eDevlet

Dubai İş İmkanları Çalışma Koşulları! Dubai İşçi Alımı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler ülkelerinden biri olan Dubai, dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Açıklanan istatistiklere göre her hafta 30 yeni şirket Dubai’de faaliyet göstermeye başlıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Dubai’de çalışmak veya yaşamak için gitmek isteyenlerin sayası da aynı oranda artıyor diyebiliriz. Peki Dubai’yi bu kadar popüler yapan nedir? Bunun çok net bir cevabı vardır aslında. O da, Dubai vergiden muaf bir ülkedir ve Dubai iş imkanları için gittiğinizde alacağınız ücretten herhangi bir vergi kesintisi yapılmaz. Yani alacağınız ücret tamamen size ödenir. Neden mi?

Dubai hükümetinin kişisel vergi kanunlarında vergi almak suç olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla Dubai’deki kazancınız %100 size ödenir. Dolayısıyla hem çalışmak hem de yeni iş kurmak için Dubai en fazla tercih edilen ülkeler arasında yer alır. Peki Dubai iş imkanları nelerdir?

Dubai iş imkanları – Dubai’de çalışmak

Eğer turizm, medya, finans ve IT alanında uzmansanız Dubai’de sizi bekleyen birçok iş fırsatı bulabilirsiniz. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce insan geniş sosyal imkanlar ve yüksek maaşlar nedeniyle Dubai’de çalışmak için yerleşiyor ve gerçek anlamda para biriktirebiliyor.

Dubai’nin bu vergisiz sisteminden pay almak istiyor ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız da bu noktada Dubai hükümeti, serbest ticari bölge alanlarını genişletmek ve denizaşırı iş olanakları i.in çeşitli teşvikler sunuyor. Şu an için 15 serbest bölgesi bulunan ülkede, önümüzde dönemde atılacak adımlar ve yeni yatırımlarla bu sayıya 7 serbest ticari bölge daha ekleneceği bekleniyor. Bu bölgelerde yatırım yapmayı düşünen yabacı yatırımcılar vergi ve ortaklık yapısı olmadan kısa süre içinde büyüyebilmekte ve ekonomik anlamda çok iyi gelirler elde edebilmektedir.

Mutlaka okuyun: Dubai’ye İşçi Götüren Firmalar

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’de çalışmak için öncelikle çalışma ve oturma vizesi almanız gerekiyor. Bir firmanın çalışan olarak Dubai’ye gidiyorsanız sözleşme imzaladığınız şirket tüm işlemleri sizin yerinize yürütecektir. Ancak kendi işinizi kurmak için ülkeye gidiyorsanız Dubai ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Dubai ticari vize işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği tarafından uygulanmaktadır.

Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının yapacakları Dubai seyahatlerinde kısa süreli veya uzun süreli Dubai ticari vize başvurularını Büyükelçiliğin vize departmanı yapabilirler. Ayrıca vize işlemlerinizi online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde vize departmanı yetkililerine ibraz ettiğinizde 7 iş günü içerisinde vizeniz onaylanacaktır.

Mutlaka okuyun: Dubai’de Çalışmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu