir yana yüksek azim ve gayretleriyle de gıpta edilecek varlıklardır. Evlerinde boş vakitlerini değerlendirerek aile bütçesine destek olmak amacıyla farklı ek işleri yönelmekte ve başarılı da olmaktadır. Evlerinde bir yandan çocuklarına bakan diğer yandan ise para kazanmak isteyen ev hanımları için birçok alternatif iş imkânı bulunuyor.

Ancak hem eğlenceli hem de el becerilerini kullanabilecekleri boncuk işlemesi kadınların en kolay yapabileceği iş kolları arasında sayılıyor. Uzun yıllardır kadınların severek yaptığı ve düzenli bir gelir elde ettiği boncuk işleri, farklı kategorilerde ve farklı şekillerde yapılabiliyor. Daha çok tekstil sektöründe ağırlıklı olan evde boncuk işlemesi, artık çanta, ayakkabı ve diğer aksesuar süslemeleri için de tercih ediliyor. Dolayısıyla bu çeşitliliğin olması ev kadınların bu alanda daha çabuk iş bulmasını da kolaylaştırıyor.

Boncuk işlemesi yaparak para kazanmak her ne kadar kolay bir iş gibi görülse de belli bir düzende yapılmadığında ya da istenilen kalitede işler ortaya çıkmadığında ne yazık ki verilen emekler boşa gidebiliyor. Bu nedenle el işi konusunda kendinize güveniyorsanız bu işe başlamanızı tavsiye ediyoruz. Peki, boncuk işleme işini nasıl başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Öncelikle belirtmeliyiz ki ilk önce çevrenizde bu işi yapanlarla irtibata geçmelisiniz. Eğer bu kişilere ulaşamıyorsanız internette yayınlanan ek iş ilanlarını takip edebilir ya da boncuk işi yapan atölyelere bizzat başvuru yaparak bu işe başlayabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Boncuk İşleme İş Fikirleri

Eğer bir firmaya bağlı olarak çalışmak istemiyor ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, gerekli malzemeleri temin ederek kendi tasarımlarınız da oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı desenlerde ve modellerde hazırladığınız boncuk işlerini tuhafiyelere, butiklere ya da bu tür ürünlerin satışını yapan mağazalara satarak gelir elde edebilirsiniz. Eğer bu mağazalarla sürekli çalışma fırsatı yakalayabilirseniz yaptığınız ürünleri çok daha hızlı satabilir ve düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra özellikle büyükşehirlerde yaşayan bayanlar veya tatil yörelerinde yaşayanlar için farklı bir satış alternatifi de önerebiliriz. O da, semt pazarlarında kendi tasarımlarınızı kolaylıkla satabilirsiniz. El emeği ile hazırlanmış boncuk işlerine birçok hanım kayıtsız kalama. Hatta kızlarının çeyizine koymak için özellikle bu tür ürünleri satın almayı düşünür. Ayrıca sevdiklerine hediye almak isteyen kişiler de klasik hediyelerin dışında butik tasarım hediyelik alternatiflerini değerlendirmektedir.

Boncuk işlemesi yaparak para kazanmak için uygulayacağınız satış stratejilerinden biri de tasarladığınız ürünlerin görsellerini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp daha fazla kişiye ulaşmaktır. Özellikle instagram sayfalarında el yapımı boncuk işlerinin satışı daha kolay olmaktadır. Tabi önce yüksek bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekecektir. Ancak bir yandan firmalar satış yaparken diğer yandan da sosyal medya hesaplarınızın takibini yapabilirsiniz. Gösterdiğiniz tüm gayretlerin sonucunda hedeflediğiniz başarıya kavuşabilirsiniz. Önemli olan bir yerlerden başlamak ve azmetmektir. Gerisi zaten gelecektir.

Boncuk İşlemesi Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Boncuk işlemesi yaparak kaç para kazanılır ki diye merak edebilirsiniz. Sonuçta belirli bir vaktinizi bu işe ayıracaksınız ve aile bütçenize ne kadar katkınız olacağını öğrenmek istemek hakkınız. Bu durumu şöyle açıklayabiliriz. Yukarıda verdiğimiz boncuk işi iş fikirlerinden hangi yöntemi tercih ettiğiniz kazancınızı belirleyen unsurların biridir. Eğer bir tekstil atölyesine bağlı olarak parça başı iş alıyorsanız, kazancınız ilk başlarda size biraz düşük gelebilir. Ancak eliniz hızlandığında ve bu işe alıştığınızda günde 30-50 lira gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu işi düzenli olarak yaptığınız da ise aylık olarak cebinize 900-1500 lira gibi para girebilir. Burada kazancınızı artırmak sizin gayretinize bağlı tabii.

Boncuk işlerini kendiniz tasarlayıp sattığınız da ise, geliriniz daha fazla olabilir. Çünkü toptan olarak aldığınız boncukları takı, küpe, kolye ya da çeşitli tekstil ürünlerini süslediğinizde daha yüksek paralara satma şansına sahipsiniz. Önemli olan alıcı müşterilere ulaşmak ve tasarımlarınızın beğenilmesi. Bir çeşit ticaret yapacağınız için her ay gelirinizi artırma şansına da sahipsiniz. Yeter ki boncuk işlemesi ürünlerine ilgi gösteren kişilere ulaşın. Bu yöntem de biraz sabır ve gayret gerektirir. Kim bilir belki de el emeği göz nuru ürünlerinizi yurtdışı pazarlarında da satma şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik evinizin konforunda ve işe geç kalma korkusu olmadan para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Hem sevdiğiniz bir iş yapmak hem de para kazanmak çok cazip bir fikir öyle değil mi?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu