Salı, Mayıs 17, 2022
Ana SayfaeDevletKatar İşçi Alımı Katar 2021 İş İlanları

Katar İşçi Alımı Katar 2021 İş İlanları

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en güzel ve en zengin ülkelerinden biri olan Katar, yurtdışı iş imkanlarıyla da dikkat çekiyor. Yurtdışında çalışma hayali kuran kişiler için en popüler ülkelerden biri olan Katar’a her yıl farklı ülkelerden binlerce kişi çalışmak için başvuruda bulunuyor. Ülkemizde faaliyetlerde bulunan birçok firma Katar’da başta inşaat projeleri olmak üzere çeşitli sektörlerde hizmet vermeye devam ediyor. Peki, Katar işçi alımı Katar 2021 iş ilanları nerelerde yayımlanıyor ve Katar’da çalışmak için neler yapılmalı? En çok merak edilen bu soruları cevapları yazımızın devamında…

Katar’da İş İmkanları ve Maaşlar

Petrol, doğalgaz, finans, bankacılık, sağlık, petrokimya, inşaat ve hizmet sektörü gibi alanlarda yurtdışında çalışmak isteyenler için Katar tam bir fırsatlar ülkesi… Katar ekonomisin güçlü olması ve ülkede yeni başlatılan dev inşaat projeleri nedeniyle Katar, tüm dünya vatandaşlarının ilgi odağı durumunda. Katar’da iş imkanlarına baktığımızda Türk firmalarının ağırlıklı olarak inşaat sektöründe faaliyetlerde bulunduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Katar iş imkanlarını değerlendirmek isteyen vatandaşlarımız için en cazip koşullar inşaat sektöründe yer alıyor. Ülke çapında büyük ve prestijli olan Türk firmaları Katar’da da büyük başarılara imza atıyor ve Katarlılar tarafından tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. İnşaat sektör dışında bankacılık, finans, bilişim, tekstil ve gıda gibi sektörlerde de Katar’da iş olanakları mevcut. Fakat en fazla işçi ve elaman alımının inşaat sektörü olduğunu söyleyebiliriz.

Gerek uzman mimar mühendis, teknisyen gerekse inşaat işçisi ve inşaat ustası olarak çok sayıda personel alımı yapan Katar firmaları, yılın belirli dönemlerinde iş ilanları yayımlıyor. Katar işçi alımı Katar 2021 iş ilanları ise genellikle kariyer sitelerinde ve İŞKUR yurtdışı iş ilanları ana sayfasında yer alıyor. Bu ilanları takip ederek sizler de Katar’da çalışma şansı yakalayabilir, yüksek maaşlı işlerde çalışabilirsiniz.

Katar’da Ödenen Maaşlar Ne Kadar?

Katar ekonomisinin çok büyük olduğunu az önce belirtmiştik. Dolaysıyla Katar’da faaliyetlerde bulunan büyük şirketlerin de ödedikleri işçi maaşları diğer ülkelere göre biraz daha yüksek denilebilir. Ödenen maaşlar; firmaya, çalışılan pozisyona, yapılan işin hacmine, çalışılan sektöre ve personelin eğitim ve deneyimine göre değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra firmanın hangi ülke menşeli olduğu da ödenen maaşların miktarını belirleyen en önemli etkenlerin başında geliyor. Katar’da çalışan Türk işçi maaşlarını şöyle bir göz atacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor.

Katar’da çalışan işçiler genellikle 1500 dolar ile 3000 dolar arası aylık bir gelire sahip. Şu anki dolar kurunun yüksekliği düşünüldüğünde bu maaşların ülkemizde ki karşılığı oldukça yüksek. Bu nedenle özellikle birikim yapmak isteyenler için Katar’da çalışmak son yıllarda oldukça avantajlı diyebiliriz.

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

2 YORUMLAR

  1. Slm ben fehim yeyrek yaş 30 yurtdışı dubai ve katar iş için çok istiyorum yardımcı olurmbenim mesleğim inşaat demırcı ve çuval fabrikası dikim hustasıyim Desenli asfalt yol boyasını yaparım temizlik işi de yaparım çok istiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img