eDevlet

Yurt Dışında Çalışmak İçin En İyi 4 Ülke

Yurt dışında çalışmak için sadece iyi bir gelire ve sosyal haklara sahip olmak için tercih edilmez. Aynı zamanda farklı kültürler arasında yaşayarak değişik coğrafyaları keşfetmek isteyen maceraperest kişiler tarafından tercih edilir. Sizde profesyonel ağınıza yeni kişileri eklemek, ufkunuzu genişletecek bir tecrübeye sahip olmak ve en önemlisi yabancı diliniz geliştirmek veya farklı bir yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, aşağıda sıraladığımız ülkeleri inceleyerek bambaşka bir hayata adım atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra farklı yetenekler kazanmanıza ve harika zamanlar geçirmenize de olanak sağlayan uluslararası işlerden oluşan listemizi incelemeden karar vermemenizi öneriyoruz.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Atılacak İlk Adım!

Şimdi gelelim yurtdışında çalışmak için tercih edebileceğiniz ülkeleri sıralamaya…. Peki yurt dışında çalışmak için en iyi ülkeler hangileridir? İşte en kritik soru budur. Dünyanın tamamı gözünüzün önünde dururken ve en iyi şirketi bulmak için beyin fırtınası yaparken aşağıda verdiğimiz önerileri inceleyerek karar verme aşamanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için; Öncelikle gitmek istediğiniz ülkenin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığına karar vermelisiniz.

En Önemlisi Çalışmak İstenen Ülke

Örneğin; kültürel özelliklerinize uygun olan bir ülkede mi çalışmak isterseniz yoksa bulunduğunuz ortamdan tamamen farklı bir coğrafyaya giderek sıra dışı bir deneyim mi kazanmak isterseniz. Bunun kararını verdiğinizde karşınızdaki seçenekler oldukça azalacaktır. Daha sonra yurt dışında çalışmak için tercih edeceğiniz ülkenin diğer özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Bu şekilde seçeneklerinizi azalta azalta bir sonuca vardığınızda karar vermeniz oldukça kolaylaşacaktır. Yurt dışında çalışmak için yüzlerce iş bulabilirsiniz. Çocuk bakıcısı, sağlık sektörü, hizmet sektörü, dil öğretmek gibi alanlar en fazla tercih edilen yurtdışı iler arasında sıralanır.

Yurtdışı deneyimi kazanmak ve orada çalışmak isteyenlere rehber olabileceğini düşündüğümüz ve en fazla tercih edilen bazı ülkeler arasında yer alan en popüler ülkeler ve özellikleri şunlardır: ABD, Avustralya, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa, Meksika, Kosta Rika, Kanada vb…. Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

Birçok Türk genci fırsatlar ülkesi olarak gördüğü ABD’de çalışmak için can atar. Aslında dünya ülkeleri arasında en avantajlı ülkelerden biri olarak da Amerika kabul edilir. Hatta son yıllarda çok sayıda ücretli yurtdışı çalışma programları düzenlenmekte ve bu programlara kabul edilen kişiler ABD’de çalışma fırsatını bulabilmektedir. Ayrıca çok iyi ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorsanız Amerika’da sağlık sektöründe ve bilgi teknolojileri alanında birçok iş imkanında yaralanabilirsiniz.

Tabi bu alanlarda iyi bir eğitiminizin de olması gerekir. Ülke de her daim, laboratuvar teknisyenleri, hemşireler, Web tasarımcıları, bilgisayar programcıları ve hemşireler çok kolay bre şekilde iş bulabilmektedir. Ancak eğer vasıfsız veya öğrenci olarak ABD’de bulunuyorsanız o zamanda ulusal parklarda, turistik noktalarda ve çeşitli perakende sektörlerinde pirt time işlerde çalışmanız mümkün olmaktadır.

Avustralya

Masa başı ya da saha işleri açısından zengin alternatiflere sahip Avustralya, yurt dışında çalışmak için ideal alternatiflerden biridir diyebiliriz. Ülkede yabancı çalışanların birçoğu, ofislerde sözleşmeli olarak çalışabildiği gibi çocuk bakıcısı, garsonluk be diğer hizmet sektörcülerinde kolayca iş olanağına sahip olabilmektedir.

Avustralya’nın bir diğer özeliği ise hayvan sever, düşmekten ve kirlenmekten korkmayan kişilerin küçük ve büyük baş hayvan çiftliklerinde veya tarlalarda çalışmak için iş imkanlarını sunmasıdır. Böylece ülkede geçinmekte oldukça kolaylaşır. Yurt dışında çalışmak için Avustralya’yı tercih ederseniz dolgun maaşların yanı sıra macera dolu bir hayata da adım atmış olursunuz. Özellikle Sydney, Melbourne ve Peth şehirlerini mutlaka görmek isteyeceksiniz.

İtalya

Eğer tatlı ve mutlu bir hayat (la dolce vita) sürmek istiyorsanız size önerimiz İtalya olacaktır. İtalyancanıza güveniyorsanız ülkede ki turistler rehberlik yaparak kayda değer bir ücret kazanabilirsiniz. Ancak sadece İngilizce biliyorsanız o zamanda yabancı dil öğretmek, yaz kamplarında çalışmak veya çocuk bakıcısı olarak da geçiminizi karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra İtalyancası iyi derecede olan kişiler Roma, Milano ve Floransa’da moda ve yiyecek/içecek ihracatıyla ilgili işlerde yüksek kazançlar ede edebilir.

İspanya

Yurtdışında çalışmak için yaptığınız araştırmalarda en avantajlı ülkelerin arasında İspanya seçeneği ile karşılaşmışsınızdır. Evet gerçekten de İspanya özellikle İspanyolcası iyi ve yeterli derecede tecrübe sahibi olan kişiler için hemen hemen her alanda dolgun maaşlarla birçok iş kolunda çalışabilmektedir. Yine bu ülkede de sadece İngilizcenizi güveniyorsanız o zaman da turizm, konaklama, hizmet sektörü veya çocuk bakıcısı yaparak geçiminiz karşılayabilir ve ülkenin o muhteşem kültürünü gözlemleyerek sıra dışı bir deneyim kazanabilirsiniz. Mutlaka okuyun: Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan İnşaat Firmaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu