eDevlet

Yurtdışı İş İmkanları İle İş Bulma Garantili Yöntemler

Gerek yaşam şartlarının zorluğu gerekse de monotonluktan sıkılmak, hayallere daha hızlı bir şekilde ulaşmak ve daha üst düzey bir yaşam kalitesi elde etmek gibi önem arz eden kriterler göz önünde bulundurulduğu takdirde, günümüzde pek çok insan yurtdışında çalışma seçeneğine yönelim göstermektedir. Lakin yurtdışında ticari faaliyet gösteren ve iş imkânı sağlayan Türk firmaları pek fazla bilinmediğinden kaynaklı olası fırsatlar büyük oranda göz ardı edilmektedir. Dünya geneli birçok ülke ve şehirde farklı sektörlerde hizmet sunan, işçi istihdamı sağlayan Türk firması bulunmaktadır.

Genel olarak incelediğimiz takdirde ağırlıklı olarak İnşaat sektörü ön plana çıkmış olsa da, arka planda daha doğrusu inşaat sektörü çatısı altında makine, petrokimya, elektrik-elektronik, gıda, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde ticari faaliyet gösteren firma bulunmaktadır. Haliyle mühendisler, teknikerler, gıda veyahut tekstil sektöründe diploma sahibi kişiler ya da vasıfsız işçiler için potansiyel iş imkânı fırsatları sunulmaktadır.

Bizde sizler için Yurtdışı iş imkanları sağlayan Türk firmalarının yer aldığı bir liste hazırladık. Listemizde yer alan firmaları inceleyebilir, iletişim kurabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. O halde özü daha fazla uzatmadan listemize geçebiliriz;

Yurtdışı iş imkanları Sunan Firmalar

Bugün yurtdışında ticari faaliyet gösteren firmaların büyük çoğunluğu gerek vasıfsız gerekse de vasıflı (belirli alanda uzmanlık-diploma sahibi) olmak üzere yoğun oranda yurtdışı eleman alımı gerçekleştirmekte ve bu doğrultuda; iş başvurusunda bulunan kişilerin büyük çoğunluğuna Yurtdışı iş imkanları, işçi istihdamı sağlamaktadırlar.

Rönesans Holding

24 farklı ülkede ticari faaliyet göstermekte olan hatta şube sayısı gün geçtikçe daha fazla artış gösteren, 1993 yılında kurulmuş bir müteahhitlik firmasıdır. Daha ayrıntılı açıklamak gerekirse; Rönesans Holding, Avrupa geneli en büyük 10’uncu, dünya geneli ise en büyük 38’inci müteahhitlik firmasıdır.

Alışveriş merkezlerinden tutun gıda tesisleri, oteller, şirket binaları, enerji santralleri, petrol ve sanayi tesisleri gibi çeşitli inşaat projeleri yürütülmektedir. Haliyle bu sebeple yoğun oranda vasıflı ve vasıfsız eleman ihtiyacı doğmaktadır.

Firmanın Türkiye dışı faaliyette bulunduğu ülkelere; Kazakistan, Polonya, Hollanda, Almanya, Rusya, İsviçre, Katar, Belçika ve Japonya gibi ülkeleri örnek verebiliriz. Gerek mühendis veyahut mimar alımı gerekse de vasıfsız işçi alımı sebepli firmaya başvuruda bulunabilirsiniz. Her yıl yüzlerce (hatta bazı durumlarda sayı binlere de ulaşabiliyor) Türk çalışan firmanın sunmuş olduğu yurtdışı iş ve konaklama imkânından yararlanmaktadır.

Tekfen Holding

Tekfen Holding firmasının en dikkat çeken özelliği kuruluşunda sadece 3 adet inşaat mühendisinin yer alması ve kısa süre içerisinde büyük gelişmeler elde ederek dünya geneli en büyük müteahhitlik firmaları listesinde yer edinmesidir.

Dünya geneli birçok farklı ülkede ticari faaliyet göstermektedir. Başlıca faaliyetlerine örnek vermek gerekirse; alt yapı çalışmaları, enerji santraller, petrokimya tesisleri, yol ve altyapı, gayrimenkul gibi çalışmaları örnek verebiliriz. Firma özellikle Azerbaycan, Katar ve Libya ülkelerine eleman gönderimi gerçekleştirmedir.

Mutlaka okuyun: Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan Firmalar

Polimeks Holding

Polimeks Holding; gerek yurtdışı gerekse de yurtiçi olmak üzere gerçekleştirdiği büyük ve kaliteli projeler ile ön plana çıkan, dünya geneli 5 farklı ülkede ticari faaliyet gösteren büyük bir müteahhitlik firmasıdır.

Mevcut çalışan sayısı 10.000’in üzerinde, fakat gerçekleştirilen projelere bağlı bir şekilde her geçtiğimiz gün daha hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Firmanın başlıca ticari faaliyetleri arasında; konut projeleri, havaalanları, enerji santralleri, alt yapı çalışmaları, ticaret tesisleri bulunmaktadır.

Yıl içerisinde belirli dönemlerde eleman ihtiyacı büyük oranda artış göstermektedir. Bu sebeple firma ile belirli aralıkla iletişim kurulması daha doğrusu düzenli olarak iletişim içerisinde olunması önem arz etmektedir. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz 3 firma harici değerlendirebileceğiniz, iletişim kurabileceğiniz firmalar;

  • Kayı Construction
  • Alarko Holding
  • TML İnşaat
  • Metag İnşaat Tic
  • Enka Holding
  • Suma Yapı İnşaat

Firmaların faaliyet gösterdiği ülkeleri göz önünde bulundurarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı dönemler kısa süreli yurtdışı iş imkanları oluşabilir, bu fırsatları da değerlendirmenizi ve yurtdışı iş deneyimi elde etmenizi tavsiye ederiz.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu