eDevlet

Yurtdışına İşçi Götüren Firmaların İş İlanları

Türkiye’de kendine uygun iş bulmayan ya da kariyerine yurtdışında devam etmek isteyen pek çok kişi yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek istiyor. Tabii öyle yurtdışında çalışmak isteyen herkes kolayca bu hedefine ulaşamayabiliyor. Eğer yurtdışında yaşamak gibi bir amacınız varsa öncelikle bilmeniz gereken bazı detaylar ve atmanız gereken adımlar olduğunun farkında olmalısınız. Bu konuda atacağınız ilk adımlardan biri ise yurtdışına işçi götüren firmaların iş ilanları ve bu ilanlara nasıl başvuruda bulunmanız gerektiğini öğrenmektir. Bugünkü yazımızda yurtdışında çalışmak isteyen birçok kişinin işine yarayacak bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte, yurtdışına işçi, personel ve eleman götüren firmalar ve başvuru süreçleri…

Yurtdışına Personel Götüren Firmalar Hangileri?

Son yıllarda yurtdışı bağlantılı proje yürüten Türk firmalarının sayılarında bir artış yaşanmıştır. Bir ayağı Türkiye’de bir ayağı ise yurtdışında olan firmalarla irtibata geçerek yurtdışı hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışında faaliyet gösteren Türk firmaları genellikle yapı sektöründe projeler yürütse de gıda, turizm, tekstil ve daha birçok sektörde kendilerini kanıtlamıştır. Mesleki deneyiminize uygun olan yurtdışı iş ilanlarına başvuru yaparak şansınızı deneyebilir, her şey yolunda giderse kendinize yepyeni bir hayat kurabilirsiniz.

Burada hemen şunu da belirtelim; yurtdışında kazandıkları ihaleleri ve büyük projeleri gerçekleştirmek isteyen Türk firmaların birçoğu eksik personel ihtiyaçlarını Türk işçilerden karşılıyor. Dolaysıyla firmaların almış oldukları; yol projeleri, köprü inşaatı ve asfalt dökme gibi alanlarda görev yapacak çeşitli meslek gruplarındaki kişilere de yurtdışı iş imkanları çıkıyor. Peki, yurtdışına işçi götüren firmaların iş ilanları nerelerde yayımlanıyor? Merak ettiğiniz bu sorunun cevabını sektör bazında şöyle açıklayabiliriz:

Yapı-İnşaat Firmalarının Yurtdışı İş İlanları

Az önce de belirttiğimiz gibi ülkemizdeki firmaların büyük bir kısmı yapı ve inşaat alanında yurtdışı faaliyetlerde bulunuyor. Özellikle Arap ve Orta Doğu ülkelerinde yürütülen büyük projelerin belirli bir zamanda yetişebilmesi için Türk inşaat şirketleri yurtdışı işçi alımı yapıyor. Bu firmalar kendi resmi sayfaları üzerinden ya da çeşitli kariyer siteleri ve İŞKUR üzerinden yayımladıkları yurtdışı personel alımı iş ilanları ile eksik eleman ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Siz de yayımlanan bu iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilir ve özgeçmişinizi firma yetkililerine gönderebilirsiniz. Eğer firmanın aradığı kriterleri taşıyorsanız en kısa süre içerisinde size dönüş sağlanacaktır.

Gıda-Yiyecek Sektörü Yurtdışı İş İlanları

Türkiye2de kendini kanıtlamış birçok gıda ve yiyecek firması bu başarılarını yurtdışında da gerçekleştirmek için çeşitli ülkelere yatırım yapıyor ve yurtdışı şubeler açıyor. Bu firmalardan en ünlüsü ise kafe restoran olarak hizmet veren MADO’dur. MADO tatlı ve dondurma olarak sadece Türkiye’deki şubelerine değil bunun yanı sıra başta Katar olmak üzere farklı ülkelerdeki şubeleri için de personel alımı yapıyor. Eğer yiyecek-içecek sektöründe deneyimleyseniz MADO gibi yurtdışında şubeleri olan firmaların yayımladıkları yurtdışı iş ilanlarını takip ederek, yurtdışı deneyimi kazanabilirsiniz.

Tekstil ve Sanayi Sektörü Yurtdışı İş İlanları

Ülkemizdeki tekstil ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren bazı firmalar, aynı inşaat ve gıda sektörü gibi yurtdışında da faaliyetlerine devam ediyor. Çeşitli ülkelerde açmış oldukları fabrikaların üretim tesislerinde ya da farklı departmanlarında istihdam etmek üzere Türk personel ihtiyacı duyan işletmeler, eksik eleman ihtiyaçlarını yayımladıkları iş ilanları ile karşılamayı hedefliyor. Yurtdışı deneyimi kazanmak ve kariyerinize yurtdışında devam etmek istiyorsanız bu firmaların yayımladıkları yurtdışı iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında İş Bulma Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Slm alykm yurtdışına kim neden çıkmak ister tabiki malum türkiye şartlarından dolayı iş bulamaz hale geldik bulduğumuz işlerde asgari ücret benim 3 çocuk ev kira vs vs vs masraf 4000 tl gelir 2500 tl dicem oki sayın abilerim benim E/a2 ehliyetim src 2 src 4 belgelerim var ve 20 yıldan beri alkollü alkolsüz restaurantlarda garsonluk şeflik müdürlük yaptım kısacası işe ihtiyacım var tşk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu