eDevlet

Size Haftada 700 TL Kazandıracak 10 Ek iş İmkanı

Haftalık 700 TL kazanmak istiyorum diyorsanız, bu parayı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, bu yazıyı takip ederek haftalık ek iş imkanı yakalayabilirsiniz. Ülkemizde devasa bir işsizlik meselesi olmasına rağmen pek çok ek gelir fikri ile uzun saatler çalışmadan para kazanmanızı sağlayacak pek çok yol var. Bu işlerin hepsi olmasa da birçoğu sizin yetenekleriniz ve becerilerinize uygun olacaktır. Kendinize güveniyor ve gelişme odaklıysanız eğer kolaylıkla haftada 700 TL kazanabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca her işin ve her iş fikrinin parasal getirisi herkes için aynı değildir. Kimileri aynı işten daha fazla kanabilirken kimilerinde iyi iş fikrinden para bile kazanamayabilir. Bu biraz kişisel başarıya ve iş kolu ile ilgili duyulan ihtiyaca bağlıdır. Ayrıca kazancı etkileyen çevresel ve fiziksel daha pek çok etken vardır. Önemli olan bu etkenleri iyi analiz etmek ve bu fiziksel durumları lehinize çevirmektir.

Haftada minimum 700 TL kazanabileceğiniz bazı ek iş imkanı nı sizin için araştırdık.

1- Motorlu Kurye

Eğer motor kullanma ehliyetiniz varsa ya da elektrikli motor kullanabilirsiniz ( elektrikli motor için ehliyet şartı yoktur) hemen hemen her il ve ilçede motorlu kurye olarak çalışabilirsiniz. Motorlu kuryeler genellikle günde 90 ile 130 TL arasında para kazanmaktadır. Bu işi bulmak için özellikle online ilanlara bakabilir ya da gazete iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca size yakın olan döner, pide, pizza ve yemek salonlarına gidip direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Bazı işyerleri motor sahibi olan kurye ararken bazıları ise sadece motor kullanabilen kuryeler aramaktadır.

2- Özel Ders Vermek

Eğer herhangi bir alanda özel ders verme kabiliyetine sahipsiniz haftalık 600 – 800 TL arasında para kazanabilirsiniz. Özellikle matematik, kimya, fizik, İngilizce, biyoloji, müzik aleti kullanımına yönelik bir yeterliliğiniz varsa haftada 2-3 öğrenciye ders verebilirsiniz. Özellikle özel ders vermek basit ve stressiz bir ek iş imkanı olarak görülmektedir. Bu iş için kendinize bir kaç ilan oluşturabilir ve çevrenize dağıtabilirsiniz

3- Taksi Sürücüsü

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde taksi şoförlüğü işi yapabilirsiniz. Taksi şoförü işi için bir kaç saat ayırmanız yeterli olacaktır. Taksi sahipleri her türden çalışma şekline göre şoförler aranmaktadırlar. Çevrenizdeki taksi durakları ile görüşüp bir kaç saat içinde iş bulabilirsiniz. Taksi şoförleri genellikle çalıştıkları kadar komisyon alırlar, hatta 700 TL taksicilik şoförlüğü için oldukça düşük bir miktardır. Tabi ki bu işi yapabilmek için ehliyete sahibi olmanız gerekmektedir.

Mutlaka okuyun: Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanmak

4- Özel Kuaförlük

Kadınlar günümüzde eskiye nazaran çok daha özel bakıma önem vermektedir. Bu sebepten dolayı kadınlar özel kuaförlere daha fazla talep göstermektedir. Kuaför salonlarından ziyade ferdi kuaförler çok daha fazla ilgi görmektedir. Eğer bu konuda özel bir yeteneğiniz varsa hemen bir sosyal hesap açarak işe başlayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar üzerinde yeteneklerinizi göstererek bunları sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Genellikle başlangıçta bu işin saatlik 100 – 150 TL arasında para kazanabilirsiniz.

5- Tekstil Personeli

Ülkemizde tekstil konusunda işsiz kalma ihtimaliniz pek yoktur. Ankara, İstanbul başta olmak üzere ve pek çok ilde tekstil personeli ısrarla aramaktadır. Özellikle bir usta vasfı ile değil de bir ortacı olarak kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Web siteleri üzerinden tekstil firmalarını arayarak iş bulabilirsiniz. Standart bir ortacı çalışanın ortalama haftalık 600 – 700 TL kanaması mümkündür.

6- Temizlik İşi

10 sene öncesine nazaran insanlar evin hijyen ve temizliğine daha fazla önem vermektedirler. Özellikle bu işi profesyonel yapan kişilere ihtiyaç duymaktadırlar. Kadınların iş hayatında daha fazla yer almasından dolayı temizlik personeline duyulan ihtiyaç artmış durumdadır. Bu işi yapmak için bir sermayeye ihtiyacınız olmayacaktır. Kariyer.net ve benzeri iş bulma platformlarına göz atarak iş bulabilirseniz.

Mutlaka okuyun: Temizlik Yaparak Para Kazanmak

7- Pazarlama

Türkiye’de hemen hemen her işletme pazarlama elemanlarına ihtiyaç duymaktadır. Aslında bu işte kazancınızı kendiniz belirlersiniz. Genellikle işletmeler pazarlama elemanlarına maaş yerine satış üzerinden komisyon ödemesi yaparlar. Bu nedenle genel olarak yapılan başvuruların çoğu işletme tarafından kabul edilir. Pazarlama işinde kazançlar sabit veya net değildir. Bu işten haftada 10 bin TL kazananlar olduğu gibi hiç kazanamayanlarda vardır. Genel olarak çevremizdeki toptancılara uğrayarak iş bulabilirsiniz.

8- Kafe Personeli

Kafeler genellikle eleman sirkülasyonu fazla olan işletmelerdir. Bu tarz iş yerlerinde genellikle part-time iş arayan kişiler başvuru yaparlar. Bu tarz işletmelerde defalarca eleman ilanları açılır. Kafelerde günlük 8 saat çalışarak haftalık 600 TL üzerinde bir gelir elde edebilirsiniz.

9- Anketör

Türkiye’de son yıllarda artan bir iş kolu olarak anketörlük işinde epey para kazandırmaktadır. Bu işte yaptığınız anket başına komisyon alırsınız. Ek iş imkanları arasında yer alan anketörlük ile ek gelir elde edebilirsiniz.

10- Direksiyon Eğitimi

Kendinizi iyi bir şoför olarak görüyorsanız bu iş tam size göre. Genellikle bu işi en iyisinden öğrenmek isteyen kişilere özel ders verebilirsiniz. Bu konuda çalışmayı düşünüyorsanız ehliyet sahibi olmanız ve gerekli izinleri almış olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu