eDevlet

İnşaat Kalıpçısı ve Ustası Arayan Firmaların İş İlanları

Yurtdışında tanınmış bir inşaat firmasında çalışmayı düşünüyorsanız; yüksek maaşlı iş imkanları ve cazip fırsatlardan yararlanmak için sizlerde yurtdışı iş ilanları sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İnşaat sektöründe istihdam edilen mesleklerin başında inşaat kalıpçısı ve ustası geliyor. İnşaatın yapım aşamasında önemli bir görev üstlenen bu meslek elemanları hem yurtiçi hem de yurtdışı inşaat projelerinde kendilerine kolaylıkla yer bulabiliyor. İnşaat projelerinde ve şantiyelerinde kaliteli bir işin çıkması için son derece önemli olan inşaat kalıpçısı ve ustasının da işinin ehli olan kişilerden seçilmesi gerekiyor. Bu nedenle inşaat kalıpçısı ve ustası arayan firmalar projelerinde görevlendirmek için tecrübeli ve deneyimli adaylara öncelik veriyor. Peki, inşaat kalıpçısı ve ustası arayan firmaların iş ilanları nerelerde yayımlanıyor ve inşaat kalıpçısı olmak için aranan şartlar nelerdir? İnşaat sektöründe çalışmak isteyen birçok kişinin merak ettiği bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. İşte detaylar…

İnşaat Kalıpçısı ve Ustası Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İnşaat kalıpçısı; yapıların inşası aşamasında ahşap malzemeler kullanarak kalıp hazırlama beton dökme, ahşap çatı işlemlerini gerçekleştirme ve her türlü kalıp sökme işlerini belirli bir içerisinde yapmaya ehil olan kişilerdir. Bu kişiler iş sağlığı ve güvenliğinin kendilerine yüklediği yükümlükleri yerine getirir ve mesleklerini yapmak için gerekli olan bilgi ve beceriye sahiptir. Son yıllarda Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları için “Ahşap Kalıpçı Mesleki Yeterlilik Belgesi” alma zorunluluğu getirilirmiştir. Dolayısıyla bu belgeyi aldığınız takdirde başvuru yaptığınız inşaat kalıpçısı iş ilanlarında büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca alacağınız bu belgeyle maaşınız da daha yüksek olacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için yapmanız gerekenleri https://www.myk.gov.tr/ adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İnşaat Kalıpçısı ve Ustası Arayan Firmalar

Yurtiçinde özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde yürütülen dev inşaat projeleri hızla devam ediyor. Tabi bu şehirlerin dışından da İnşaat kalıpçısı olarak çalışma şansına sahip olabilirsiniz. İnşaat kalıpçısı ve ustası arayan firmaların iş ilanları aracılığıyla yaşadığınız şehirde ya da büyükşehirlerde iş olasılığınız çok yüksek. Söz konusu firmalar genellikle çeşitli kariyer sitelerinde, İŞKUR iş ilanları sayfasında ya da kendi web sitelerinde zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır. Bu ilanlara başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle bir özgeçmiş oluşturmalısınız. Ayrıca firmaların aradığı şartları taşıdığınızda emin olmalısınız. Aksi halde yaptığınız iş başvurularından cevap almanız oldukça uzun sürebilmektedir.

Yurtiçi inşaat kalıpçısı ve ustası iş ilanlarının dışında yurtdışı iş olanaklarını takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Pek çok kişi daha yüksek bir kazanca sahip olmak ve para biriktirmek için belirli bir süre yurtdışında çalışmayı tercih etmektedir. Yurtdışında hem para kazanıp hem de deneyim kazandıktan sonra ülkemize dönüş yaparak mesleklerini devam ettiren kişilerin sayısı da hiç az değildir. Bu durumda karar tamamen size kalmış. Eğer farklı bir ülkede çalışmak ve deneyim kazanmak istiyorsanız yurtdışı inşaat eleman alımı yapan büyük Türk  firmalarıyla iletişime geçebilir, bambaşka bir coğrafyada hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına Usta Eleman Arayan Türk İnşaat Firmaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu