eDevlet

Keyfine Düşkün Olanların Yapabileceği 6 Ek İş Önerisi

Güzel bir yaşam sürmek ve hayallerimizi gerçekleştirmek için daha çok paraya ihtiyaç duyar ve bunun için hemen yapabileceğimiz basit ek iş önerisi araştırırız. Aslında ek iş olarak yapılabilecek çok fazla alternatif vardır. Ancak rahatını düşünen kişiler genellikle kolay yoldan zengin olmayı hayal eder. Fakat bu o kadar da basit bir şey değildir. Gökten para yağmayacağına ya da yastığınızın altına biri para koymayacağına göre bunun başka bir yolu olmalıdır. Bu duruma soyut değil de daha somut bakacak olursa para kazanmanın yolu tabiki çalışmaktan geçer.

Çalıştığınız işi sevmiyor ya da aylık geliriniz yetersiz ise mecburen ek iş arayışına girersiniz. Ancak üzerinize çok fazla iş yükü bindirmeyecek ve yaptığınızda keyif alacağınız işler bu sefer önceliğiniz olacaktır. Aşağıda sıraladığımız eğlenceli ek iş fikirlerini incelediğinizde eminiz ki ilginizi çekecek bir iş fırsatını bulabilecekseniz. Hem seveceğiniz hem de keyfinizi bozmadan yapabileceğiniz basit ek iş önerisi arıyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin…

Fotoğraf Çekin

Şimdiye kadar hobi olarak yaptığınız fotoğraf çekimlerinizi paraya dönüştürmeye ne dersiniz? Gittiğiniz her yerde çok güzel kareler yakalayabiliyor ve çektiğiniz fotoğraflar çok beğeniliyorsa fotoğraf çekerek para kazanabilirsiniz. Bu için iki farklı yolu var. Birincisi; çektiğiniz fotoğrafları büyük platformlarda satabilirsiniz. Günümüzde artık birçok web sitesi orijinal fotoğraflar için ödemeler yapmakta ve daha önce hiç yayınlanmış fotoğrafları sitelerinde paylaşamaya çalışmaktadır.

İkinci yöntem ise; düğün, nişan, kına ve diğer organizasyonlarda serbest fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Artık klasik stüdyo çekimleri yerine daha doğal fotoğraflar elde etmek isteyen birçok kişi yaptığı kutlamalar için özel fotoğrafçılarla çalışmakta. Eğer kaliteli bir fotoğraf makineniz varsa ve bu konuda kendinizi geliştirdiyseniz keyifle para kazanabileceğiniz ek işlerden biri olarak fotoğraf çekerek para kazanmayı deneyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Fotoğraf çekerek para kazanmak

Bilgisayar Oyunları Oynayın

Son yıllarda adeta bağımlılık seviyelerine kadar çıkan bilgisayar oyunları hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgi odağında. Saatlerini ekran karşısında sanal oyunlarla geçiren bazı kişiler ise harcadıkları bu zamanı paraya dönüştürebiliyor. Eğer sizde oyun tutkunuysanız oynadığınız bilgisayar oyunlarından para kazanabilir misiniz?

Dünya genelinde çok yüksek bir gelir elde edilebilen bilgisayar oyunları Türkiye’de son birkaç yıldır rağbet görüyor. Özellikle çocukların ve gençlerin en çok oynadığı oyunlarla ilgili youtube videoları çekerek aylık hatırı sayılara para kazananlar yok değil. Tabi ki burada işinizi ya da okulunuzu aksatarak oyun oynamanızı önermiyoruz. Sadece uzmanlaştığınız oyunlarla ilgili tüyoları ve oyun stratejilerinizi videoya çekebilir ve bu videoları kendi kanalınızda yayınlayabilirsiniz.

Online Anketlere Katılın

Basit ek iş önerisi arasında bir diğer alternatifte anket doldurarak para kazanmaktır. “Kapı kapı dolaşıp anket mi dolduracağım” diye sakın düşünmeyin. Çünkü sanal ortamda size tanımlanan anketlere cevap vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Üstelik ister akıllı cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayar ve tabletlerinizden size gönderilen anketlere kolayca katılabilirsiniz. Bu iş için güvenilir birçok anket şirketi bulunmakta. İnternette biraz araştırma yaparak düzenli ödeme yapan bir platforma üye olabilir, profil bilgilerinize uygun olarak tanımlanan anketlere cevap vererek oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı Yapın

Hem eğlenceli hem de kazançlı ekişlerden biri olan evcil hayvan bakımı, hayvan sever kişiler için çok avantajlı bir gelir kapısıdır. Eğer hayvanları seviyor ve çok fazla yorulmadan para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre. Yoğun çalışma temposunda olup hayvanlarını gezdirmek isteyen veya tatile hayvanlarını götüremeyecek birçok kişi besledikleri evcil hayvanlarının bakımı için ücret karşılığı bakım hizmetine ihtiyaç duyuyor. Yapmanız gereken bu tür hizmetlere ihtiyaç duyan kişilere ulaşarak bu sektöre adım atmanız olacaktır.

Evinizdeki Boş Odanızı Kiraya Verin

Geçim sıkıntısı çekiyor ve ek bir gelire ihtiyaç duyuyorsanız evinizde kullanmadığınız odalarınızdan birini kiraya verebilirsiniz. Özellikle tek başına yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bu yöntem büyükşehirlerde oldukça yaygın bir şekilde tercih uygulanıyor. Herhangi bir gayrete ve uğraşa gerek kalmadan en kolay para kazanma yollarından biri olan bu yöntemle aylık düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken güvenilir bir kiracı bulmak ve o kişiyle belirlediğiniz şartlarda anlaşmaktır. Kiracı bulabilmek için çevrenize haber verebileceğiniz gibi çeşitli internet sitelerinde de ilan yayınlayarak kendinize ev arkadaşı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra oturduğunuz evin uygun park yeri varsa bu alanı da kiraya vererek basit bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Ayda Size 1200 Lira Kazandıracak Ek İşler

Youtube Kanalı Açın

Son yüzyılın en popüler işlerinden biri olan youtube kanalı açmak, sanıldığı kadar kolay olmasa da giderek artan yüksek gelirlere sahip olmak için en kestirme yollardan biridir. Hem sevdiğiniz işi yapmak hem de eğlenerek para kazanmak için hemen bir youtube kanalı açarak bu keyifli işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ilgi alanlarınıza uygun eğitici ya da eğlenceli videolar çekerek youtube kanalınızda paylaşabilirsiniz. Yüklediğiniz videolar belirli bir izleyici kitlesine ulaştığında az da olsa sürekli bir gelir kapısına sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu