eDevlet

Özel Günler İçin Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Geçim şartlarının ağırlaşması gibi nedenlerden ötürü ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları özel günler için kurabiye yaparak para kazanmak hakkında bilgilere ihtiyaç duyuyorlar. Eğer sizde evinizde bu tür bir iş imkânı arayışı içindeyseniz bugünkü yazımız size oldukça yardımcı olacaktır. Günümüzde tek maaşla geçinmek nerdeyse imkânsız bir hale gelmiş durumda. Bu nedenle ailede en az iki kişinin de gelir elde etmesi durumunda belli bir hayat standardına çıkılabiliyor. Okul masrafları, yüksek gelen faturalar, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlarda ki fiyat artışları tüm ailelerin belli dönemlerde ekonomik dar boğaza girmelerine neden olabiliyor.

Eşlerin her ikisi de çalışıyor ve aylık kazançları yüksekse bir sorun olmuyor. Ancak küçük çocuğu olan kadınların mevcut işlerini çocuklarının bakımı için bırakmaları ya da mesai saatlerinin uzunluğundan dolayı farklı bir iş arayışı içine girmeleri geçim sıkıntısının baş göstermesine neden olmaktadır. Dolayısıyla evinden çıkmadan ve çocuğunun bakımını aksatmadan yapabilecekleri ek iş olanaklarına yönelmektedirler.

Hanımların severek yaptıkları ve düzenli bir gelir elde ettikleri ek iş imkanlarından biri olan kurabiye yaparak para kazanmak fikri hem zevkli hem de yüksek gelir getirmesinden dolayı en fazla tercih edilen işlerden biridir. Peki özel günler için kurabiye yaparak para kazanmak için neler yapılmalı, hangi adımlar atılmalı? İşte, size yol gösterecek öneriler…

Özel Günler için Kurabiye Nasıl Yapılır?

Mevlitler, nişanlar, düğünler ve yapılan çeşitli kutlamalarda davetlilere hediye olarak verilen konsept kurabiyeler, şirin ve sevimli görünümleri ve o güne özel tasarımları ile herkes tarafından çok seviliyor. Bu tür butik pasta ve kurabiyeler evlerde yapılabileceği gibi vakti olmayan kişiler genellikle sipariş vererek özel günlerini renklendirmeyi tercih ediyor.

Oldukça yoğun bir talebe sahip özel gün kurabiyelerinin nasıl yapılacağını öğrendiğinizde bu işe şimdiye kadar neden başlamadığınız sorgulayabilirsiniz. Fakat henüz geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü hemen işin detaylarını öğrenerek siz de bu işi ek iş olarak ya da tam zamanlı bir iş olarak yapabilirsiniz.

Bu işe başlamak için öncelikle konsept kurabiye yapan siteleri inceleyerek hangi kurabiye modellerinin daha çok rağbet gördüğünü öğrenmelisiniz. Daha sonra biraz araştırma yaparak kurabiye hamurunun nasıl yapıldığını ve üzerine yapılan süslemeler hakkında bilgilere ulaşmalısınız. Bu tür teknik detayları öğrendikten sonra gerekli malzemeleri alın ve evinizde birkaç deneme yapın. İstediğiniz özelliklerdeki kurabiyeleri hazırladığınızdan emin olduktan sonra bu işi yaptığınızı çevrenizdeki kişilerle paylaşın.

Özel günler için hazırladığınız kurabiye sipariş aldığınızı yaşadığınız bölgedeki pastane ve düğün salonlarına bildirin ve kurabiye numunelerinizi bu işletmelere gösterin. Eğer yaptığınız kurabiyeler bu işletmeler tarafından beğenilirse ilk siparişini bekleyebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, müşterinin beklentilerine uygun kurabiyeler hazırlamanızdır. Bu nedenle aldığınız siparişin teslim tarihine çok dikkat etmeli ve istenilen özelliklerde kurabiyeler hazırlamalısınız. Unutmayın ki hazırladığınız kurabiyeler kalabalık kişilerin olduğu kutlamalarda sergilenecek ve o kutlamaya katılan davetlilerin beğenisine sunulacak. Dolayısıyla siz hiçbir gayret göstermeden kendi reklamınızı yapmış olacaksınız. Bu sayede müşteri sayınız kısa bir süre içinde artacak aynı orantıda gelirinizde çoğalacaktır.

Kurabiye Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Özel günler için kurabiye yaparak para kazanmak için farklı yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda size önereceğimiz satış stratejilerinden bazıları şunlardır:

Özel günler için butik kurabiye hazırlamak için sadece bir konsept belirleyebilir ve onun üzerinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Mesela; bebek kurabiyesi, kına gecesi kurabiyesi ya da düğün ve nişan kurabiyesi tasarımı ve satışı gibi. Özellikle son günlerde oldukça popüler olan bebek kurabiyeleri yaparak tahmin ettiğinizden de daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Bebek kurabiyeleri yılın her mevsimi talep edilmekte ve yeni anne olan kişiler tarafından çok tercih edilmektedir. Üstelik yılın her ayı bebek doğumları olduğu için düğün ve nişan gibi sezonluk kutlamalar gibi sadece yılın belli dönemlerinde değil yılın her günü para kazanma şansına sahip olursunuz.

Hangi kurabiye konseptini tercih ederseniz edin, hazırladığınız kurabiyeleriniz satabileceğiniz diğer bir yöntem ise sosyal medya hesaplarınızı kullanarak satış yapmanızdır. Özellikle facebook ve instagram gibi çok takip edilen platformlarda oluşturacağınız butik kurabiye hesaplarınıza konsept kurabiye resimlerinizi yükleyerek tüm Türkiye’ye satış yapabilirsiniz. Eğer paylaştığınız görseller kaliteli ve başka hiçbir yerde olmayan görseller ise çok kısa bir süre içinde müşterilerinizin dikkatini çekecek ve dolayısıyla bol bol kurabiye siparişi alabileceksiniz. Gerisi sizin maharetli ellerinize kalmış.

Mutlaka okuyun: Geçim sıkıntısı yaşayanlar için ek gelir yöntemleri

Kurabiye Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Özel günler için hazırlanan kurabiyeler adet başı ücretlendirildiği için aldığınız sipariş adetleri kazancınızı belirleyecektir. Genellikle bebek kurabiyeleri ve diğer kurabiyelerin tanesi 5-10 lira gibi rakamlara satılmaktadır. Örneğin, 50 adet kurabiye siparişi alırsanız 250-500 lira para elinize geçecektir. Kurabiyeleri hazırlamak için malzemelere verdiğiniz parayı düşseniz bile oldukça iyi bir kar elde ettiğinizi göreceksiniz.

Mutlaka okuyun: Evde yemek yaparak para kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu