eDevlet

Yurtdışında Çalışacak Aşçı Garson Aranıyor

Yurtdışında çalışacak aşçı garson ve barmen alımı için yayınlanan yurt dışı iş ilanlarında son dönemlerde özellikle iki sektörün ön plana çıktığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi tahmin edileceği üzere inşaat sektörüne ait iş ilanları. Türki inşaat firmalarının dışarıya açılmaları sonucunda her kademede personel alımları gerçekleşiyor. Bir diğer sektör de gıda ve hizmet sektörü diyebiliriz. Türkiye’de markalaşmış olan önemli gıda firmaları kısa süre içinde önce Türkiye’de, daha sonra ise yurt dışında yeni şubeler açmaya başlıyor. Bu da yeni personel ihtiyaçlarına neden oluyor. Türkiye’de yayınlanan yurt dışı ilanlarına baktığımız zaman aşçı ve garson ilanlarının ağırlık kazandığını görüyoruz. Sizler de kendinize bu alanda güveniyorsanız Yurtdışında çalışacak aşçı garson ve barmen alımı konusunu günlük olarak takip edebilirsiniz.

Yurtdışı aşçı garson ve barmen alımı

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olması özellikle limanların her daim hareketli olmasını sağlıyor. Bu bağlamda gerek Karadeniz gerekse de Ege limanları üzerinde gemi ticaretinin ciddi bir hacme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yurtdışında çalışacak aşçı garson ve barmen alımı konusunda zaten genelde oklar gemi ticaretini gösteriyor. Bazı şirketler branş olarak sadece gemi ulaşımına ya a gemi ticaretine odaklanmış durumda. Gerek günlerce süren feribot yolculuklarında gerekse de ticari amaçlarla yola çıkan gemilerde çok sayıda aşçı, garson ve barmene ihtiyaç duyulabiliyor.

Mutlaka okuyun: Dubai İşçi Alımı – Dubai İş İmkanları

Seyahat amaçlı kalkan feribotlarda özellikle hizmet sektörü büyük önem taşıyor. Bu sektörün bilhassa yaz aylarında hareketlenmeye başladığını söyleyebiliriz. Gemi taşımacılığı alanında çalışan kişiler, uzun ve yorucu yolculuklarının hakkını alıyor. Dolgun maaşlarıyla herkesi cezbeden bu sektörde aşçı yardımcılarından komilere, makinecilerden kaynakçılara dek pek çok branşta iş alımı gerçekleşiyor; ancak yukarıda da söylediğimiz gibi en öncelikli alımlar garson ve aşçılarla alakalı.

Maaşlar Oldukça Dolgun

Gemilerde aşçı olarak çalışan kişiler görece daha büyük bir titizlikle tercih ediliyor. Özelikle bu kişilerin dünya mutfaklarına bir nebze adapte olmaları bekleniyor. Yabancı yolcuların fazlalığından dolayı dünya mutfaklarına hakim olan, yabancı dil bilen kişiler, bu tip başvurularında ciddi bir avantaja sahip olabiliyor. Garsonların ve barmenlerin de aynı şekilde yabancı misafirlerle daha rahat iletişim kurmak adına dil bilmeleri önemlidir.

Gemide çalışan personeller 3 bin ile 6 bin euro kazanabiliyor. Erken emeklilikle beraber kalacak yer, sigorta gibi faktörler de sorunsuz şekilde sağlanıyor. Şu anda Türkiye’de gemi aşçı garson ve barmen iş ilanlarına ciddi bir talep söz konusu. Sabıka kaydınız yoksa, sadece TC kimlik numaranızla birlikte başvurularınızı internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışmak İsteyen Döner ve Köfte Ustası Alımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu