eDevlet

Yurt dışında 3 Bin Dolara İşçi Arayan Firmalar

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar Arap ülkelerde aldıkları projeleri tamamlamak için inşaat tecrübesi olan personellere ihtiyaç duymaktadır.

Yurt dışına çalışmak için gitmek isteyen insan sayısı her geçen gün artıyor, Geçim şartları ve insanların daha fazla para kazanma isteği bu oranı sürekli olarak yüksek tutuyor. İnşaat sektöründe ülkemizin geldiği konum bakıldığında ilk sıralarda yerimizi aldığımızı görebilirsiniz. Durum böyle olunca sektörde uluslararası arenada yer almak isteyen Türk inşaat firmalarının yurtdışı proje sayısını her geçen gün arttığı görülüyor. En fazla proje ise genellikle doğalgaz ve petrol gibi doğal kaynaklara sahip arap ülkelerinden alınıyor. Bu ülkelerde yetişmiş kalifiye işçi bulamayan inşaat firmaları yayınladıkları ilanlar ile yurtdışında çalışmak isteyenlere iş imkanı veriyor.

İnşaat firmalarının genellikle arap ülkelerinden ihale alması ülkemiz insanına yarıyor. Müslüman bir toplum olduğumuzdan dolayı işçi alımları ve vize gibi resmi işlemlerde bizi ön plana çıkarıyor. Başta Katar olmak üzere Libya, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Dubai gibi ülkelerde kendini kanıtlamış devasa projelere imza atmış Türk inşaat firmaları ülkemiz insanına gayet iyi şartlarda iş imkanı sunuyor.

Kamu ve özel sektör için düzenlenen her ihaleye katılan inşaat firmalarımız yaptıkları yapılan ile ülkeleri yeniden şekillendiriyor. Alınan her yeni proje için yeni personel ihtiyacı olan firmalar inşaatlarda çalışabilecek ya da çalışan usta ve beden işçileri alıyor. Ayrıca şantiye içerisinde güvenlik görevlisi, aşçı ve ağır vasıta şoförü alımları da gerçekleştiriyor. Yurtdışına işçi götüren firmalar projenin olduğu ülke şehir gibi farklı etkenlere göre işçi maaşlarını belirliyor. Örnek verecek olursan Suudi Arabistan da inşaat işçilerine aylık 3 bin dolar maaş ödenirken Libya ve Irak gibi risk olan ülkelerde maaşlar 8 bin dolara kadar değişkenlik gösterebiliyor.

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar

  • Enka İnşaat
  • Bulut İnşaat
  • Limak İnşaat
  • Fi Yapı
  • Rönesans İnşaat
  • Ukra İnşaat

Eğer sizde yurtdışında çalışmak istiyorsanız listedeki firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Firmaların internet sitelerinden başvuru yapabileceğiniz gibi hemen bu haberin altında yer alan yorum alanını kullanarak da yurtdışına işçi alımı yapan firmalar ile iletişim kurabilirsiniz. Ancak yorum yapmadan önce uyarıda bulunmak istiyorum yorum içerisinde telefon numaranızı yazmayınız. Yorum alanına telefon numarası yazılan hiçbir yazı yayınlanmayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu