eDevlet

Yurtdışına Usta Eleman Arayan Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışına usta eleman arayan Türk inşaat firmaları ihtiyaçları doğrultusunda çok sayıda Türk işçi ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. Detaylar haberimizin devamındadır.

Türkiye’de istediği geliri elde edemeyen ve farklı bir ülkede çalışarak para biriktirmek isteyen çok sayıda Türk vatandaşı yurtdışı iş ilanlarına yöneliyor. Her yıl binlerce kişinin başvuruda bulunduğu yurtdışı iş ilanları arasında inşaat işçisi ve inşat ustası ilanları ise ilk sıralarda yer alıyor. Yurtdışına usta eleman arayan Türk inşaat firmaları genellikle kariyer sitlerinden ya da İŞKUR üzerinden elaman ihtiyacını karşılamayı tercih ediyor. Peki, hangi Türk inşaat şirketleri yurtdışına işçi götürüyor ve yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası imkanları nelerdir? Bugünkü yazımızda yurtdışında çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Yurtdışı İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası İmkanları Neler?

Uluslararası inşaat sektöründe Türk inşaat şirketlerinin başarıları konuşulmaya devam ediyor. Yürüttükleri dev projeler ile her geçen yıl büyük ilgi gören ve her geçen gün yeni yeni ihaleler alan Türk inşaat firmaları, yeni personel ihtiyaçları dahilinde yurtdışı projelerinde Türk inşaat işçisi ve inşaat ustası alımı gerçekleştiriyor. Yurtdışı iş imkanlarını ve iş olanaklarını değerlendirmek istiyorsanız firmaların yılın belirli dönemlerinde yayımladıkları iş ilanlarını takip edebilir, şartları size uygun olan işlere başvurunuzu yapabilirsiniz.

Daha çok İŞKUR üzerinden yayımlanan yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası alımı iş ilanlarına ayrıca çeşitli kariyer sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Ülkemize göre çok daha yüksek ödenen işçi maaşları, sosyal imkanlar ve yeni bir kültürü tanıma avantajı gibi daha birçok olanağa sahip olmak için yapmanız gereken bu ilanlara başvuru yapmaktır.

Hangi Türk İnşaat Şirketleri Yurtdışına İnşaat Elemanı Götürüyor?

Günümüzde Libya, Katar, Cezayir, Dubai, Kazakistan, Türkmenistan, İran, Irak, Avrupa ve Afrika ülkeleri başta olmak üzer pek çok farklı ülkede yurtdışı işler yapan Türk inşaat şirketleri bulunuyor. Söz konusu bu firmalar yürüttükleri inşaat projelerinde çalıştırmak için daha çok Türk inşaat işçilerini tercih ediyor. Dolayısıyla gideceğiniz ülkenin dilini bilmeniz de gerekmiyor. Ancak İngilizce, Almanca ya da Arapça bilmeniz yurtdışında çalışırken size çok büyük avantalar getireceği de bir gerçek.

Yurtdışına usta eleman arayan Türk inşaat firmaları arasında genellikle çok büyük şirketler ve holdingler yer alıyor. Bu nedenle böyle büyük bir şirketin çatısı altında çalışmak birçok kişi için büyük önem arz ediyor. Hem maaş olarak hem de sosyal haklar olarak mağdur olmak istemiyorsanız yurtdışında çalışacağınız firmanın güvenilir olması da son derece önemli. Çünkü bazı şirketler yurtdışı işçi alımı altında birçok kişinin hayalleriyle oynamakta ve onlardan belli bir ücret talep ederek mağdur edebilmektedir. Burada önemlidir konunun hemen altını çizmekte fayda var. O da unutmayın ki yurtdışı iş başvurularında hiçbir büyük şirket sizden ekstra para istemez. Bilakis vize, uçak bileti ve çalışma izni gibi hususlarda da size yardımcı olmaktadır. Bu yüzden İŞKUR ana sayfasında yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası iş ilanı yayımlayan şirketleri tercih etmelisiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışacak İnşaat Ustası Arayan Türk Firmaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu