eDevlet

Ziraat Bankası’ndan Çiftçiye Yeni Kredi Müjdesi!

Ziraat Bankası, çiftçilerin birikmiş su ve elektrik borçlarını ödeyebilmeleri için sabit faizli ve 36 ay vadeli çiftçiye yeni kredi müjdesi vereceğini açıkladı.

Tarımsal alanda faaliyetlerde bulunan çiftçilere yönelik desteklemeler devam ediyor. Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamalara göre çiftçiye yeni kredi müjdesi verildi. Elektrik ve su borçlarını ödeyemeyen çiftçilere sabit faizli 36 aya kadar vade seçenekleri ile sunulan kredi ödemelerinin detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından uygulamaya konulan yeni kredi paketiyle tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerin ürünleri daha rahat bir şekilde yetiştirebilmeleri amaçlanıyor. Çiftçilerin tarımsal faaliyetleri için kullandıkları elektrik ve su borçlarını uygun koşullarda ödeyebilmeleri için devreye sokulan yeni kredi desteği, tüm çiftçilere can suyu olacak. Hiçbir koşulda tarımsal faaliyetlerin askıya alınmaması ve üretimin devam etmesi amacıyla devlet tarafından sağlanan kredi sayesinde çiftçilerimizin mağdur olmasının de önüne geçilecek.

Üretimi Destekleyen Yeni Krediye Başvurusu

Ziraat Bankası’nın üreticilere yönelik yürürlüğe koyduğu yeni kredi limitleri, elektrik ve su borçlarını ödeyemeyen çiftçiler tarafından kullanılabilecek. Bazı olumsuz durumların yaşanması nedeniyle birçok çiftçinin bu tür borçlarını aksattığı ve zaman zaman ödemekte zorlandığını bildiren yetkililer, Ziraat Bankası aracılığıyla çiftçiye yeni kredi müjdesi vererek elektrik ve sulama giderlerini ödemekte zorlanan çiftçiler desteklenecek. Böylece tarımsal üretimin aksamadan gıda arzının yeterli şekilde karşılanması hedefleniyor.

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf tarafından yapılan son açıklamalara istinaden, tüm çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için güçlü bir finansal destek sağlanmaya başlandı. Sağlanan bu kredi ile çiftçilerin bir şekilde ödeyemediği ve biriken elektrik ve su faturalarını tek seferde ödeyebilmelerinin yolu açılacak. Yeni uygulanan kredinin faiz oranlarının ise sabit olarak kalacağı ve çiftçilerimize 36 aya kadar vade yapılacağı da vurgulanıyor. Böylece çiftçiler bu krediyi kullanırken her ay ne kadar geri ödeme yapacaklarını ve süresini de bilerek ödemelerini yapabilecekler.

Çiftçiler Bu Yeni Krediden Nasıl Faydalanacak?

Ziraat Bankası’nın uygulamaya koyduğu bu yeni kredi desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin tarımsal faaliyetlerine hâlihazırda devam etmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra yine tarımsal üretim için kullandıkları elektrik ve su aboneliklerinin de kendi üzerlerine kayıtlı olması aranan şartlar arasında.

Yukarıda saydığımız bu şartları taşıyan çiftçiler, elektrik ve su aboneliklerinin bulundukları şirketlere başvuru yaparak borç kapatma tutarlarını gösteren bir belge talebinde bulunacak. Daha sonra borç bilgilerinin yer aldığı yazılı belgeyi yaşadıkları bölgedeki Ziraat Bankası şubelerine çiftçilerin ibraz etmeleri gerekiyor. Banka tarafından yapılan incelemelerin ardından başvuru yapan çiftçilerin kullanabilecekleri kredi miktarı belirlenecek. Ancak burada bir ayrıntıya dikkat çekmemiz gerekiyor. O da kredi başvurusu onaylanan üreticilere ödenecek olan kredi meblağı nakit olarak değil, başvuru yaptıkları abonelik hesaplarına doğrudan aktarılacak. Böylece çiftçilerin birikmiş elektrik ve su borçlarının kapanması sağlanacak.

Son günlerde hem ülke olarak hem de tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinde çiftçilere yapılan bu desteklemeler sayesinde tarımsal faaliyetlerin hız kesmeden devam etmesi amaçlanıyor. Böylece yoğun olarak ortaya çıkan gıda arzının karşılanması da kolaylaşmış olacak. Devlet tarafından tarımsal faaliyetlere yapılacak olan diğer kredi desteklerinin devam etmesi durumunda son dakika bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Mutlaka okuyun: TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu