eDevlet

Yurtdışında Çalışacak İşçi Arayan Firmalar

Yurtdışında çalışacak işçi arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparak yurtdışında çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Detaylar haberimizin devamında..

Günümüz şartlarında birçok insan yurtdışında çalışmak istiyor ve bunun için de yurtdışı iş ilanlarını sıkı bir şekilde takip etmeye çalışıyor. Çalışma koşulları rahatlığı, para kazancının yüksek olması ve sosyal hakların daha iyi olmasından dolayı birçok kişinin hayali yurtdışında çalışmak.  Ülkemizde faaliyetlerde bulunan birçok şirket de her yıl yurtdışına götürülmek üzere çeşitli sektörlerde eleman alımı yapıyor. Peki, yurtdışında çalışacak işçi arayan firmalar hangileri ve bu firmaların ilanları nerelerde yayımlanıyor. Konuya dair tüm detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Yurtdışında Çalışma İmkânı Sağlayan İş İlanları

Her gün yaşam koşullarının değişmesi ile birçok kişi yurtdışında kalıcı ya da geçici olarak iş aramaktadır.  Bu sebepler daha iyi iş imkanları sağlamak, daha fazla para kazanmak veya yurtdışındaki ailelerinin yanında bulunmak isteğinden kaynaklanabilmektedir. İnşaat sektöründe tekstile, gıda sektöründen bilişime kadar çok sayıda alanda yurtdışı iş ilanlarına ulaşmak mümkün. Başta Arap ve Orta Asya ülkeleri olmak üzere Avrupa ve Afrika ülkelerinde de yurtdışı iş imkanları mevcut. Yurtdışında çalışacak işçi arayan firmalar genellikle İŞKUR üzerinden ya da kariyer siteleri zerinden iş ilanı yayımlamaktadır. Bu ilanları takip ederek mesleğinize uygun olan yurtdışı işlere başvuru yapabilirsiniz.

Yurtdışı İnşaat İş İlanları

Türk birçok şirket yurtdışında önemli projeler (elektrik santrali, yol) üstlenerek birçok işçiye iş fırsatı sağlamaktadır. Özellikle inşaat sektöründe alım çok olmaktadır. İnşaat alanında iş imkânı sağlayan büyük şirketlerden bazıları şunlardır:

 • Hazinedaroğlu İnşaat, Sertek İnşaat
 • Rönesans İnşaat, Enka İnşaat
 • Polimeks İnşaat, Akfen İnşaat
 • Meka İnşaat, Alpa İnşaat
 • Nata İnşaat, Gürbağ İnşaat
 • Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat
 • Baytur İnşaat, Cengiz İnşaat
 • Stfa İnşaat, Limak İnşaat
 • Doğuş İnşaat, Soyak İnşaat
 • Alarko İnşaat

Yurtdışı Gıda Sektörü İş İmkanları

Yurtdışında gıda sektöründe de çalışabilmek mümkündür. Gıda sektöründe eleman ihtiyacı her zaman bulunmaktadır. Türk şirketleri ile çalışmanız mümkünken yabancı şirketlerle de çalışma imkânınız vardır. Birçok şirket Türk lezzetlerini Dünya çapında tanıtmak ve iş yapmak için bu konuda uzman olan işçileri yurtdışına götürmeyi tercih etmektedir. Tatlı ustaları, soğuk mutfağa ya da sıcak mutfağa hâkim şefler, döner ustaları, kebap ustaları, garsonlar … Özellikle Müslüman ülkelerde Türk Mutfağı ayrı bir önem taşır. Türk mutfağı ürünlerinin helal ürünler olması ve İslami şartlara uygun olması Müslüman birçok müşteriyi Türk mutfağına yönlendirmektedir. Bu durum da yurtdışında Türk mutfağı alanında çalışma imkanını doğal olarak artırmaktadır.

Yurtdışı Tekstil Sektörü İş İmkanları

Türkiye ‘de yer alan Türk tekstil firmaları ya da Türk firmaları ile anlaşmalı olan şirketler, yurtdışına eleman götürmek için başvurular almaktadır. Kendi ülkelerinde bu niteliğe sahip olan çalışanlar bulunamadığından dolayı alanda uzmanlaşmış elemanlar aranabilmektedir. Overlokçu, desen ustası, tasarımcı, penye baskı elemanı gibi alanında nitelikli elemanları almaktadır.

Mutlaka okuyun: Yurt dışında 3 Bin Dolara İşçi Arayan Firmalar

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. İnşaat ustasıyım hem soğuk Demir ustasıyım hem de kalıp ustasıyız işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 2. Asci ve doner ustasiyim 24 yil bu isi yapiyorum yurt disina cikmak istiyorum calismak istiyorum isimi en guzeliyle severek yaparim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu