eDevlet

Birleşik Arap Emirlikleri İşçi Alımı Yapıyor?

Birleşik Arap Emirlikleri işçi alımı yapıyor. Türkiye’den en fazla işçi giden ülkelerin başında gelen Birleşik Arap Emirlikleri, yaşamlarına yepyeni başlangıçlar yapmak isteyen kişilerinde gözde ülkelerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Eğer sizde ekonomik anlamda kendini sürekli geliştiren ülkede çalışmak ve yüksek bir gelire sahip olmak istiyorsanız Birleşik Arap Emirlikleri işçi alımı ilanlarını takip edebilir ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? BAE’de çalışmak ve diğer tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

BAE’de Çalışma İmkanları

Birleşik Arap Emirlikleri, 7 emirlikten oluşan bir ülkedir ve Türk işçilerin birçoğunun çalışmak için daha çok Dubai’yi tercih ettikleri görülür. Oldukça popüler bir merkez olan Dubai gerek zengin ekonomisi gerekse eğlence hayatıyla ön plana çıkıyor. Hem tatil için hem de çalışmak için ülke yaşayanlara cazip imkânlar sunar. Dubai’de ağırlıklı olarak Arapça ve İngilizce konuşulur ve bu iki dilden birini iyi derece konuşuyorsanız ülkede iş bulma şansınız o derece yükselecektir.

Türk firmalarının da yatırım yapmak için tercih ettiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde daha çok inşaat, gıda ve turizm sektörü hareketlidir denilebilir. Özellikle Türk inşaat şirketlerinin yaptığı büyük projeler kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri işçi alımı gerçekleştirdikleri ve her yıl yüzlerce Türk vatandaşına istihdam olanağı sundukları da bilinmektedir. Peki, Birleşik Arap Emirlikleri iş ilanlarına nasıl ulaşılır? Şimdi gelin bu sorumuzun cevabına hep birlikte bir inceleyelim…

Mutlaka okuyun: Arap Ülkelerinde Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

Birleşik Arap Emirlikleri İş İlanları

Birleşik Arap Emirlikleri işçi alımı, genellikle ülkede faaliyette bulunan Türk ve yabancı şirketlerin ilanları kendi web sitelerinde yayımlamaktadır. Ayrıca çeşitli kariyer sitelerinde de Dubai iş ilanları veya BAE iş ilanları olarak karşınıza çıkan yurtdışı işçi alımı ilanlarını takip edebilirsiniz. Mesleğinize uygun pozisyonlardaki iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra İŞKUR ana sayfası üzerinden de yurtdışı iş ilanları sekmesine girerek aradığınız kategorilerde ki işlere başvuru yapabilirsiniz.

Daha çok inşaat işçi alımı yapılan BAE iş ilanları arasında; mühendis, mimar, inşaat ustası, elektrik teknisyeni, fayans ustası, şantiye şefi, iş makinesi operatörü vb. pozisyonlarda çok sayıda iş ilanına rastlamanız da mümkün. Bu alanlarda tecrübeli ve deneyimliyseniz yabancı dil bilgisine sahip olmasınız bile şansınızı deneyebilir ve ilgili ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Kuveyt’te Çalışmak Yaşam Koşulları ve İşçi Maaşları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Slm alykm yurtdışına kim neden çıkmak ister tabiki malum türkiye şartlarından dolayı iş bulamaz hale geldik bulduğumuz işlerde asgari ücret benim 3 çocuk ev kira vs vs vs masraf 4000 tl gelir 2500 tl dicem oki sayın abilerim benim E/a2 ehliyetim src 2 src 4 belgelerim var ve 20 yıldan beri alkollü alkolsüz restaurantlarda garsonluk şeflik müdürlük yaptım kısacası işe ihtiyacım var tşk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu