eDevlet

Katar İşçi Alımları, Personel Arayan Firmalar

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en zengin ülkelerinden biri olan Katar, yurtdışı iş imkanları açasından da zengin seçenekler sunan ülkelerin başında geliyor.  Yurtdışı iş olanaklarından yararlanmak isteyen çok sayıda Türk vatandaşı da her yıl Katar işçi alımları iş ilanları aracılığıyla ülkede yeni bir hayata başlıyor. Petrol, demir-çelik, doğalgaz, bankacılık, finans, sağlık, turizm ve inşaat sektörlerinde geniş iş olanakları sunan Katar, balıkçılık, tarım ve gübre sektöründe de istihdam etmek üzere her yıl yabancı işçi alımı yapıyor. Peki Katar çalışmak isteyenler için şartlar nelerdir? Katar’da işçi maaşları ne kadar? İşte merak edilen bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Katar İşçi Alımları Nasıl Yapılıyor?

Katar iş ilanları genellikle İŞKUR yurtdışı ilanları aracılığıyla yayımlanıyor. Bunun dışında Katar’da faaliyet gösteren birçok TÜRK şirketi kendi internet sitelerinden ya da çeşitli kariyer sitelerinden Katar işçi alımları iş ilanları yayımlayarak bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştiriyor. Eğer Katar’da çalışmak ve Katar iş imkânlarından yararlanmak istiyorsanız bu saydığımız bağlantıları kullanabilirsiniz. Ya da halihazırda Katar’da çalışan tanıdıklarınız vasıtasıyla da Katar’da faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalarla irtibat kurabilirsiniz.

Daha üst seviyede ki pozisyonlara başvuruda bulunmak istiyorsanız, öncelikle eğitim aldığınız alanda uzman olmanız ve yabancı dil bilginizin yeterli olması gerekiyor. Bu şartları taşıyorsanız yabancı kaynaklar üzerinden de Katar işçi alımı iş ilanlarına başvuru yapabilir ve kariyerinizi Katar’da gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Katar’da Çalışmak Yaşam ve Katar’da İş İmkanları

Katar’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Katar’da işçi maaşları çalışılan sektöre, firmaya, çalışılan pozisyona ve yabancı dil bilginize göre farklılık gösteriyor. Ayrıca Katar’da çalışan yabancı işçilerin uyrukları da alacakları maşları etkileyen kriterler arasında yer alıyor. Buna göre Katar’da çalışan Türk işçilerin maaşları yaklaşık olarak 1500 dolar ile 3000 dolar arası değişiyor. Daha alt seviyelerde çalışan 3. Dünya ülke vatandaşlarının ise aldıkları maaşlar oldukça düşük miktarlarda ödeniyor.

Daha çok Amerika, Kanada ve Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının çalıştığı beyaz yaka olarak tabir edilen üst düzey yöneticiler ise 5 bin doların üzerinde aldıkları maaşlarla en avantajlı grup oluyor. Bunun yanı sıra eğitimli ve yabancı dil bilgisine sahip olan Türk vatandaşları da bazı şirketlerde 5 bin dolar aylık bir kazanca sahip olabiliyor.

Mutlaka okuyun: Türkmenistan İşçi Alımı, İş Başvurusu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu